Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 17 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 166
  1. #101
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2012
    Мнения
    17
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    За тази цел захарния сироп 1:1, а още по-добре 3;2 върши по-добра работа! Но е още много рано за него - трябва да има дори и малко принос на прашец отвън. Аз бих стартирал развието към 25-ти февруари(55 дни преди началото на пашата) с кърмова маса, към която е прибавен прашец или негов заместител и витамино-минерална смес. В тези дни (след 15-ти февруари) трябва да се извършат други важни подготвителни работи по пчелните семейства за посрещане на първата паша. Те са много добре описани в календарния справочник на доц.В.Величков в темата "Календар на пчеларя" в този форум.
    Благодаря колега, точен и изчерпателен,а аз ще преценя как да процедирам .При нас в периода 05-08.02. пчеличките вкараха вече първият прашец от леска ,кокиче.горски минзухар макар и малко но има . Ще изчакам още малко и ще действам и след това ще споделя .

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Кърмова маса с извара.
    Изварата трябва да бъде прясна или слабо солена, мека, без дъх и приятна миризма. Най-подходяща е суроватъчната извара и извара, получена от обезмаслено мляко.
    Реших да пробвам тази рецепта, но не можах да намеря никъде слабо солена или от обезмаслено мляко.
    Купих суроватъчната извара обикновена дали ще стане?

  3. #103
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Купи си прясно мляко от магазина в картонените кутии от нискомасленото. Преди да кипне сложи няколко капки предварително разтворено във вода лимонтозу ( за 1 л мляко две щипки) и налей направо в горещото мляко докато изтине сороватката остава от горе в съда , а изварата на дъното във вид на трошено сирене. Най хубава извара ще получиш естествено от истинско мляко.Най добре слагай стартовит.Все пак успех
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    1 кг. мед 4лв.
    1 кг. пудра захар 4 лева.
    100 грама прашец 6 лева.
    витамини и други съставки и на края една питка 3 лева е как става това.
    Да не говорим че днес се видях с 2ма пчелари и се оплакват че пчелите не искат да ядат купешките питки.
    Но те са с по над 100 кошера и няма как да и месят а за моите 2 става за 10 мин.

  5. #105
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m
    1 кг. мед 4лв.
    1 кг. пудра захар 4 лева.
    100 грама прашец 6 лева.
    витамини и други съставки и на края една питка 3 лева е как става това.
    Да не говорим че днес се видях с 2ма пчелари и се оплакват че пчелите не искат да ядат купешките питки.
    Но те са с по над 100 кошера и няма как да и месят а за моите 2 става за 10 мин.

    Цените ти не са мн актуални...
    1кг мед-4лв
    1кг пудра захар-2,30лв аз за толкова си намерих в торби по 5кг
    1кг прашец-35лв
    1 бр някакви витамини-4 лв

    Доколкото съм запознат цената на питката с прашец е около 5лв на килограм.
    Всеки сам си преценява кое е по-добре за него и неговите семейства

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цените са от днес, обиколих 5 магазина в Монтана и по евтино не намерих.

  7. #107
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m
    Цените са от днес, обиколих 5 магазина в Монтана и по евтино не намерих.
    Мани ги магазините,питаш особено за прашец от познати,все някой ще продава това 60 лв на килограм си е огромна цена....

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Тази година ще ядът извара, до година ако си съберат прашец ще и бъде включен в менюто
    Ама се чудя дали тази питка дали да им я сложа вече в хранилката, мисля че 10 градуса няма да имат проблем да се качат.

  9. #109
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m
    Тази година ще ядът извара, до година ако си съберат прашец ще и бъде включен в менюто
    Ама се чудя дали тази питка дали да им я сложа вече в хранилката, мисля че 10 градуса няма да имат проблем да се качат.
    Аз бих направил следното,ако са отводки няма да рискувам,иначе не виждам проблем да не се качат...При мен нещата без това отивам към 10-ти вече със сироп...

  10. #110
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Предоставям на вашето внимание едно изказване на г-н Петър Гръков - изключително ерудиран човек, за когото заниманието с пчели е преди всичко удоволствие и релакс, което в никакъв случай не означва непрофесионално отношение към него, а напротив. В един от декемврийските броеве на в-к "Пчела и кошер" имаше публикуван материал за него и неговия пчелин със снимки.

    "Моят опит е скромен. Пчелинът ми също. Имам 40 семейства, които отглеждам в ЛР кошери. През 2009 год. извадих 2740 кг. мед, а през 2010 - 2109 кг. Заслугата за този добив е преди всичко на пчелте и земеделските производители, които засяват големи площи с медодайни култури(кориандър и слънчоглед). Аз само помагам на семействата със зимното подхранване. Тази зима започнах да подхранвам на 24.12.2010 год. Храня само с мед - по 0.4 кг. в полиетиленов плик на семейство. Това правя през 10-12 дни, без оглед на това дали температурата е ниска и има ли сняг. Храня почти до края на март. По този начин всяко семейство получава по 4.5 и 6.0 кг. мед "отвън". Това количество е достатъчно семейството да се развива, дори мед в питите изобщо да не е имало. Има колеги, които зазимяват с много мед в питите. Това нищо не означава. Пчелите ползват мед от рамките, които кълбото заема, останалите рамки в корпуса са напълно излишни, поне до 10-15 март. С храненето, което правя, още в началото на април семействата имат предостатъчно пило, а в началото на май са готови да "опоскат" всяка паша".
    Някой ако може да поясни как се прави това. Просто не си представям как изглежда плика.

 

 
Страница 11 от 17 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •