Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 449 от 496 ПърваПърва ... 349399439447448449450451459 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,481 до 4,490 от общо 4956
  1. #4481
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Имам чувството, че в момента и да ти го искат за био, няма да го дадеш?
    Имайки едни мисли в главата - да заповядат. Както имам само от двата, липов и манов на био цена - егати кефа. Хич няма да ги бавя.

  2. #4482
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цената на био липа в момента е 5,50-6,00 ама само я предлагат и не купуват дори и да се съгласиш. На познат са му взели проби всичко му е точно и не го вдигат.

  3. #4483
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Цената на био липа в момента е 5,50-6,00 ама само я предлагат и не купуват дори и да се съгласиш. На познат са му взели проби всичко му е точно и не го вдигат.
    При последното обявяване на цените от Апитрейд е на 9,50 лв., а защо е паднала до там, ако е вярно, нямам отговор. Тоест имам, но не е за казване. Казвал съм го преди защо.
    Иначе бат Тянко е прав. Аз го продавам на 10 лв./кг. на дребно на момента, та ще го дам за 5,50 лв.

  4. #4484
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Апитрейд не са обявявали нови цени, каквато им е практиката, но в моя район преди седмица взеха био букет на 5.80. На обаждания в последната седмица заявяват, че за момента не търсят био мед.

  5. #4485
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Апитрейд не са обявявали нови цени, каквато им е практиката, но в моя район преди седмица взеха био букет на 5.80. На обаждания в последната седмица заявяват, че за момента не търсят био мед.
    Аз пък чух че са загазили с био в Германия и за сега са извън играта.Колко е вярно не знам.

  6. #4486
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Аз пък чух че са загазили с био в Германия и за сега са извън играта.Колко е вярно не знам.
    Цялото БИО е загазило и всички са аут.

  7. #4487
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Цялото БИО е загазило и всички са аут.


    Защо стана така?Защото всички са като назе ама са правят на папи .Рости ако не наложите пълна проверка след като дойдете на власт на всички био пчелини значи нема файда от вас.Между другото Кожуха и Бонбето играят в един отбор.Не е сигурно ,но е близко до акъля.И от мен да знаеш като влезнеш в политиката там приятелки няма само интереси.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #4488
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    ЦЕНА НА МЕДА


    Абе тая тема много замрела нещо. Май, откак се разбра за 60-те еврака, никой не произвежда и не продава мед. Ама май и никой не купува.

  9. #4489
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ЦЕНА НА МЕДА


    Абе тая тема много замрела нещо. Май, откак се разбра за 60-те еврака, никой не произвежда и не продава мед. Ама май и никой не купува.
    Аз сега храня с мед и не съм се интересувал дали някой купува.
    Идеята ми е да ги развия до края на февруари и да слагам прашецоуловителите. Те още от сега носят прашец.
    Същевременно ще настоявам, за опрашване да се иска доказателство.
    Пример: добил си 1кг. прашец – опрашвал си и получаваш 60лв.
    добил си 2кг. прашец – опрашвал си и получаваш 120лв.
    Не си добил прашец – не си опрашвал и получаваш макари.
    Като гледам сайта на Евден, май се готви да става диспечер на опрашването. Най-вероятно под нечие крило, но това са подробности.
    Не е лошо като идея. Европарите като минат през диспечера и после може и да не продължат.
    Абе опрашването е голяма работа.
    Изглежда Корчев е прав за тупането на чувалите, то опрашване, прах, тупане - се свързани неща. Накрая кой ли ще бъде опрашен?
    Та да се върнем на диспечеризацията. Изглежда доходна работа.
    Ще отида на магистралата, да се срещна с някоя труженичка и ще я помоля да ме свърже с нейния ДПБ ( Диспечер на Половата Борса ), малко да ми поразясни нещата.
    Нали и там плащането е за опрашване?

  10. #4490
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Няма ли да може и с перга 2 рамки перга и вземаш 60еура
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 449 от 496 ПърваПърва ... 349399439447448449450451459 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •