Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 166
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    колеги,какво ще ме посъветвате?надигнах днес съндъците и имам около 15 които са доста леки.и това са ми от най силните семейства.есента беше много дълга и топла и са изяли всичко.добре ли ще постъпя ако им напълня хранилките с мед и ги обърна обратно?още сме януари,но ме е страх че ще умрат от глад.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Като ги обърнеш хранилките пълни с мед от топлината, която се създава в горната част на гнездото меда ще се разтече по питите и ще стане беля. По- добре е да метнеш по една питка.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Слагаи мед и изобщо не се притесняваи аз само по тоя начин давам досега не ми се е разтапял меда

  4. #24
    Това са питки сложени на 15.01.2012.Имат достатъчно мед,но откакто е хванал студа от 26.01,според мен са ги спасили питките.Всички семейства са в това положение.Днес им сложих по още една питка и си мисля че ако не бях им сложил питки щеше да има "Сбогом".Интересно ми е Вашето мнение като по опитни.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    39
    Вчера гледах 1 филмче за пчели -там пчеларя като вдигна подкапачната табла гледам направо на рамките отгоре парченца от питата с мед -има ли такова подхранване .Филма май се казва -Модерно пчеларстване- по Вбокс 7 .
    Мед ям всякакъв .

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur
    колеги,какво ще ме посъветвате?надигнах днес съндъците и имам около 15 които са доста леки.и това са ми от най силните семейства.есента беше много дълга и топла и са изяли всичко.добре ли ще постъпя ако им напълня хранилките с мед и ги обърна обратно?още сме януари,но ме е страх че ще умрат от глад.
    С какви хранилки си?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #27

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2012
    Мнения
    18
    Хранили ли сте с АПИФОНДА ? Миналата година останахме доволни от нея...

    Ако някои иска да се съберем повече да купим заедно храна за да ни дадат по- добра отстъпка.

    Пишете ми на ЛС без значение от коя храна сте решили да взимате.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Днес и вчера подхранвах за първи път, други години храня до средата на Януари но тази година поради липса на хубаво време закъснях.Ето снимките ми:



  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Дали темата не трябва да е озаглавена "зимно хранене"защото кога е "рано на пролет"

 

 
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •