Цитат Първоначално публикувано от kaletoo Виж публикацията
koragroup има ли я някъде цялата рецепта за приготвянето на тези питки и ако я няма може ли да споделиш как се правят. благодаря
Разни рецепти могат да се видят тук: http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1896

Нямам точна рецепта за питките (пропорции и т.н.), но мога да кажа какво съм сложил.
Вода. Пудра захар смляна с фуражомелка. Важно е да е смляна на брашно. Меся и добавям захар, до желаната консистенция - да не лепне, но и да не се рони.
По време на втората партида, случайно се наложи да не разфасовам веднага тестото. На другия ден имаше един пръст гъст сироп отгоре. Пак пудра и ново месене. Повече не изби сироп, затова реших да меся на два пъти и занапред.
Когато е готово тестото, го претеглям и изчислявам по колко от добавките да сложа (витамини - С и В комплекс, Нозевит, Витамикс и там каквото друго съм решил). Хапчетата счуквам и разтварям в малко вода. Добавям в тестото, ако има нужда от още малко пудра добавям, финално замесване и разфасовам по около 400гр в пликове за фризер с размер 20х30см.
Витамините не смея да казвам в какви дози ги сложих, защото не съм сигурен, че са оптималните.