Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 58 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 580
  1. #81
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Да ти имам съветниците.
    *Що бе? Всички сме майстори. Е, аз по - малко, но Друмев си е баш.

  2. #82
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Трябва да е много развито семейството, за да "насере" майката и магазина. Да ти имам съветниците.
    Да ми ги имаш съветниците, каза ми го пчелар, който от почти 30 години, се занимава със това, може да е имал нещо в предвид като ми го е казал, аз не съм разбирач.

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    *Що бе? Всички сме майстори. Е, аз по - малко, но Друмев си е баш.


    Баш ама на борбите и софрите.А за пчеларстване съм слабичък още,но пък имам мерак да се науча.За сега съм от сектата на Мухарите.Така ми вика бай Николай Маната ,че съм Мухар, а не пчелар.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #84
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Какво мислите за книгата на Станчо Георгиев. Питам ви, защото я изчетох, и смятам че неговите методи ми допадат изцяло, затова питам и вас, какво ви е мнението за този пчелар? Със 50 годишен стаж в пчеларството !
    П.П. Книгата е "Въпроси и отговори по пчеларство"
    Цитат на Станчо Георгиев: Не изнасилвайте пчелите си рано да започнат да изваждат млади недъгави пчели. Ако майката снесе 500-1000 яица за десет дена, то като се затопли времето и се появи прашеца тя ще ги снесе за 2-3 дни. Не всеки път "рано пиле рано пее,,. Пак повтарям: Не пипайте пчелите си преди времето да се е затоплило трайно и се появи прашеца!

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Да ми ги имаш съветниците, каза ми го пчелар, който от почти 30 години, се занимава със това, може да е имал нещо в предвид като ми го е казал, аз не съм разбирач.


    То може и 50 години да е пчелар и пак да е на моето ниво.Шегувам се.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Какво мислите за книгата на Станчо Георгиев. Питам ви, защото я изчетох, и смятам че неговите методи ми допадат изцяло, затова питам и вас, какво ви е мнението за този пчелар? Със 50 годишен стаж в пчеларството !
    П.П. Книгата е "Въпроси и отговори по пчеларство"


    В кой район е пчеларствал и ти в кой район пчеларстваш?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #87
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    В кой район е пчеларствал и ти в кой район пчеларстваш?
    Ами не пише в кой район е пчеларствал, но той дава отговори на основни въпроси за пчеларството, а не за това, кой в какъв район пчеларства, говорим за принципите на пчеларството, все има някакви принципи, не може всичко да е относително.

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Ами не пише в кой район е пчеларствал, но той дава отговори на основни въпроси за пчеларството, а не за това, кой в какъв район пчеларства, говорим за принципите на пчеларството, все има някакви принципи, не може всичко да е относително.


    Принципи не знам,но правила трябва да има при отглеждане на пчели.Аз имах принцип да не слагам извън двора капани.Ела да видиш сега колко съм сложил по сукаците.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #89
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Какво мислите за книгата на Станчо Георгиев. Питам ви, защото я изчетох, и смятам че неговите методи ми допадат изцяло, затова питам и вас, какво ви е мнението за този пчелар? Със 50 годишен стаж в пчеларството !
    П.П. Книгата е "Въпроси и отговори по пчеларство"
    Цитат на Станчо Георгиев: Не изнасилвайте пчелите си рано да започнат да изваждат млади недъгави пчели. Ако майката снесе 500-1000 яица за десет дена, то като се затопли времето и се появи прашеца тя ще ги снесе за 2-3 дни. Не всеки път "рано пиле рано пее,,. Пак повтарям: Не пипайте пчелите си преди времето да се е затоплило трайно и се появи прашеца!
    Ами аз лично не съм съгласен с тезите на въпросния автор. Защо? Ами ще ги снася 10 дни, но докато се затопли ще имам 1000 пчели, които всяка една изхранва 17 ларви, а когато ги няма колкото и да снася майката е все тая. Няма да има кой да гледа пилото......и т. н., и т. н....да не изреждам повече, че току виж съм засенчил автора.
    П.П. И ние не изнасилваме пчелите, а ги подбуждаме за по - ранно развитие. Ха, ха...изнасилваме!? Янчо, Янчоооо.

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Или си станал Баш Майстор и ти.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 9 от 58 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •