Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 58 ПърваПърва ... 4445253545556 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 580
  1. #531
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Имаха си приличен венец, даже продължаващ покрай страничните летвички на рамката, но във всяка от питите имаше поне по 25 х 15 см. пило двустранно.


    Това прави точно 9 пити пълни, както би трябвало да е по това време. Нищо в повече от на който и да е пчелар. В момента пилото в кошерите е от стена до стена, дори и по средата на първи магазин без ХР. Та като се замисля....ще ме задминеш по майсторлък след няколко години, ама доста по няколко.

  2. #532
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Имаха си приличен венец, даже продължаващ покрай страничните летвички на рамката, но във всяка от питите имаше поне по 25 х 15 см. пило двустранно.



    Кеф цена няма и когато разходваш по него не се замисляш много, много.
    Един ден като ти писне ти препоръчвам да прочетеш кемеровската система на проф. Кашковский може много неща да се откраднат от нея да се не мъчиш залудо.

  3. #533
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Проблема ти е лесен за решаване, но нито ще го намериш в книгите, защото почти никой не пчеларства по този начин.
    Смело изказване, а ако кажеш какво е, може и някой да каже в коя книга го има.

  4. #534
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Имам нов казус:
    След овошките единия кошер се спъна - по време на джаники, ябълки имаше доста пчела, магазинът им беше под корпуса и при ротацията (третата деседневка на април) се оказа че са сложили 5-6 кила в него, което ме изненада. След ротацията в рамките на десетина дни летежът и пчелата видимо намаляха. 24 май гледам плодника и майката снася... ако кажа прошарено пило ще е пресилено, снася си тук таме - една осеменена килийка на 7-8 см от нея следващата, и така във всички посоки. Взех им на 24ти май магазина и дадох на майката още малко време да се поправи, ама не стана работата и на 30 май й резнах крилцето. Бяха изяли повечето мед в корпуса, и в питите останало едно огромно количество перга почти без медови запаси, пилото все още тук таме. На 11.06 вече имаше красив голям и единствен запечатан маточник, който очаквах днес да се излюпил и точех зъби да маркирам новата майка, да обаче изненадка. Маточника излюпен, но нова майка няма, еднокрилка все още си обикаля и си осеменява както си знае. Други маточници не видях, но имаше множество чашки с пчелно млечице, а в една имаше яйце без пчелно млечице. Опитах се да снимам(тази не е с голото яйце):
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	viber_image_2021-06-18_22-45-12.jpg
Прегледи:      105
Размер:	150.5 KB
ID:	10761 Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	viber_image_2021-06-18_22-45-16.jpg
Прегледи:      106
Размер:	202.6 KB
ID:	10762
    Възникват ми въпроси: Какво е станало с младата майка? Възможно ли е дъртата да я е изкормила? След като направят чашка първо чакат майката да снесе в нея и тогава пълнят млечицето или пълнят млечице и то чака яйцето. Могат ли работничките да вземат еднодневно яйце от работническа килийка и да го преместят в чашката? Кое се води захранена чашка - такава с яйце, с млечице или и с двете?
    Този пост е редактиран от Mladenoff; 19.06.2021 в 08:28.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  5. #535
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    `айде де, три дена чакам за отговори и всичко си трае? Никой ли поне не може да ми каже дали е възможно работничките да вземат яйце, преди от него да се е излюпила ларва и да го преместят от работническа килийка в маточна чашка? По съвет на стар пчелар млада търтовка може да се самооправи като й сложиш прясноосеменена пита. Та възможно ли е в такъв случай да си направят от нея хубав, а не спешен маточник?
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  6. #536
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    `айде де, три дена чакам за отговори и всичко си трае? Никой ли поне не може да ми каже дали е възможно работничките да вземат яйце, преди от него да се е излюпила ларва и да го преместят от работническа килийка в маточна чашка? По съвет на стар пчелар млада търтовка може да се самооправи като й сложиш прясноосеменена пита. Та възможно ли е в такъв случай да си направят от нея хубав, а не спешен маточник?
    Мога да ти кажа, че на еди кой си, сестра му е курва, но не знам как да го докажа....Не че не е курва!?

  7. #537
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    `айде де, три дена чакам за отговори и всичко си трае? Никой ли поне не може да ми каже дали е възможно работничките да вземат яйце, преди от него да се е излюпила ларва и да го преместят от работническа килийка в маточна чашка? По съвет на стар пчелар млада търтовка може да се самооправи като й сложиш прясноосеменена пита. Та възможно ли е в такъв случай да си направят от нея хубав, а не спешен маточник?
    Ако можеше да пренасят яйца то нямаше да има търтовки. Щяха да ходят да ги крадат и да се спасяват сами. А, що се отнася до това, че не ти отговарят - ами никой не иска да го ръчкат с остена/вид тояга/.

  8. #538
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако можеше да пренасят яйца то нямаше да има търтовки. Щяха да ходят да ги крадат и да се спасяват сами. А, що се отнася до това, че не ти отговарят - ами никой не иска да го ръчкат с остена/вид тояга/.
    Леле, аз съм значи най-големия досадник във формума...? Ако е така по добре да млъквам и да цари пълна тишина...
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  9. #539
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Леле, аз съм значи най-големия досадник във формума...? Ако е така по добре да млъквам и да цари пълна тишина...
    Не съм казал такова нещо.

  10. #540
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Леле, аз съм значи най-големия досадник във формума...? Ако е така по добре да млъквам и да цари пълна тишина...
    Ако се беше регистрирал преди 10 години, щеше да знаеш нещо за Гилъна.
    Гола вода си пред него! - близо 100 страници за седмица.

 

 
Страница 54 от 58 ПърваПърва ... 4445253545556 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •