Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 58 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 580
  1. #261
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз не го ли казах това по - горе само с няколко думи? Иначе с това сам се тикна в класацията.
    По принцип си доста словоохотлив, пък тук реши да минеш с 2-3 думи или е друго.
    А за класацията, който...както...
    С теб се комуникира лесно, понеже зацепваш на четвърт оборот
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  2. #262
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    По принцип си доста словоохотлив, пък тук реши да минеш с 2-3 думи или е друго.
    Старая се да съм доста словоохотлив, че да мога да наваксам невъзприемчивостта на други./справка другия форум - дядо Боян/

    С теб се комуникира лесно, понеже зацепваш на четвърт оборот
    Нали трябва да се развличам, а и вършейки още куп работи през това време/няма да изброявам/, дори чакам някой като теб само да натисне бутона. Четвърт - кой ще те чака вечно бре?

  3. #263
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Благодарско за съветите - вземам ви ги всичките и цепя на три! Мога да сдобия лесно два стари празни кошера. Вторият вариант е да купя нови чамови на 3.5 дебелина. Трети вариант ПЕНО ПВЦ от тази обява: https://www.olx.bg/ad/ppoizvodstvo-n...tml#b080e5ee29 Твърдо ДБ 12 рамки, даже ако се намери някой да предлага ДБ на 15 рамки съм готов да им дам простор? Дайте съвети кое да избера. На 850 метра от двора има 20тина декара слънчоглед и тъкмо цъфна - как да разбера дали мойте пчели го посещават? Някой да ми предложи две хубави, млади, оплодени майки? Сертификати и тем подобни не ми трябват - искам само качество и носливост...
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  4. #264
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Благодарско за съветите - вземам ви ги всичките и цепя на три! Мога да сдобия лесно два стари празни кошера. Вторият вариант е да купя нови чамови на 3.5 дебелина. Трети вариант ПЕНО ПВЦ от тази обява: https://www.olx.bg/ad/ppoizvodstvo-n...tml#b080e5ee29 Твърдо ДБ 12 рамки, даже ако се намери някой да предлага ДБ на 15 рамки съм готов да им дам простор? Дайте съвети кое да избера. На 850 метра от двора има 20тина декара слънчоглед и тъкмо цъфна - как да разбера дали мойте пчели го посещават? Някой да ми предложи две хубави, млади, оплодени майки? Сертификати и тем подобни не ми трябват - искам само качество и носливост...
    Нито едно от изброените 3 ама ти си знаеш, парите са си твои
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #265
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Нито едно от изброените 3 ама ти си знаеш, парите са си твои
    Кажи какво ми предлагаш - днес смятах да поръчам - че прокрай слънчогледа ще им дойде роевото настроение и ще развалят моето...
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  6. #266
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Кажи какво ми предлагаш - днес смятах да поръчам - че прокрай слънчогледа ще им дойде роевото настроение и ще развалят моето...
    Ако не ги разделиш, роенето ти е в кърпа вързано, догодина де
    Намери 2 или 3 оплодени майки. Раздели на 2 или три и придай майките. Центрофугирай медовите пити да има къде да снасят майките. Подхранвай през ден с по 200 мл сироп. Сложи и по една основа. Подхранваш със сироп до края на август след това с инвертиран до края на септември. Проверяваш запасите и ако няма достатъчно, запасяваш.
    Купи си ДБ 10 но най малко с два полукорпуса/ магазина/ па нека и да са 25 мм. стените. Питите са ти ДБ затова ти препоръчвам същия тип. Успех.

  7. #267
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    В момента съм в приключение с поръчка на два кошера. Проблемът ми е дъното - решил съм да са с дълбоко дъно след продължително четене тук, само дето нещо не мога да си обясня. Хубаво то дълбоко, дълбоко ама от долу има две подложки - едната е изцяло с мрежа, а втората е дъсчена с малко мрежа в нея, та през зимата на минус 18 -20 градуса тая дъска с мрежа??? Той кошера си е буквално отворен за студа? Нещо не ми се връзва? Аз го поръчвам 35 милиметров та да им е топло, а отдолу 50 квадранти санта отвор за да им фука виелицата? Това не трябва ли да има с какво да се запуши през зимата или така трябва да си стои за да няма конденз? Ума ми го непобира!
    От страх да не се разроят, докато се боря с новия им дом, днес им забодох магазин - хич да не го напълнят поне ще изградят питите... Затова ми трябва тайминг - в момента мъкнат здраво от слънчогледа, сутринта на влагата се връщаха целите опретани в жълто. Колко време ще цъфти слънчогледа и дали няма да се заплесна с магазина и да се забавя с разцепването? После магазинните пити мога ли да им ги сложа октомври зад преградната дъска на плодника за да си пренесат меда от тях за зимен запас? Заедно с магазина им напълних и храниката - НЕ ЩАТ СИРОП!!! Явно са се зарибили по олиото! Това нормално ли е? Чакам отговор за дъното че сън няма докато не си го представя това...
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  8. #268
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    723
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    ...
    Продължително четене, но не достатъчно! Не се притеснявай от мрежите по дъното. Дебелината на стената 35мм също не ти е нужна.

  9. #269
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    ...35 милиметров та да им е топло...
    Топлото отде ще дойде? Пчелите ли ще си го произведат? В този форум, ако го прочетеш по-обстойно, ще намериш данни за топлинната мощност на пчелното кълбо и топлинните загуби през стените на кошера в студено време. Сметките казват, че през зимата им е все едно колко изолиран е кошера, само да са на завет, течение да няма. Виж, пролетта е друга работа, топлото е важен фактор. Тогава, ако имаше как, като пекне слънцето, кошерите да стават топлопропускливи, а като залезе - топлоизолиращи, щеше да е най-добре.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #270
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Благодаря, поръчах си вече три кошера - с 2,5 см стена ще са. Боядисването се пада на мен и питам какъв е проблемът ако ги боядисам с блажна боя? Тя нама ли да е с по-добра влагоизолация от тази на водна основа? Трябва ли да сложа някакъв грунд под боята? От вътре трябва ли да ги боядисам? Моля за конкретни отговори и стига сте ме мъмрили... с пчели се занимавам от няма и три месеца и как да изчета целия форум за това време. Поне като ме сръфате че съм малограмотен, както РуменГГР, после ми дайте един линк да знам точно де да чета.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

 

 
Страница 27 от 58 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •