Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 443 от 496 ПърваПърва ... 343393433441442443444445453493 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,421 до 4,430 от общо 4956
  1. #4421
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Има само една причина, заради която още не съм зарязал идеята за етикета. Сега мисля как по подходящ начин да напиша вида на меда. Трябва да отпечатам етикет, максимално наподобяващ ръчно надписано листче, небрежно и набързо. По някаква причина за клиента е много важно да знае какъв точно мед си е закупил.
    Ами иди в Лидл, виж на рафта "Родна стряха". Мед от какво ли не и то от нашите "приятели" - Апито. Мед акация - седемнадесет и кусур, мед от мана,мед -букет, мед от кореандър, мед от...

  2. #4422
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от peter11_82 Виж публикацията
    Аз с мъка успявам да пласирам към 300 кг годишно по този начин, а приходите са толкова размити във времето, че изобщо не можеш да ги усетиш.
    Горе- долу толкова, както и да го мислех, каквото и да планувах, половин тон бе невъзможно да го прескоча, дори да го стигна - за това и се отказах от продажбите на дребно. Трябва да си в голям град или в някоя курортна местност, инак оборот ..... фактически повечето мед го продавах на хора от големите градове, инак тук в околията я продам, я не 4- 5 тенекии и то, като ми дойде някой старец, като го знам как живее, какви пари аджеба да му искам, аз ако му кажа десет лева, той ще получи инфаркт човека.

    За това съм си казал - да имам пари някой ден, местя се към морето, може би ще сбъркам, но имам ли възможност ще пробвам. Разговарял съм с пчелари по курортите, по техни думи: до тон и половина се продават в сезона, около 50 семейства правят този добив, цена под десет лева нямат. Така вече определено си струва да се занимава човек на дребно.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #4423
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    А на мен ми е интересно колко от включилите се в темата имат законово основание въобще да продават мед? Иначе ние тук по морето цъфтим и връзваме!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #4424
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    А на мен ми е интересно колко от включилите се в темата имат законово основание въобще да продават мед? Иначе ние тук по морето цъфтим и връзваме!
    Извинявам се, малко разяснение: Как да го разбирам този цитат (първото изречение)!

  5. #4425
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Днес продадох меда на едро цената е 4лв на кг коповач е Сонай. Колеги искам да попитам.
    Какво стана с тоя де мини мис? Нисък добив съчетан с ниски изкупни цени какво искат повече ? Не се издържа цяла зима ще трябва да храним ,само говорят а на практика нищо не ни дават миналата година направо се подиграха с нас 4,70 на семейство. а уж ни пука за пчелите.Сигурно ни се присмивате зад гърба мислят ни за глупаци.

  6. #4426
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Миналата година се подиграха с нас подхвърляйки ни 4,70 на семейство , а тази година дори и не искат да се подиграват с нас и ще си останем с нищо. Догодина като ни нахлузят да се осигуряваме на 560 лв съвсем няма какво да се притесняват за нас , просто земеделските производители , както и пчеларите ще намалеят наполовина.
    Чудя се прекупвачите какво чакат и те та не се споразумеят картелно да изкупуват меда на 3.50 . Като им върви бизнеса на 4 лв , що да не върви и на 3.50 , тъкмо ще направят още по големи тумбаци и ще си купят по скъпи автомобили.

  7. #4427
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Десетилетия наред съм наблюдавал изкупуването на тютюна. Обявяват цени обявяват и срокове. Различни фирми, цените еднакви. Месеци минават от обявените срокове, няма никой. Като "узрее" народа идват и каквото дават едните, това дават и другите. Същата стратегия е и при меда. Съвсем "случайно"всички работят по един начин. Ако някой знае на кой да се оплачем, да каже. Преди помагаше арменския поп сега....

  8. #4428
    Аз си дадох букета на Апимел на 4,30 лв/кг. Искаха да вземат акацията на 5 лв, но не им я дадох. Оберон взеха проби от акацията и цената, която казаха беше 7 лв, но от 2 месеца пробите не са излезли... Аз вчера си платих осигуровките за Септември, мисля да ги платя и за Октомври и да си прекратя регистрацията като земеделски стопанин поради желанието им да увеличат прага на 560 лв, които аз реално не съм изкарал тази година и може и догодина да не изкарам.

  9. #4429
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    С една от фирмите-търговци на мед си имам приказка по друг повод. Мед не им продавам, защото имам къде да го дам. Та ми казаха, че техните клиенти в чужбина дори оферти за доставка на мед не им искат в момента - преситен бил пазара.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #4430
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    С една от фирмите-търговци на мед си имам приказка по друг повод. Мед не им продавам, защото имам къде да го дам. Та ми казаха, че техните клиенти в чужбина дори оферти за доставка на мед не им искат в момента - преситен бил пазара.
    Като си имаш други приказки, си ги споделяй, но за офертите не го прави тук, за да не влияеш на колегите!
    На такива приказки сме се наслушали, а като има и някой такъв, който да налее масло в огъня, хептен става лесно за "изедниците" .

 

 
Страница 443 от 496 ПърваПърва ... 343393433441442443444445453493 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •