Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 114
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан

    Изработване и продаване на кошери и рамки.

    Здравейте колеги! Здраве, успех и късмет през новата година.Казвам се Пламен Тотевски от гр. Троян. По професия съм инженер подървообработване и мебелно производство и имам малка фирма за производство намебели. С пчеларство се занимавам от 15-на годии, като по-сериозно от 4-5години. Наред с мебелите от няколо години произвеждаме и кошери. Най-напред засобствени нужди, след това започнахме и да продаваме. Предоставям на вашетовнимание нашите кошери и рамки:
    - Дадан-Блат 10 рамков ( корпус, магазин, мрежесто дъно,покривна табла, капак) – 95 лв;
    - Дадан-Блат 12 рамков ( корпус, магазин, мрежесто дъно,покривна табла, капак) – 102 лв;
    - Лангстрот-Рут 8 рамков ( 3 корпуса, мрежесто дъно,покривна табла, капак) – 102 лв;
    - Лангстрот-Рут 10 рамков ( 3 корпуса, мрежесто дъно,покривна табла, капак) – 110 лв;
    - Роже-Делон (5 корпуса, мрежесто дъно, покривна табла,капак) – 110 лв;
    - Рамки за Дадан-Блат лепени и сковани – 0,75 лв;
    - Рамки за Дадан-Блат не сковани – 0,50 лв;
    - Рамки за Лангстрот-Рут лепени и сковани – 0,65 лв;
    - Рамки за Лангстрот-Рут не сковани – 0,45 лв;
    - Рамки за Роже-Делон лепени и сковани – 0,55 лв;
    - Рамки за Роже-Делон не сковани – 0,40 лв.
    Кошерите се изработват на база на моят опит като дърводелеци пчелар. На снимките по-долу ще видите – не използвамe первази. За по-голяма стабилност междукорпусите има дибли за фиксация и куки, които предотвратяват всякаквонежелателно отваряне от вятър,животни или при транспортиране. Между корпусите в задният десен ъгъл имамалко жлебче за по-лесно отваряне. Сглобките се осъществяват с водоустойчиволепило за външна употреба и винтове. Дъната позволяват използването на вътрешенпрашецоуловител, като вместо дънната табла се постави мрежесто чекмедже.
    Обявените цени са за не импрегнирани и боядисани кошери.Собствените си кошери обработвам с едно нанасяне на импрегнант и после едно илидве нанасяния на защитна боя. Така се повишава значително качеството ииздържливостта на атмосферни условия, но се дига цената , а не всеки иска това.
    За контакти: тел:088 789 11 68, мейл: totevski@mail.bg


    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Покривна табла.jpg
Прегледи:      2855
Размер:	428.9 KB
ID:	599Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Прелка, прелетн&#1.jpg
Прегледи:      2837
Размер:	281.4 KB
ID:	600Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Кошер.jpg
Прегледи:      2853
Размер:	430.2 KB
ID:	601Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Корпус с рамки.jpg
Прегледи:      2835
Размер:	540.5 KB
ID:	602Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Дъно.jpg
Прегледи:      2872
Размер:	674.2 KB
ID:	603Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Рамки.jpg
Прегледи:      2823
Размер:	509.9 KB
ID:	604


    А това е пчелинът:


    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Пчелин_.jpg
Прегледи:      2865
Размер:	631.4 KB
ID:	605Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Пчелин.jpg
Прегледи:      2834
Размер:	579.4 KB
ID:	606

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Понеже имаше няколко запитвания за Фарар, а в обявата по-горе бях пропуснал да дам оферта, пускам я сега:
    - Фарар 10 рамков ( 4 корпуса, мрежестодъно, покривна табла, капак) – 105 лв;
    -
    Фарар 12 рамков ( 4 корпуса, мрежестодъно, покривна табла, капак) – 112 лв;
    -
    Рамки Фарар (магазинни) лепени и сковани – 0,60 лв;
    - Рамки Фарар (магазинни) не сковани – 0,45 лв.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Браво , колега . Тази снимка на пчелина ме плени!Много е красиво , представям си на пролет каква красота е...
    Кошерите са отлични.Решението с дюбелите е находчиво , но дали ще съвпаднат с женските корпуси от различни партиди.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Да, съвпадат диблите, защото пробиването на отворите се извършва с шаблони. Диблата е ф8 мм, а отворът в женската част е ф10 мм, така, че има 2 мм толеранс. А ако има повече от 2 мм разминаване, то тогава на тези кошери не им е мястото тук . Относно мястото на пчелина - наистина е мн красиво. Като цъфнат дърветата и глухарчето ще пусна пак снимки.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    И колко ще издържат диблите на напъните с рамкоповдигача? То и без тях отлепянето на корпусите по някога е цяло премеждие свързано с къртене, напъване и т.н., та с тях ......

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Не знам защо всичките производители дават цена за кошер с един магазин? Кой работи само с един магазин?

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Не знам защо всичките производители дават цена за кошер с един магазин? Кой работи само с един магазин?
    Много "дядовци", както и "уикенд" пчелари(работят с един магазин само).
    Пазарна икономика, въпрос на маркетингова стратегия(ака има осъзната такава), пък и май че преди незнам си колко години, някъде през миналият век такъв е бил БДС стандарта - комплект: кошер + 1 бр магазин(другото е било екстра).

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Грешите момчета,за всяка стока си има мерна единица.Човека правилно дава цена за единица, а аз примерно ще си направя сметката колко и по колко.Така че не виждам проблем.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Грешите момчета,за всяка стока си има мерна единица.Човека правилно дава цена за единица, а аз примерно ще си направя сметката колко и по колко.Така че не виждам проблем.
    Ако е така трябва да има цена и за магазин.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Диблите за магазини не са удобни пречат.Това е мое мнение; имам такива кошери, когато магазините станат повече, последния е пълен просто аз го плъзгам и той си ляга. Диблите тогава пречат.

 

 
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •