Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 444 от 496 ПърваПърва ... 344394434442443444445446454494 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,431 до 4,440 от общо 4956
  1. #4431
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    ...Аз вчера си платих осигуровките за Септември, мисля да ги платя и за Октомври и да си прекратя регистрацията като земеделски стопанин поради желанието им да увеличат прага на 560 лв, които аз реално не съм изкарал тази година и може и догодина да не изкарам.
    Как става предсрочното прекратяване ?
    Баси изродите, що не теглят един закон, да се осигуряват работещите на 2000лв., нищо че получават 600лв.

  2. #4432
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Как става предсрочното прекратяване ?
    Баси изродите, що не теглят един закон, да се осигуряват работещите на 2000лв., нищо че получават 600лв.
    Атанасов, не давай идеи.

  3. #4433
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Атанасов, не давай идеи.
    Що ве, нали нашите трябва да спечелят изборите.

  4. #4434
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Като си имаш други приказки, си ги споделяй, но за офертите не го прави тук, за да не влияеш на колегите!
    На такива приказки сме се наслушали, а като има и някой такъв, който да налее масло в огъня, хептен става лесно за "изедниците" .
    То ние и на други приказки сме се наслушали, но полза никаква. Реалността опровергава или потвърждава всички приказки. Как пък от толкова много пчелари един не се намери да пробие пазара и да почне да си изнася меда на бленуваните из "приказките" цени, та и на колегите си пчелари да помогне. Отстрани нещата само изглеждат красиво, като нагазиш в подробностите, реалността приземява мечтите.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #4435
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Как става предсрочното прекратяване ?
    Баси изродите, що не теглят един закон, да се осигуряват работещите на 2000лв., нищо че получават 600лв.
    Ако сте подали декларация обр. № 1 еднократно за цялата година в декларация обр. № 1 за последния месец, през който лицето е подлежало на осигуряване, се попълва код за вид осигурен 22 и код „Корекция”, в т. 15 (последния ден в осигуряване) от декларацията се попълва ден, в който осигуряването е прекъснато/прекратено. Но това е само ако е еднократно подадена декларацията и смятате през годината да прекъснете осигуряването. Ако си я подавате всеки месец си я подавате като редовна и в т. 15 се пише деня на прекратяване.

  6. #4436
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Как пък от толкова много пчелари един не се намери да пробие пазара и да почне да си изнася меда на бленуваните из "приказките" цени, та и на колегите си пчелари да помогне.
    Само, че причините да няма такъв пчелар не са ниски цени в чужбина и преситен пазар.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #4437
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Тази година много зле,нисък добив а няма и пазар за медът,букета на 4лв. го давам на едро и 6лв. на дребно и няма кой да ми го купи.Трябват ми маса корпуси,рамки и основи за догодина,в безизходица съм!

  8. #4438
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Тази година много зле,нисък добив а няма и пазар за медът,букета на 4лв. го давам на едро и 6лв. на дребно и няма кой да ми го купи.Трябват ми маса корпуси,рамки и основи за догодина,в безизходица съм!
    Ще става по зле, идва времето да прибираме едни пари за опрашване, но мед няма да вадим, птосто ще го оставяме в кошерите, защото няма да има кой да го купи. Ще ядем мед от Украйна и Китай. Вече си личи борбата между майкопроизводителите и между пчеларските дружества, сега ще се решава за следващия период кой ще грабне пицата.

  9. #4439
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    ... Вече си личи борбата между майкопроизводителите и между пчеларските дружества, сега ще се решава за следващия период кой ще грабне пицата.
    За каква борба пишеш, целия пчеларски народ чака да се обедините.

  10. #4440
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ще става по зле, идва времето да прибираме едни пари за опрашване, но мед няма да вадим, птосто ще го оставяме в кошерите, защото няма да има кой да го купи. Ще ядем мед от Украйна и Китай. Вече си личи борбата между майкопроизводителите и между пчеларските дружества, сега ще се решава за следващия период кой ще грабне пицата.
    То като цяло бързо мога да реша моите проблеми в пчеларството,на пролет разпродавам всичко и уикендите вместо по пчелините ще ходя по язовирите с караваната и лодката,щото тая година само блъскането ми остана.

 

 
Страница 444 от 496 ПърваПърва ... 344394434442443444445446454494 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •