Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 46

Тема: Акация

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69

    Акация

    25.03.2018 - вместо да цъфти всичко навън има 10 см сняг температурата е - незнам колко..... та вапроса ми е как мислите да работите по нататак , акацията пропуска ли се или не?

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    25.03.2018 - вместо да цъфти всичко навън има 10 см сняг температурата е - незнам колко..... та вапроса ми е как мислите да работите от нататак , акацията пропуска ли се или не?
    Фактора температура е в големи граници и за едни ще е пагубен, а за други - не. Където е по ниска температурата ще измръзне, а където е над нулата акацията при тези валежи ще набере сила и само след няколко дни ще видиш какво се получава от повишаването и до почти 25-30. Акацията ще си цъфне в рамките на 6-20 май, и ако времето е добро ще има и голям приток на нектар.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    А развитието на аемействата за да бъдат в готовност? Не се ли забавят в развитието си?

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    А развитието на аемействата за да бъдат в готовност? Не се ли забавят в развитието си?
    Пак по - горе посочените фактори и по ред други фактори, едни семейства ще са добре подготвени, а други ще фалират тотално. Голямата влага която има ще доведе до бум на нозематозата и много колеги ще имат оплаквания - може и аз. Друго заболяване ще е аскосферозата, което също не е за подценяване.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Вие си развийте семействата, пък този от горе си знае работата. Нищо не е закъсняло, просто свикнахме на топли зими. Имам клип в тубата от миналата година, същото като дати и развитие. Семействата се развиха и имаше добра реколта от акация, с едно условие има рапица при мен всяка година и тази има 2000 декара.
    https://www.youtube.com/watch?v=itkBKX0xUrc

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При нас от години не могат пчелите да съберат мед от Акация.По простата причина, че жабите не крякат в реката нощно време.Тая се очертава като гледам прогнозата добра.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    А някой практикувал ли е отнемане на майката 10 дена преди пашата ?и младите пчели включват ли се в събирането на нектар?

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Имам акация на оградата, дървото въобще не се е събудило външно. Проблема с акациата беше сланите към края на Април. Не отнемам майката; правил съм го, но пчелите складират в плодника много мед, а не в магазина, а после няма пчели! Гледат пило вместо да събират мед. Работя с ДБ!

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Аз засадих няколко дръвчета от акация в пчелина и вече ще карат 3 та година.Проверявам ги,но нямат никакви симптоми на развитие.За това че няма що да се тревожите.Важното е да има жега и влага по време на цъфтежа.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    При нас от години не могат пчелите да съберат мед от Акация.По простата причина, че жабите не крякат в реката нощно време.Тая се очертава като гледам прогнозата добра.
    Това за акацията и жабите за първи път го чувам! Ще се радвам, ако разясниш тази зависимост между тях.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •