Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 4 от общо 4

Тема: Градеж

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    29.01.2014
    Мнения
    21

    Градеж

    Здравейте от 4 години съм пчелар и знам че въпросите ми е за начинаещи но ще ги задам въпреки че ме е срам ,знам че семейство без майка не гради пити но имам няколко семейства и отводки в който има градеж но няма прясно пило на какво се дължи това.Имам и друг въпрос,сега като засуши времето и спре притока на нектар с подхранване ще градят ли отводките,питам това защото нямам готови пити а се надявам да подготвя отводките за слънчогледа.Ще помоля Матеев да се включи в темата

    Мерси

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от valqka Виж публикацията
    Здравейте от 4 години съм пчелар и знам че въпросите ми е за начинаещи но ще ги задам въпреки че ме е срам ,знам че семейство без майка не гради пити но имам няколко семейства и отводки в който има градеж но няма прясно пило на какво се дължи това.Имам и друг въпрос,сега като засуши времето и спре притока на нектар с подхранване ще градят ли отводките,питам това защото нямам готови пити а се надявам да подготвя отводките за слънчогледа.Ще помоля Матеев да се включи в темата

    Мерси
    1 Градежа е показател , че семейството има майка . Има варианти - блокиране на майката от нектар и постоянно ровене в кошера .
    2 За отводките ще трябва подхранване със сироп през засухата .
    Успех в работата !

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    29.01.2014
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    1 Градежа е показател , че семейството има майка . Има варианти - блокиране на майката от нектар и постоянно ровене в кошера .
    2 За отводките ще трябва подхранване със сироп през засухата .
    Успех в работата !
    Мерси за отговорите,успех и на теб

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от valqka Виж публикацията
    Здравейте от 4 години съм пчелар и знам че въпросите ми е за начинаещи но ще ги задам въпреки че ме е срам ,знам че семейство без майка не гради пити но имам няколко семейства и отводки в който има градеж но няма прясно пило на какво се дължи това.Имам и друг въпрос,сега като засуши времето и спре притока на нектар с подхранване ще градят ли отводките,питам това защото нямам готови пити а се надявам да подготвя отводките за слънчогледа.Ще помоля Матеев да се включи в темата

    Мерси

    Възрастовия баланс според мен е критерия за градеж,но Жоро 1974 знае най добре.Аз смятам смятам и накрая 2 рамчици и то прогризани по теловете.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •