Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 58 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 580
  1. #311
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Младенов, ако ги слушаш всичките или ще се побъркаш, или дЕтето ще е хилаво. Избери си един от тез хубавци/многознайковци и на лични уредете начина на разделяне. Колегата обстойно ще ти разясни крачка по крачка кое, как и защо?

  2. #312
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Младенов, ако ги слушаш всичките или ще се побъркаш, или дЕтето ще е хилаво. Избери си един от тез хубавци/многознайковци и на лични уредете начина на разделяне. Колегата обстойно ще ти разясни крачка по крачка кое, как и защо?
    Да, ама баш майстора Данче го няма!

  3. #313
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да, ама баш майстора Данче го няма!
    Което е и добре.

  4. #314
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Младенов, ако ги слушаш всичките или ще се побъркаш, или дЕтето ще е хилаво. Избери си един от тез хубавци/многознайковци и на лични уредете начина на разделяне. Колегата обстойно ще ти разясни крачка по крачка кое, как и защо?
    За мен този кошер е по-скоро опитна станция, и забавление, отколкото поминък, препитание или нещо подобно. Ще цепя кошера по интуиция, пък ако трябва напролет ще зарибявам кафезите наново. Първо ще събера инфо от всички прелагащи, а после ще си избера с кое да се съобразя. Тоз дето ме плаши с молеца, какво има предвид? Малко ми е пилото и зимата молеца ще ми изяде рамките ли? Че не го разбрах?
    Теглих си калемчето и излезе че с парите дето съм вкарал дотук в тази отводка можех да си купя тамън три тенекии мед. Сега като сложа и трите сандъка Тенекиите стват шест... От тук натам отстъпление няма... а и луд спирачки няма.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  5. #315
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Което е и добре.
    Да ама Данче би казал, че при интензивен градеж пчелите консумират доста значително количество протеини от собственото си тяло някви 20% а при паша интензивно се хранят младите пчели които не летят а паша си е надкило на ден и поради анатомичната особеност те получават допълнително количество храна това се дължи на действието на клапата която се задейства при гушата се запълни.
    И Данче знае, че нектара и захарния сироп са различни неща а и захарта е с пари и затова храни с медена водица.
    Туй ми е казвал а кави ги върши не знам.

  6. #316
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да ама Данче би казал, че при интензивен градеж пчелите консумират доста значително количество протеини от собственото си тяло някви 20% а при паша интензивно се хранят младите пчели които не летят а паша си е надкило на ден и поради анатомичната особеност те получават допълнително количество храна това се дължи на действието на клапата която се задейства при гушата се запълни.
    И Данче знае, че нектара и захарния сироп са различни неща а и захарта е с пари и затова храни с медена водица.
    Туй ми е казвал а кави ги върши не знам.
    Понякога и от много акъл няма нужда. Иска се малко, но да ти идва навреме.

  7. #317
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Понякога и от много акъл няма нужда. Иска се малко, но да ти идва навреме.
    Тои акъла все си го има, ама мозъка така е устроен, че работи само с 10% и многото акъл отива в подсъзнанието и когато доиде момента изплува от там и нещата стават затова трябва да се грижим за многото акъл един вид е склад на знания. Другия начин е да имаме достъп до Акашовият запис/информационно поле за всичко което съществува във вселената/ или Акаша -Библиотеката на Вселената.

  8. #318
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Днес с един кошер научих нещо по-ценно от цял пчелин. Неограниченото количество ресурс не е предимство, а проблем, когато не знаеш как да го използваш... Всяко материално благосъстояние създава пречки, ако не си способен да го управляваш разумно. Това е защото информацията превъзхожда материятя, колкото и материал да имаш, ако нямаш идея как да го управляваш, неизменно ще го прахосаш и ще задръстиш развитието си. Информацията, обаче, не е достатъчна - необходима е енергия за можеш да я систематизираш и да я използваш в надлежния момент. Затова енергията превъзхожда, както материята, така и информацията. Енергията е искрата на живота и тя осмисля имането и знанието. Без нея предните две са притежания за разхвърляне на халус... Затова от утре продължавам да реализирам идеите, раждащи се в главата ми, а времето ще покаже, кои си струват и кои са за изхвъляне през прелката. Не е важно, че в момента сме задръстени, ценното е че вече сме наясно как да се отпушим и течейки напред да не допускаме вчерашната грешка... Матриците на дебелите кники и изобилните съвети на многознайковците с опит са полезни, но само когато са оценени и интерпретирани в светлината на конкретната ситуация.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  9. #319
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    За мен този кошер е по-скоро опитна станция, и забавление, отколкото поминък, препитание или нещо подобно. Ще цепя кошера по интуиция, пък ако трябва напролет ще зарибявам кафезите наново. Първо ще събера инфо от всички прелагащи, а после ще си избера с кое да се съобразя. Тоз дето ме плаши с молеца, какво има предвид? Малко ми е пилото и зимата молеца ще ми изяде рамките ли? Че не го разбрах?
    Теглих си калемчето и излезе че с парите дето съм вкарал дотук в тази отводка можех да си купя тамън три тенекии мед. Сега като сложа и трите сандъка Тенекиите стват шест... От тук натам отстъпление няма... а и луд спирачки няма.
    Туй мерака е голяма работа.
    А "тоя" дето ти е писал за молеца има предвид това, че имаш малко пило, демек това са бъдещите пчели в двете семейства, които предстои да офрормиш след разделянето и има голяма вероятност да бъдат нападнати от гада. В слаби семейства, сформирани с повече пити, от които пчелите могат да обслужват, молеца яко шъта.

  10. #320
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    За мен този кошер е по-скоро опитна станция, и забавление, отколкото поминък, препитание или нещо подобно. Ще цепя кошера по интуиция, пък ако трябва напролет ще зарибявам кафезите наново. Първо ще събера инфо от всички прелагащи, а после ще си избера с кое да се съобразя. Тоз дето ме плаши с молеца, какво има предвид? Малко ми е пилото и зимата молеца ще ми изяде рамките ли? Че не го разбрах?
    Теглих си калемчето и излезе че с парите дето съм вкарал дотук в тази отводка можех да си купя тамън три тенекии мед. Сега като сложа и трите сандъка Тенекиите стват шест... От тук натам отстъпление няма... а и луд спирачки няма.
    Предлагам ти вариант, пък ти пак си използвай интуицията.
    Като пристигне мамата, вземаш двата нови кошера, слагаш ги от двете страни на стария и започваш разделянето. Първо "задръстената" с мед рамка, до нея двете със пилото, до тях двете с малко мед до тях една основа и пак задръстена с мед. Затваряш, махаш стария кошер, новите може малко да ги доближиш а може и да не го правиш. Слагаш по една клонка или трева на прелките така, че да им пречи малко при излизането но да не ги спира. След 5-6 часа вземаш майката, ако е от читав производител ще бъде в клетка, махаш капачетата и с една клечка я забиваше в горната част на питата с малкото мед, като преди това намазваш леко клетката с мед от същата пити. Затваряш и отиваш да проверяваш след 4 дена, айде три да са. Ако всичко е нормално, започваш подхранване по 250- 300 мл през вечер. Повтарям ти, след разделянето 3-4 една недей подхранва, няма да умрат от глад а може да си отвориш и главоболия. Извадените рамки е по- добре да центрофугираш тогава да ги върнеш. И....скитасвай се малко с тези сиропи. Ти кво чакаш, да остане в хранилката? Ще изхвърлят пилото ама сиропа няма да оставят. Градеж я има я не. Изградените пити са ти малко та гледай да не ги задръстиш. На края на септември ще мислиш за запасяване, сега ти трябват млади пчели. Успех

 

 
Страница 32 от 58 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •