Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 166
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Това се казва перфектно осеменена рамка, да не се хваля и но и моите две силни семейства мат по 3 такива рамки, плътно изпълнени и от двете страни със запечатано пило. Хубава гледка. Това се постига с много добро стесняване и затопляне на гнездата, достатъчно пчели които да ги покриват, както казва Колегата Buci. Също така по книгите са описани още някои тънкости за да се постигне това нещо, като например въртене на рамки и разширяване на гнездото само при положение, че се осеменят почти всички рамки в гнездото на 90-95%.
    Всяко нещо си иска работа и старание.

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Това се постига с много добро стесняване и затопляне на гнездата,
    Утре или вдруги ден ще слагам на наякои семейства магазини с ВО.При това изобщо несъм стеснявал.

  3. #63
    Днес видях и моите семейства на 2/3 рамки има пило и то доста,дано продължават така.

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Алексей забави малко с основите, че са ценна стока.

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Сори утре ги слагам.Неми се гонят по дърветата.Разбирасе не всички ще получат магазин или корпус на някои само рамка-две.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    не знам при мен дори и при най-силните още не са показали наченки на градеж. А и времето е едно повратно ту студено ту топло. Ще изчакам да почнат да забелват и тогава слагам основите. Че иначе стават зян.

  7. #67
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Не знам какво е времето и климата при теб, но според професионалисти , чакаш ли забелване-в певечето случаи си закъснял.

  8. #68
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    И аз мисля че е рано. Но бих сложил две три основи на по силните семейства за проверка. Но мисля че и майте ней силни семейства имат пило на 5 рамки от които 2-3 напълно запълнени с пило не биха градили нямат никакви признаци.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Щом имате основи за зяносване слагайте. Според мен още е рано. Няма нито достатъчно млада пчела, нито такъв принос, че да разчиташ, че няма да ги изгризат или ще ги изградят правилно.

  10. #70
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Щом имате основи за зяносване слагайте. Според мен още е рано. Няма нито достатъчно млада пчела, нито такъв принос, че да разчиташ, че няма да ги изгризат или ще ги изградят правилно.
    Абсолютно подкрепям това мнение.При мен градеж започва при пълния цъфтеж на черешата сега има цъфтеж на отделни цветове.Първо слагам строителната рамка тя е добър показател за поява на градеж.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •