Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 48 от 65 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 643
  1. #471
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Визията е хубава, но пък не можеш да ползваш капака за да поставяш корпуси върху него (като се наложи).
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

  2. #472
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    По една снимка в нета направих три капака по мой вкус,че тия,дето ги продават са без стрехи,прави и задържат вода/сняг/лед.Станаха малко тежички обаче.Остана тия дни да ми дойдат плаките...
    Е айди тежки, тежки - колко да са тежки... Мойте като са с поцинковка от стария материал отгоре

    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=42&page=25

    (пост 249), кво да кажа? Че и картон има под ламарината...

    P.S. Аве, ти що си ми краднал патента без да питаш??
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #473
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Е айди тежки, тежки - колко да са тежки... Мойте като са с поцинковка от стария материал отгоре

    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=42&page=25

    (пост 249), кво да кажа? Че и картон има под ламарината...

    P.S. Аве, ти що си ми краднал патента без да питаш??
    За патента-гроздова.

  4. #474
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Подготовката на новия пчелин е в ход.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри rsz_1img_20150902_141755.jpg‎  

  5. #475
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ще го циментираш ли, че така го огрибваш с трактор?

    Премахването на повърхностния слой с трева е голяма грешка и това го знам от горчив личен опит. Ако няма трева, която да стабилизира повърхностния слой, то тогава още първия по-силен дъжд ще изрови вади, канавки и коловози, и после има да се чудиш с какво да ги запълваш. Моята препоръка е веднага да засадиш терена с изкуствени тревни смески и да ги полееш и валираш, за да се хванат по-бързо. И се моли да няма проливни есенни дъждове, а само леко ръмене, което да полива тревата, но да не изравя канавки.

    ПС: Това се случва при леко наклонени терени и проливни дъждове. Ако терена ти е перфектно равен, то тогава няма проблеми - ще се затреви от самосебе си и няма да се появят вади и канавки, но пък има опасност да се заблати. По принцип аз съм противник на изкуствената обработка на терени, защото природата дълги години си ги е оформяла така, както на нея и е най-удобно. Произволно външно вмешателство може да доведе или до заблатяване, ако неволно формираш корито, или до ерозия, ако има наклони в някаква посока. Знам го защото в имота си дълги години се боря да запълня образувалите се канавки от първото подравняване преди време, но дъжда все ги отмива.

  6. #476
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Имаше много гадни коловози на няколко места, а целия терен е бил оран дълбоко преди години и оставен без да се бранува и беше останало на "вади". Нямаше начин и реших да действам докато е сухо. Дано да не се образуват нови гадории до пролетта, но ако се случи ще ги решавам нещата тогава. Иначе в момента е супер сухо и кофата на много места направо " излъска" пръста.

  7. #477
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    При това положение както вече казах най-добре е да засееш тревни смески, първоначално изкуствено поливане с пръскачка и след това валиране с ръчен валяк. Алтернативата е да си късметлия и есента, зимата и пролетта да преминат без проливни дъждове, за да има шанс терена да се самозатреви и стабилизира.

    Има и друг проблем - няма да ти хареса това, което ще поникне на терена. Със сигурност няма да е тази хубава трева, която сме виждали по поляните, а най-жизнените драки и плевели. Ще минат години, преди всички билки от околноста да се самозасадят по терена. При това положение наистина ще е хубаво ти сам да контролираш този процес, като засадиш желаните от тебе пчеларски билки и дръвчета, и момента всичко това да се направи е точно сега - есента.

  8. #478
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ще разчитам на късмета с дъждовете, че много солено ще излезе иначе. Реката е в отсрещните дървета и парцела граничи с нея, но помпи, маркучи, пръскачки, гориво, човекочасове няма да стане. Стискам палци и ако не стане ще стискам зъби и ..........

  9. #479
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Подготовката на новия пчелин е в ход.
    Рости, то по равно от магистрала Тракия. Много е хубаво ама за нас хората, сега остава да ги наредиш като по канап. Не знам на пчеличките дали ще им хареса. Моите разбирания за пчелин са точно обратните, никакво изравняване, подравняване, кошерите да не са подредени като аптекарски шишета, да не се коси тревата, храсти, да има дървета и тн. абе както го е създала майката природа. Дано да нямаш проблеми с оплождането на майките.

  10. #480
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Мечтая за пчелин под дървета и т.н. както го описваш ама за сега това няма как да стане, защото заради подвижното ми трябва точно обратното. Трябва да може да влиза камиона и да може да маневрира без проблеми така че за сега ........

 

 
Страница 48 от 65 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •