Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 58 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 580
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Благодаря ти много за съветите утре ще закупя рамки и хранилката колкото до меда това ми е на последно място даже никакъв не го чакам поне 1-2 години докато се науча що годе

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Както казах утре ще взема хранилката, пушалката, булото и рамките, в събота човека ми каза, че ще ми даде 5 пити с пчели във съндък преносим и след това да ги оставя една нощ да се успокоят и на следващият ден да ги прехвърля във кошера. Така ли трябва да стане?

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Благодаря ти много за съветите утре ще закупя рамки и хранилката колкото до меда това ми е на последно място даже никакъв не го чакам поне 1-2 години докато се науча що годе

    Значи си се ориентирал да ставаш мухар.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Както казах утре ще взема хранилката, пушалката, булото и рамките, в събота човека ми каза, че ще ми даде 5 пити с пчели във съндък преносим и след това да ги оставя една нощ да се успокоят и на следващият ден да ги прехвърля във кошера. Така ли трябва да стане?
    Докато е още там човека ги прехвърлете, защото той явно разбира, а те ще се успокояват след това.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Искаше ми се и на мен така само че въпросният човек е много далече ще ходим до неговото село специално за да вземем пчелите защото е доверен човек но кажи речи 150 километра ще бием на едната страна и ако трябва да го докарвам тук за да ми ги сложи в кошера то става мътна и кървава после и да го връщам абсурдно е аз сам ще си ги сложа затова питам как да го измайсторя

  6. #16
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Оставяш преносното сандъче с пчелите да пренощува върху кошера. На другия ден по обяд преместваш питите от сандъчето в кошера. Подреждаш ги в абсолютно същия ред както са били в сандъчето.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Оставяш преносното сандъче с пчелите да пренощува върху кошера. На другия ден по обяд преместваш питите от сандъчето в кошера. Подреждаш ги в абсолютно същия ред както са били в сандъчето.
    Така значи. Добре това ще направя, но трябва ли да ги опуша при местенето, за да намалят агресивноста ?

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Благодаря ти много за съветите утре ще закупя рамки и хранилката колкото до меда това ми е на последно място даже никакъв не го чакам поне 1-2 години докато се науча що годе
    Колега , всичко зависи от теб .
    При желание от твоя страна се получава .
    Успех .

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Искаше ми се и на мен така само че въпросният човек е много далече ще ходим до неговото село специално за да вземем пчелите защото е доверен човек но кажи речи 150 километра ще бием на едната страна и ако трябва да го докарвам тук за да ми ги сложи в кошера то става мътна и кървава после и да го връщам абсурдно е аз сам ще си ги сложа затова питам как да го измайсторя
    След като така ще ги карате ще е добре да вземете едно чаршафче/старо/ за да завиете кошера, че ще стане страшно, ако излезнат от някъде. Като ги докараш вече ги оставяш на определеното място и наистина ги остави да се успокоят след като няма да се бърза. На другия ден вземаш новата пушилка, новото було и с много кураж тръгваш в атака. Подпушваш най - напред през прелката, която си отворил още като си ги докарал, изчакваш минутка и отваряш кошера...о, ужас....шегувам се. Подпушваш ги пак леко и започваш да местиш рамките. Една по една, бавничко и подпушваш от време на време, ако е необходимо. Тази манипулация е за минимум 10 минути. Затваряш кошера, а останалите сами ще се приберат. След час - два сипваш сиропчето и започваш да се радваш, че си горд собственик на "пчелин". А мед ще ядеш като си купиш.

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    След като така ще ги карате ще е добре да вземете едно чаршафче/старо/ за да завиете кошера, че ще стане страшно, ако излезнат от някъде. Като ги докараш вече ги оставяш на определеното място и наистина ги остави да се успокоят след като няма да се бърза. На другия ден вземаш новата пушилка, новото було и с много кураж тръгваш в атака. Подпушваш най - напред през прелката, която си отворил още като си ги докарал, изчакваш минутка и отваряш кошера...о, ужас....шегувам се. Подпушваш ги пак леко и започваш да местиш рамките. Една по една, бавничко и подпушваш от време на време, ако е необходимо. Тази манипулация е за минимум 10 минути. Затваряш кошера, а останалите сами ще се приберат. След час - два сипваш сиропчето и започваш да се радваш, че си горд собственик на "пчелин".
    Ясно, страшно много ми помагаш, ще го изпълня и след това ще ви уведомя какво е положението П.П. Медът ми е на последно място

 

 
Страница 2 от 58 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •