Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 65 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 643
  1. #261
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Кунев, не са ли близо до дървото? Ако не си много висок махай горната тухла. Диреците ги подпираш на три места всеки и така ползваш цялата дължина за работна повърхност. Предполагам нагласил си си още едно дъно. Кой район е това?

  2. #262
    Наблюдател
    Регистриран
    08.11.2011
    Мнения
    44
    Колега , това кошери "Ware" ли са , или някаква интерпретация с рамки ?[/quote]
    Ware с рамки .Пробвал съм и само горна летва но добивите са като за собствена консумация.

  3. #263
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2013
    Мнения
    12


    Това са моите първи два кошера. Реставрирах ги и остава само да "настаня" пчелите в тях. Да се надяваме, че пчеларството ще ми се отдаде като хоби и уплътняване на свободното време.

  4. #264
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Много са хубави.Поздравявам те.

  5. #265
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от Вени Михайлов


    Това са моите първи два кошера. Реставрирах ги и остава само да "настаня" пчелите в тях. Да се надяваме, че пчеларството ще ми се отдаде като хоби и уплътняване на свободното време.
    Чудесни са приятелю.Ще ги заселиш.Един съвет от мен преди да стане това.В предната част до входа изрежи на дъното квадратен отвор с размери 15/15 и сложи мрежа с отвори 3/3мм. Ще се спасиш от влагата през зимата.Казвам го от опит.Тази както и миналата зима ги оставих да зимуват по този начин и отвор на прелката 5-6см. пролетта никъде в кошера не открих признаци на задържане на влага.Също направи си и втори магазин задължително.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  6. #266
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Кунев, не са ли близо до дървото? Ако не си много висок махай горната тухла. Диреците ги подпираш на три места всеки и така ползваш цялата дължина за работна повърхност. Предполагам нагласил си си още едно дъно. Кой район е това?
    Вероятно си прав - в момента подготвям индивидуални стойки за всеки кошер и мисля да ги преместя защото така биха ми пречили когато си бра кайсиите. А районът е около Стара Загора в посока Баните - гора и ливади

  7. #267
    Малко глезотийки. Дъната вече ви ги показах ето ги в цялостен вид кошерите. Ето и видео с някои пояснения http://www.youtube.com/watch?v=uBeHdl-C9EU


    Ето го и майстора wink;

    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  8. #268
    Супер са !
    Хвала на мастора !
    Не разбрах само от какво са ? Със сигурност са от широколистна дървесина. Напомня ми на дъб, круша и малко орех, но едва ли.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  9. #269
    Цитат Първоначално публикувано от Владимир Владимиров-Влад
    Супер са !
    Хвала на мастора !
    Не разбрах само от какво са ? Със сигурност са от широколистна дървесина. Напомня ми на дъб, круша и малко орех, но едва ли.
    Гледай клипа и ще разбереш . Круша , орех и череша
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  10. #270
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Бе Майстора нещо притеснен ми се види, да не би да чака критики ? tongueout; Мноого готини ! Дръжки на другата страна имаш предполагам? Крушата по-трудна ли е от акацията за работа ?

 

 
Страница 27 от 65 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •