Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 46

Тема: Акация

  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Това за акацията и жабите за първи път го чувам! Ще се радвам, ако разясниш тази зависимост между тях.
    Жабите крякат като е топло, акацията също иска топло за да отделя. Никога не съм се замислял за жабите ама сега ми светна.

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Жабите крякат като е топло, акацията също иска топло за да отделя. Никога не съм се замислял за жабите ама сега ми светна.
    Това съм го чувал от много пчелари, но не е съвсем вярно. Много пъти са крякали, но акация ниц, че и изобщо мед. То да няма пък Друмев нека си чака жабите да му крякат.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Вие си развийте семействата, пък този от горе си знае работата. Нищо не е закъсняло, просто свикнахме на топли зими. Имам клип в тубата от миналата година, същото като дати и развитие. Семействата се развиха и имаше добра реколта от акация, с едно условие има рапица при мен всяка година и тази има 2000 декара.
    https://www.youtube.com/watch?v=itkBKX0xUrc
    За имане-има, но кога ще цъфне /рапицата/? В повечето случай при мен цъфти около средата на април, но като гледам как вървят нещата може да влезе и в май
    Keep Walking...

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    За имане-има, но кога ще цъфне /рапицата/? В повечето случай при мен цъфти около средата на април, но като гледам как вървят нещата може да влезе и в май
    Тъкмо ще се намеси хубаво с акацията.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Това за акацията и жабите за първи път го чувам! Ще се радвам, ако разясниш тази зависимост между тях.
    Дядо ми казваше, че крекнат ли жабите, може да се почват и отводките. Така го знам аз.
    Медец

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    За акацията не трябва само температура, но и влажност.От моя дядо съм чувал за година когато от цялото село са събирали съдове да съберат меда. Подобна година до сега ми се е случвала само 1 път: Рапица 2 пъти Акация 2 пъти Липа 2 пъти, Слънчоглед 1 път билки/люцерна/ 1 път, вадения за година.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Мисълта ми беше ще се измени ли работата по семействата?

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Мисълта ми беше ще се измени ли работата по семействата?


    В какъв смисъл да ли да се измени?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ще се измени до толкова, че ако не са презимували много силни, ще трябва да се форсират до колкото могат. Друмев няма да форсира, че и така ще му се изроят преди акацията. Общо взето нормална работа: оценка на семействата и действия според оценката. А колкото до това дали ще закъснее акацията заради тези захлаждания, не по никакъв начин няма да и се отразят. За акацията са важни температурите след средата на април.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Много точна преценка за мен.Общо взето това ме очаква преди акацията.За това имам 2 избора да разпечатам рамка и сложа м/у пилото и да ги форсирам ако мисля да правя отводки и втория начин да не разпечатвам и слагам рамката до пилото с отнемане на перга ако има.Има и друг начин който практикувам, но е руска техника и е труден за обяснение,все още целим точния момента с Жорката.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •