Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 18
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    08.05.2018
    Мнения
    4

    Подхранване с нектар

    Здравейте колеги нов съм както във форума така и като пчелар .Минавам директно на въпроса преди 4 дена извадих първия мед от рапица в нашия регион тя се застъпи с акацията силните семейства бяха запечатали всичките рамки в магазина а слабите който сега се дигаха бяха заляли само нектар но и него извъртях защото дане се получи озахаряване на рамката както и да е извадих 4 тенекий само нектар . Та въпроса ми е сега след края на акацията като започна да правя отводки мога ли да храня с тоя нектар и дали ще изграждат рамки благодарение на него защото в нашия район между акация и липа няма др паша.П.с работя с кошери дадан блат извинявам се че не го оточних преди това.Моля Админа да насочи темата към точния раздел защото аз неможах.Благодаря !

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от StiliqnV Виж публикацията
    Здравейте колеги нов съм както във форума така и като пчелар .Минавам директно на въпроса преди 4 дена извадих първия мед от рапица в нашия регион тя се застъпи с акацията силните семейства бяха запечатали всичките рамки в магазина а слабите който сега се дигаха бяха заляли само нектар но и него извъртях защото дане се получи озахаряване на рамката както и да е извадих 4 тенекий само нектар . Та въпроса ми е сега след края на акацията като започна да правя отводки мога ли да храня с тоя нектар и дали ще изграждат рамки благодарение на него защото в нашия район между акация и липа няма др паша.П.с работя с кошери дадан блат извинявам се че не го оточних преди това.Моля Админа да насочи темата към точния раздел защото аз неможах.Благодаря !
    Ако не си БИО го връщай през хранилката с бурканя.Бързо ще възтановиш семейства,а и по изгодно е.
    п.п. Не знам как става тоя номер ,но моя приятел Гогол писа някъде,че го продава.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    08.05.2018
    Мнения
    4
    Това мисля но главния въпрос ми е дали семейството ще гради основите когато няма главна паша?Благодаря !

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от StiliqnV Виж публикацията
    Това мисля но главния въпрос ми е дали семейството ще гради основите когато няма главна паша?Благодаря !
    Ще гради, стига да има млада пчела и храна.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    08.05.2018
    Мнения
    4
    Благодаря много изчетох една камара статии и никъде конкретен отговор !

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от StiliqnV Виж публикацията
    Благодаря много изчетох една камара статии и никъде конкретен отговор !

    Малко си чел,аз дето не чета,но обичам да смятам винаги правя грешка от 3 до 9 дена.Може би заради капачетата,че гледам
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от StiliqnV Виж публикацията
    Благодаря много изчетох една камара статии и никъде конкретен отговор !
    Гледай докато се чудиш какво да го правиш, да не вкисне.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Ако водното съдържание на този нектар е над допустимите норми за пчелен мед, той ще започне да вкисва и да ферментира. Тогава няма да е подходящ дори за храна на пчелите. Преди това да е станало, можеш да го даваш за храна на пчелите, но при повишено внимание. С аромата си, той може да привлече пчели - крадци, когато няма друга силна паша. А ти точно тогава ще имаш нужда да подхранваш.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    08.05.2018
    Мнения
    4
    Ами именно заради това съм раздвоен защото в момента все още събират от акация ....иска ми се хем да извадя хем да ги сцепя и със сигурност този нектар няма да ме чака но каквото стане в крайна сметка .

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако не си БИО го връщай през хранилката с бурканя.Бързо ще възтановиш семейства,а и по изгодно е.
    п.п. Не знам как става тоя номер ,но моя приятел Гогол писа някъде,че го продава.
    Интересно наистина. Тея, дето са БИО не могат ли да го правят това?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •