Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 58 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 580
  1. #281
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Кошерите ще са ми готови в следващата неделя и докато ги боядисам ще мине още ден два - това си бяха 12 дни на пълни 12 рамки - затова се притесних че съм ги задръстил и им сложих магазина. Не чакам мед, достатъчно ми е да изградят основит в магазина и ако напълнят една пита ще е доволно... та това ми беше логиката, ама те вместо да градят взеха да ядат основите?
    Ядът ги що липсва нещо от факторите за градеж.А разбрах за роенето не бях прочел подробно само отгорв отгоре за което се извинявам.

  2. #282
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Кошерите ще са ми готови в следващата неделя и докато ги боядисам ще мине още ден два - това си бяха 12 дни на пълни 12 рамки - затова се притесних че съм ги задръстил и им сложих магазина. Не чакам мед, достатъчно ми е да изградят основит в магазина и ако напълнят една пита ще е доволно... та това ми беше логиката, ама те вместо да градят взеха да ядат основите? Цепя ги щото съм начинаещ и само за един кошер е лудост да имам - та смятам да зимувам три... пък на пролет ще му мислим какви ще ги вършим.
    Някой фактор ,условие не е на лице и затова прояждат основите.Трябва им,за някъде другаде,може за запечатване на меда.

  3. #283
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Де да им настъргам восъка? Имам следните варианти: 1. вътре в хранилката в тясното отделение. 2 Между питите - ама част от него ще падне на дъното, а там е мазало - заковах им едно парче памучен плат на дъската която сложих на мястото на изгнилото дъно и сега изнасят плата конче по конче. 3. Отпред на прелката? 4. Да ги оставя да си гризат основите и после да им сложа нови?

    Дайте ми линк де да прочета за факторите за градеж, че рова вече 20 минути с тъсачката във форума и нищо конкретно не намирам.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  4. #284
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Де да им настъргам восъка? Имам следните варианти: 1. вътре в хранилката в тясното отделение. 2 Между питите - ама част от него ще падне на дъното, а там е мазало - заковах им едно парче памучен плат на дъската която сложих на мястото на изгнилото дъно и сега изнасят плата конче по конче. 3. Отпред на прелката? 4. Да ги оставя да си гризат основите и после да им сложа нови?

    Дайте ми линк де да прочета за факторите за градеж, че рова вече 20 минути с тъсачката във форума и нищо конкретно не намирам.
    Не се занимавай с глупости, и по напред ти казах, че за твоето положение е по добре на две да ги разделиш, колко пити имаш пило, колко е пило по тях, колко с прашец, какво следва като паша след слънчогледа. Имай предвид, че и чудесата имат край
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #285
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Де да им настъргам восъка? Имам следните варианти: 1. вътре в хранилката в тясното отделение. 2 Между питите - ама част от него ще падне на дъното, а там е мазало - заковах им едно парче памучен плат на дъската която сложих на мястото на изгнилото дъно и сега изнасят плата конче по конче. 3. Отпред на прелката? 4. Да ги оставя да си гризат основите и после да им сложа нови?

    Дайте ми линк де да прочета за факторите за градеж, че рова вече 20 минути с тъсачката във форума и нищо конкретно не намирам.
    И в устата да им даваш восъка, няма полза. Както ти казах в предходен пост, просто пчелите са намалели. Градежа е факт при обилна паша и достатъчно на брой пчели, предимно млади. Да, има изключение, но това е друга бира. При теб най вероятно майката е "блокирана" с нектар и това са последствията.

  6. #286
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Добре, утре ще прегледам обстойно и ще дам пълен доклад за състоянието на плодника... Прегледа се провали - вали и духа...
    Този пост е редактиран от Mladenoff; 14.07.2019 в 15:56.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  7. #287
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Трендафиле, де изчезна? Трябват ми отговори!
    Бях малко навън. Сега съм тук и можеш да питаш. Иначе си много красив.

  8. #288
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Добре, утре ще прегледам обстойно и ще дам пълен доклад за състоянието на плодника... Прегледа се провали - вали и духа...
    Здравей Младенов! Извинявай, ако съм те засегнал с написаното от мен! Не ми е цел, бъди сигурен. Пчелите са дошли без време за подготовка и сега въпроси, бол. Ще се оправиш. Бъди търпелив и питай за всичко неясно, че няма много време. Аз бих разделил на две! Колегите с дадани ще помагат. След удар в десетката е нормално да се подуеш така, а ти си понесъл два! Натрошен лед в кърпа и налагаш, докато се понася. Оставяш да се затопли и пак налагаш. Терапията студено-топло-студено-топло-.... е отдавна прилагана в спорта. Ще съкратиш с поне ден възтановяването(личен опит). Форумните търсачки не са най-добрите. Малко за четене, ако ти е интересно: нещо линка ми се бъгна. Търси в гуглето ”Термология на зимуващите пчелни семейства”. Ще ти е от полза.
    За боята също е писано доста. Аз използвам акрилна(две ръце след грунд) от 2015г. и все още не се налага пребоядисване. Грундирай обилно. Не се разправям с разредители и за един ден грунда и боята са положени, а ако е жега и кошера е населен. Още веднъж, не се сърди. Обясненията, наблюденията на начинаещ не винаги са обективни и често заблуждават отговарящия. Снимките помагат. Успех!

  9. #289
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Без да натрапвам мнение, тва цепене на три ще ти се получи доста трудничко. Даже и на две се съмнявам в резултата. Не за друго, ами защото като чета напред си задръстил всичко със сироп, сега върви слънчоглед и какавото се излюпи сигурно се залива с нектар. За да разцепиш семейството ти трябва пило, и то колкото повече, толкова повече. Имай предвид, че пчелите които са на пило в момента най-вероятно ще отгледат последното поколение лятна пчела, която ще ти отгледа зимната. Затова направи всичко възможно тея десет-дванайсет дена докато станат кошерите и тръгнеш да ги цепиш, да имаш в коша максимално количество пило.

  10. #290
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Той въпроса с цепенето беше преди точно месец. Сега вече разсъжденията са съвсем други. Влака мина.

 

 
Страница 29 от 58 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •