Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 166
  1. #41
    Цитат Първоначално публикувано от filmatoplo
    Точно днес един приятел отиде на пчелина да храни със сироп , май не чете форума -има 100 кошера , 50/50 ЛР и ДБ .До сега е практикувал само на ДБ , другите му са чисто нови с презимуващи отводки .Има ли пчелар който не е чувал на Венер , споменах му за ханеманови решетки -май ме гледаше странно -без тях от ЛР ще извади ли мед .
    Ако извади от ДБ, няма прчина да не извади и от ЛР.

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от mladen99
    Аз питките направих така
    500гр. пудра захар и 150-200 разтопен мед,
    Като на 2-е семеиства реших да експериментирам едното със сухо мляко 25гр. а другото с витамини VITAMIX 1ч.л.

    Резултата след месец 2.
    От миналата година започнах питките които ги давам в края на февруари да ги приготвям по следния начин: пудра захар/3,5-4 части/ към мед /1 част /допълнително им слагам около 20-30 гр/кг сухо мляко/миналата година бе хумана /плюс около 2-3 гр/кг лимонтузу. Така омесените питки ги хапват с по-голяма охота дори от сръбските "Апитом" ,а и не повръщат wink; Витамини до сега не съм слагал.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не винаги ханемановата решетка е добрия вариант. Тя се явява преграда. Аз моите ги държа само за спешни случаи. Иначе за да не се качва майката в медовия корпус е достатъчно да се сложат по-малко пити.
    Най-добре е в питките да се слага прашец. Но ако нямате може и с комбинации от протеинови храни. Има една книжка хранене на пчелите. Там има много рецепти, но нищо не може да замени прашеца. А за витамините имат своето въздействие и подадени в сиропа дават много добър ефект за развитие на семействата.

  4. #44
    Здравейте колеги! Искам да разбера колко грама хлебна мая се слага в 1 л. сироп.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Защо ти е да слагаш мая в сиропа. Прашец има вече в изобилие.

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от ilmaz_82
    Здравейте колеги! Искам да разбера колко грама хлебна мая се слага в 1 л. сироп.
    Николко грама!!!

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Цитат Първоначално публикувано от ilmaz_82
    Здравейте колеги! Искам да разбера колко грама хлебна мая се слага в 1 л. сироп.
    Няма смисъл да слагаш хлебна мая в захарния сироп прашец в природата има в изобилие, по-добре слагаи стартовит или витамин Б12.

  8. #48
    Колеги отворих тази тема със въпроси и евентуално с черпене на опит от вас,за което ви благодаря.Цяла зима храних през 15-20 и вчера направих преглед на всички семейства и ви показвам разултата.80 % от семействата са на 4-5 рамки пило,от които 1-2 рамки със запечатано.Истината е в младата майка и храненето.Това е извода за мен.

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Колега , поправи ме ако бъркам, но не видях пило.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Пилото е на първата снимка и е запечатано,но колегата говори,че има зап.пило на 1-2 рамки,а това,което се вижда е,че пилото е около една длан,както и,че с-то се нуждае от значително стесняване.Не броя на рамките определя силата на с-та.Ето и моето пило:


 

 
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •