Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 100
  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Вертикалните телове равномерно ли са разположени?

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от lubol
    Вертикалните телове равномерно ли са разположени?
    Аз ги правя равномерно,но рамките които са ми с дебелина 4см.слагам по 4 тела хоризонтално и вертикално.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #43

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    За мен най доброто обтелване е W образното, визирам ЛР рамките. Това лято при центрофугиране на ЛР рамки, тези с хоризонталното обтелване се изпокривиха всичките, а тези с W образното не мръднаха.
    Относно техниките на пробиване и обтелване, аз предпочитам да го правя на ръка, все пак и това е удоволствие. Тук във форума сме повечето любители пчелари и не обтелваме хиляди рамки за сезон, а стотици и дори по малко, за да се налага да правим сложни техники за разпробиване.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #45
    Ако може да споделите свредлата които ползвате за разпробиване какъв размер са?
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305
    Ако може да споделите свредлата които ползвате за разпробиване какъв размер са?
    1,5мм.Напълно достатъчно.

  7. #47
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305
    Ако може да споделите свредлата които ползвате за разпробиване какъв размер са?
    1,5мм.Напълно достатъчно.
    Тея при мен се чупят като солети , леко само да отдаде в страни ,и веднага се чупи.При разпробиване леко се огъват , и тогава отвора от другата страна излиза на майнената си.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Пробивам с 3мм. за да не се гънат и чупят свредлата както казва колегата. Пробвал съм със различни видове заточване на върха, но съм най доволен от класическото. Въпреки по дебелото свредло и високите обороти пак се получават леки изкривявания при излизането от задната страна особено на чамовите на които власинките са по жилави и по някога направо подвеждат свредлото. За това е добре да се ползва за вътрешна страна на летвата при сглобяване страната от която е започнало пробиването.

  9. #49
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz
    Пробивам с 3мм. за да не се гънат и чупят свредлата както казва колегата. Пробвал съм със различни видове заточване на върха, но съм най доволен от класическото. Въпреки по дебелото свредло и високите обороти пак се получават леки изкривявания при излизането от задната страна особено на чамовите на които власинките са по жилави и по някога направо подвеждат свредлото. За това е добре да се ползва за вътрешна страна на летвата при сглобяване страната от която е започнало пробиването.
    Точно , колега това го вдянах от първия път - започвам винаги дупченето от вътре навън за да може и на двете летви отворите от вътрешните страни да съвпаднат , а външните където дойдат.
    Поздрави!
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  10. #50
    Както е казал Димитър Бонев някъде по напред в постовете тука е истината , за тези които имат нужда да пробиват голямо количество рамки за кратко време , и без нужда да опъвате там разни ремъци и о - пръстени , и когато свредлото срещне чеп да вземе да спре понеже о пръстена или ремъка не може да върти патронника.

    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

 

 
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •