Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
Вчера като го отворих да сложа двете основи, бяха почнали да строят пити върху теловете на празните рамки - две питки горе-долу колкото длан всяка. До стената на кошера останаха двете дето си строяха, след тях сложих двете основи, после преградната дъска и нататък всичко останало - надявам се това да е правилно - ако съм сбъркал ми кажете да го коригирам. Взех си рамка за хранилка и хранилка, върху горния край на рамковите дъсчици сложи чаршаф, направих му дупка и отгоре рамката на хранилката - после като четох видях, че под хранилката трябва да има повдигащи летвички, а аз не сложих такива - това проблем ли е? Вчера заредих хранилката догоре със сироп, днес по обяд бяха изпили минимално количество. Имаше няколко удавени пчели в хранилката - това редно ли е? Гледах ги половин час как пият сироп и забелязах, че пчелите се плъзгат по хранилката топват се в сиропа, излизат от него доста трудно и после другите ги облизват. Почвам да си мисля, че съм объркал нещо за да се случва това, или си е нормално? Ще отварям пак след 4 дни да видя какво става и ще пиша, дотогава се надявам да получа отгвори на горните въпроси.
Всичко е добре, но бързаш малко с вземането на сиропа, а и времето е студено. Летвичките върху рамките не са задължителни.