Отварям такава тема поради начина на вадене на мед, който съм си намислил. Понеже имам достатъчно изградени пити, мога да си позволя да не бързам с центрофугирането. Смятам да слагам пълните магазини и корпуси от кошера направо в хладилна камера, а на пчелите да давам магазини и корпуси, заредени с празни пити. Това ще ми спести нуждата от помощници при ваденето на меда. Ще разпечатвам и центрофугирам, когато имам време. Вадя от хладилната камера пълни пити, слагам ги в топла камера за темпериране при подходяща температура за нужното време, след което отиват за центрофугиране. Виждам следните преимущества:
1. Спестявам помощници при ваденето на меда
2. Разпечатвам винаги пити, темперирани на подходящи градуси
3. Декристализирам втвърден мед в килийките
4. Центрофугирам винаги при най-подходящо съотношение на температура на питата и вискозитет на меда
5. Съхранявам меда при ниска температура, което забавя кристализацията както в питите, така и в буркани и тенекии
6. Съхранявам пити на студено, предпазващо ги от восъчен молец
7. Обеззаразявам донякъде пити и инвентар чрез еднократно замразяване до ниска температура

Недостатъците и погрешните мои предположения ги посочвайте. Имам и следния въпрос: кога е по-добре да разпечатвам питите - преди да ги темперирам, докато са още студени от камерата или след като ги темперирам и декристализирам? Всичко дотук изброено предполага задължително наличието на "гореща" камера за темпериране и декристализиране.