Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 58 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 580
  1. #191
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Надставка от фибран?А как ще се фиксира върху корпуса,тъй като няма первази?
    С още фибран.

  2. #192
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2018
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Пловдив
    Надставка от фибран?А как ще се фиксира върху корпуса,тъй като няма первази?
    Ами просто ляга върху най-горният корпус,а върху нея ляга таванката,найлона или директно капака / ако не ползва други екстри/

  3. #193
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    пп С прозрачен найлон, повдигаш таванка, поглеждаш.......
    Мисля, че трябва да уточнявате и вида на дъното. Да няма после :--погледам и ужас, не кошер а аквариум.

  4. #194
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Продават се готови надставки за кошери-10и 12рамкови.Слагаш ги ,върху тях таватките и затоплящите материали и капаците.Получава се 4 см. празно пространство където лягат питите с Арифонда или други които слагаш.Аз съм си закупил такива и ги използвам вече няколко години.
    Другият вариант-слагаш питките върху рамките,отгоре наелон и затоплящи материали.Зимата надигаш и през прозрачният наелон виждаш колко храна има в кошера.
    Поздрави:Цветан Димитров

  5. #195
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Така ме посъветваха тук във сайта, по горе може да го намериш, а ако се наложи махам единият пакет, хвърлям го защото няма как да го съхраня вече разпечатан, и действам както ме упътят по опитните все пак не разбирам ...
    Втория пакет Апифонда е излишен, но като е сложен вече го остави. Махни таванката въобще от кошера и сложи едно парче брезент върху храната, което да покрива целия кошер. Да не виси навън, че ще поема влага. Това е всичко, бързо, лесно и удобно. След Нова година надигаш брезента от едната страна и виждаш каква е ситуацията.
    Моите кошери ги държа с брезент от Септември до Април. Свалям го само когато качвам магазините през активния сезон. Зимуват чудесно.

  6. #196
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Мисля, че трябва да уточнявате и вида на дъното. Да няма после :--погледам и ужас, не кошер а аквариум.
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Надставка от фибран?А как ще се фиксира върху корпуса,тъй като няма первази?
    Дъното!!!! Важно уточнение! С плътните дъна предполагам, че ще има неприемливо количество влага. Такива дъна нямам, нямам и опит. Моите са изцяло на мрежа. Някой с опит ако желае да уточни. От моя опит, надставката е фибран - изолатор. Вместо хранилки имам нарязани плоскости фибран които затварят надставката и отгоре капака. Хранилките отиват за почиствване. Тавана става най-топлото място в кошера извън кълбото. Конденза по найлона е нищожен в сравнение със стените. Без вентилация обаче, смятам че ще стане лошо. Зазимявам с рамка по-малко за тази цел.
    Фиксиране не мисля, че е необходимо, а със същия материал и лепило ще има и перваз. Аз ги правих уж временни, а се оказаха удачни. Нямам издухан капак. Е, в някои райони ще трябват тухлички. Просто предлагам бързо изпълним, евтин вариант за справяне с липсващ инвентар.

  7. #197
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    С още фибран.
    Да,вярно.Става надставка от фибран с перваз.

  8. #198
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Да,вярно.Става надставка от фибран с перваз.
    Нали? Един да ми следи мисълта.

  9. #199
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Нали? Един да ми следи мисълта.
    Не.Само на теб вярвам!

  10. #200
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Здравейте, направих го сложих фибран, сега даже ще кача и снимка на получилото се. Дотук всичко е точно !
    Кошера ми е със мрежесто дъно, дръпнахрешетката платното за да изчистя каквото е падало от пчелите и тъй като съм начинаещ не мога да определя състоянието на кошера по изхвърленият отпадък от тях ако някой успее добре да види на снимките какъв е отпадъка нека да даде мнение ...

 

 
Страница 20 от 58 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •