Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 58 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 580
  1. #201
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш

  2. #202
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Идеално. Затваряш ги като отгоре върху питките запълниш празното пространство със затоплящи материали. Работят върху питките и изхвърлят части от нея. Това се вижда по дъното.

  3. #203
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Трендафил Дончев, благодаря за съветите ти които ми помагат и отделно стимулират

  4. #204
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Здравейте. Искам да си направя подобни надставки само, че от дърво, да мога после да ги сменям с подкапачните табли. Въпроса ми е, ако сложа от долната страна мрежа от тези за комарниците и върху нея да слагам питките, ще е проблем ли за пчелите да я вземат през мрежата? Идеята ми е да ги поглеждам от време на време без да се притеснявам щото...е ..страх си ме е. Става въпрос за десетина кошера. Благодаря.

  5. #205
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Здравейте. Искам да си направя подобни надставки само, че от дърво, да мога после да ги сменям с подкапачните табли. Въпроса ми е, ако сложа от долната страна мрежа от тези за комарниците и върху нея да слагам питките, ще е проблем ли за пчелите да я вземат през мрежата? Идеята ми е да ги поглеждам от време на време без да се притеснявам щото...е ..страх си ме е. Става въпрос за десетина кошера. Благодаря.
    Щ я вземат и ще питат за още. Мрежата обаче ще им пречи да ти благодарят.

  6. #206
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Ами точно по това време най-обичат да ми благодарят, та да го отложим за....юни да речем...

  7. #207
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Щ я вземат и ще питат за още. ...
    Мислиш ли? Според мен ще се получават "джобове "и няма да могат да я взимат на 100%.

  8. #208
    Наблюдател
    Регистриран
    25.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Русе
    С ламперия или дюшеме закупени от магазин или склад няма ли да свърши работа става бързо и не е скъпо Повдигал съм с ламперия рутови корпуси за дадан блатови рамки но все пак е от долу и тежестта ги държи .

  9. #209
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Дюшемето не е баш евтино но иначе е идеално и за кошери и магазини. По широка самозалепваща лента от външния край хем ще уплътнява хем ще ги държи.
    Питките досега дето съм купувал, са плоски с около сантиметър дебелина, като им махна полиетилена от долната страна мисля,че няма да остават джобове. Едва ли ще има толкова топлина, че да се разтече опасно.

  10. #210
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Питките досега дето съм купувал, са плоски с около сантиметър дебелина, като им махна полиетилена от долната страна мисля,че няма да остават джобове. Едва ли ще има толкова топлина, че да се разтече опасно.
    Тогава сложи мрежата върху питката и пак си ги гледкай на воля.

 

 
Страница 21 от 58 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •