Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 166
  1. #111
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    Ами аз го правя също по този начин.Използвам пликове за фризер, от тези които са по-тънки и след насипването на меда залепвам плика с тиксо.Медът се разстила и се получава форма като на питките с готова храна, след което го полагам върху рамките, като леко го надупчвам с вилицата.Използвам кристализирал мед и слагам по 1кг., защото пчелина ми е далече.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Купуваш полиетиленови пликове за фризер с размери 20х30см. Пълниш 400гр захаросан мед (2-3 препълнени големи супени лъжици). Натискаш меда с ръка, докато се сплеска, след това с точилка или бирена бутилка валираш, докато меда се разстели равномерно в плика, като оставяш 3-4 см към птвора на плика за подгъване. Така плика става между 5мм и 1 см дебел.
    Преди да отвориш кошера надупкваш с шило подобно на заострен молив. Отваряш, с плика избутвааш пчелите над рамките (ако има такива) и поставяш плика с дупките надолу, точно над кълбото, респективно пилото. Затваряш и си готов. Дори да е студено и под 10 градуса, няма страшно, ти открехваш за секунди. Важното е да няма вятър повече от 1м/с, най-добре изобщо да не духа.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #113
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Със захаросан мед схванах, с течен няма начин да се ползва?

    Малко по друга тактика ползвам. Върху найлон/хартия слагам питка, и захаросан мед.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от asm22
    Със захаросан мед схванах, с течен няма начин да се ползва?
    Има начин. Замесваш "тесто" от пудра захар и течен мед. Пропорцията е на око, докато се получи гъстотата.
    Поне така знам аз...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #115
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Аз правя друго:вземам кутиики от маргарин( ако нямам достатъчно режа дъната на бутилки от 1,5л) пълня ги с кристализирал мед,вадя хранилката и върху отвора слагам кутииката с мед върху отвора, хранилката я обръщам с дъното на горе и я слагам върху кутииката.След 2-3 дни са така облизани както и ти не можеш да ги измиеш.А мой приятел ми каза,че като вади меда пълни бутилки от 1,5л после той кристализира и като дойде време за подхранване само реже бутилката на парченца като салам Камчия и по същия начин маха хранилката слага парчето и отгоре хранилката с дъното на горе.Всичко се взима

  6. #116
    Наблюдател
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Варна
    Вместо сухо мляко или извара,може ли да се ползва протеин на прах (от тоя за културистите)? Става въпрос за питките за подхранване.

  7. #117
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    И аз това съм се питал. Мисля си, че няма да има проблеми. Дори имам останало малко от едни аминокиселини BCAA на прах, неувкусени. Мисля да ги доабвя вместо прашец като му дойде времето.

  8. #118
    От днес, питките са сложени преди 10 дни около 80 % от семействата пожението е такова
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 10689685_10203654984158670_6317579874464130282_n.jpg‎   10896956_10203654984878688_498065479328923528_n.jpg‎  
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #119
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15
    Колеги,аз ги храня с чист мед но меда от рапица подходящ ли е?

  10. #120
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от kolev70 Виж публикацията
    Колеги,аз ги храня с чист мед но меда от рапица подходящ ли е?
    краткият отговор е - НЕ
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •