Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 166
  1. #91
    Наблюдател
    Регистриран
    11.06.2011
    Мнения
    12
    Тази година подхраних с това.



  2. #92
    Наблюдател
    Регистриран
    18.11.2012
    Мнения
    16
    Пчеларски район
    Монтана
    До колегата vivabg и аз меля с кафемелачка, като я смеля само я мина през ситото за брашно

  3. #93
    Наблюдател
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    6
    Благодаря много, не се бей сещал за това.

  4. #94
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2012
    Мнения
    17
    Здравейте колеги ,имам един въпрос или по скоро вашето мнение за подхранването на пчелното семейство с Апи-инверт на този етап от развитието му? Благодаря предварително.

  5. #95
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    А каква е целта на подхранването?
    Working....

  6. #96
    Не е ли ниска температурата за апиинверт още ?
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2012
    Мнения
    17
    Стимулиране на семейството за развитие на повече пило,защото при това топло за февруари време и очаквана прогноза за март също първата основна паша при мен ще е 10-15.04 (рапицата)и семействата едва ли ще са готови на 100 %. То че ще има пчела ще има но не и армия от външна пчела.Та затова питам.

  8. #98
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от РУМ71
    Стимулиране на семейството за развитие на повече пило,защото при това топло за февруари време и очаквана прогноза за март също първата основна паша при мен ще е 10-15.04 (рапицата)и семействата едва ли ще са готови на 100 %. То че ще има пчела ще има но не и армия от външна пчела.Та затова питам.
    За тази цел захарния сироп 1:1, а още по-добре 3;2 върши по-добра работа! Но е още много рано за него - трябва да има дори и малко принос на прашец отвън. Аз бих стартирал развието към 25-ти февруари(55 дни преди началото на пашата) с кърмова маса, към която е прибавен прашец или негов заместител и витамино-минерална смес. В тези дни (след 15-ти февруари) трябва да се извършат други важни подготвителни работи по пчелните семейства за посрещане на първата паша. Те са много добре описани в календарния справочник на доц.В.Величков в темата "Календар на пчеларя" в този форум.

  9. #99
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Нищо чудно тази година пашата да подрани малко. През 2007 г. джанките почнаха да цъфтят в края на февруари. Тази зима не беше толкова топла като през 2006/2007, но си беше мека.
    Днес един познат ми донесе кичур с цъфнали реси от лешник, които откъснал някъде из неговия квартал.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  10. #100
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    В петък бях на моя пчелин.На леската един кошер пчели.А като орязвах овошките намерих цветче на джанката.Единствено беше и инцидентно,но ако продължава така пролетта ще дойде скоро. "Дано да е за добре, ама надали"

 

 
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •