Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 65 ПърваПърва ... 12526061626364 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 643
  1. #611
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2016
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    с.Пряпорец, общ. Стара Загора
    Не разбрах забележката за моста но благодаря за загрижеността!

  2. #612
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Колегата искаше да каже, че може и да ползваш повече магазини, други техники и т.н. и да не пускаш по течението. Пряпорец не е толкова беден район. Планински с бедна , но продължителна паша +един чудесен липов западен склон. Ползвай черешите да вдигаш семействата колкото можеш повече.

  3. #613
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    106a2d0f-3fc9-4832-97ef-8f3aa9148221 (1).jpg

    Аз съм около 2м на ръст - на 45 до 60 см стойка са ми кошерите . Пробвал съм по-ниски , не е работа това , кръста ми не е за един ден . ДБ плодник + 2 магазина + дъно + стойка = 180 см долу горе . А за нестабилност - 3 ДБ кошера тежат достатъчно , верно можеше още малко желязо да сложа ( краката да подсиля ) ама като наредих сандъците и се отказах .

  4. #614
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Браво колега хубаво изглеждат.От доло винкелите с подбивки ли са?Ако са с подбивки търси вариянт с тротоарни плочки или нещо друго да подложиш.Изглежда си нямал проблеми със сляпо куче или кърт.

  5. #615
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Имат пети от парчета винкел . Има , и къртици и сляпо куче , не се обработва двора , само кося - земята става на камък лятото и не ровят много ( при нас най-често 4 месеца не вали - юни,юли,август и септември ) .

  6. #616
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Проблема идва зимата когато и снегът натиска от горе.

  7. #617
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от old_greyish Виж публикацията
    Имат пети от парчета винкел . Има , и къртици и сляпо куче , не се обработва двора , само кося - земята става на камък лятото и не ровят много ( при нас най-често 4 месеца не вали - юни,юли,август и септември ) .
    Добруджа, не е ли чернозем. Моите подложки от 0,5 плочка за 20г са забити 5-10см.в почвата.

  8. #618
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2015
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    обл Шумен
    Здравейте,
    от 10.06.2015г. спонтанно закупих 4 кошера ДБ 10 и 12 и се уча да пчеларствам.
    Извинявам се, че от тогава само чета във форума и сега се престрашавам да се включа и аз.
    Исках и искам да пчелите взаимно да съжителстваме, но не се получи - постоянно мисля как са, какво да направя още и ...
    Реших и аз да покажа моето семейство...
    Зимата умряха два от кошерите, а пролетта третия изтървах рамка и се оказа, че майката е там, стана търтовка и с един познат началото на април я управихме /трети кошер от снимката/. Края на май си купих нови 3 отводки / №4, 5, 6/ и годината работих само с първия кошер с 2 магазина. Доволен съм, даже съм много доволен от това което направих за тази една година. На 16,08 си направих августовска отводка с майка от Матеев /№2/ и третирах семействата с фурмитом - падна доста акар. След 14 дни третирах рамките с пчелите с БАЙКАЛ ЕМ1 и 2 пъти в сиропа / Байкал ЕМ1 ползвам от пролетта по пост на БЪРЗ/
    Не знам дали от третирането или майките са били стари, но две от отводките на 3,09 бяха без пило и майки. Благодаря на Ангел Йосифов за съвета, който потърсих и да му се извиня, че не го послушах, защото ми досвидя да разбутвам другите семейства за да придам пита с пило. След няколко дни наново проверих в единия имаше неоплодена майка, а за другия Матеев нямаше майкии си взех една от Радослав от Бургас.
    Сега всички семейства са в нови шошери и с дълбоки и мрежести дъна.
    За дъната не можах много да науча от форума /може би не съм открил подходящата тема/, но преди да бъде банван Slivi13 бе изразил как е зазимил семействата с такива дъна и сега ???? Половината дъна са със смъкнати горни мрежи на долно ниво, а полувината са заклеени от страни и не можах да ги смъкна и не знам да ли е фатално това.
    На снимките ми е едногодишното семейство и с какви дъна работя. Всичко е правено през годината, като се мъча да съчетая удобството на пчелите с това на мен. Не ми харесва и се мъча да свикна, че като отвориш семейството и си направиш план следващия път какво да направиш и се подготвиш, то след това намираш нещо по-различно и част от приготовленията не вършат работа или въобще не си готов за това което трябва да направиш.
    33001.jpg180451.jpg

  9. #619
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Цитат Първоначално публикувано от Илия Илиев Виж публикацията
    Здравейте,
    от 10.06.2015г. спонтанно закупих 4 кошера ДБ 10 и 12 и се уча да пчеларствам.
    Извинявам се, че от тогава само чета във форума и сега се престрашавам да се включа и аз.
    Исках и искам да пчелите взаимно да съжителстваме, но не се получи - постоянно мисля как са, какво да направя още и ...
    Реших и аз да покажа моето семейство...
    Зимата умряха два от кошерите, а пролетта третия изтървах рамка и се оказа, че майката е там, стана търтовка и с един познат началото на април я управихме /трети кошер от снимката/. Края на май си купих нови 3 отводки / №4, 5, 6/ и годината работих само с първия кошер с 2 магазина. Доволен съм, даже съм много доволен от това което направих за тази една година. На 16,08 си направих августовска отводка с майка от Матеев /№2/ и третирах семействата с фурмитом - падна доста акар. След 14 дни третирах рамките с пчелите с БАЙКАЛ ЕМ1 и 2 пъти в сиропа / Байкал ЕМ1 ползвам от пролетта по пост на БЪРЗ/
    Не знам дали от третирането или майките са били стари, но две от отводките на 3,09 бяха без пило и майки. Благодаря на Ангел Йосифов за съвета, който потърсих и да му се извиня, че не го послушах, защото ми досвидя да разбутвам другите семейства за да придам пита с пило. След няколко дни наново проверих в единия имаше неоплодена майка, а за другия Матеев нямаше майкии си взех една от Радослав от Бургас.
    Сега всички семейства са в нови шошери и с дълбоки и мрежести дъна.
    За дъната не можах много да науча от форума /може би не съм открил подходящата тема/, но преди да бъде банван Slivi13 бе изразил как е зазимил семействата с такива дъна и сега ???? Половината дъна са със смъкнати горни мрежи на долно ниво, а полувината са заклеени от страни и не можах да ги смъкна и не знам да ли е фатално това.
    На снимките ми е едногодишното семейство и с какви дъна работя. Всичко е правено през годината, като се мъча да съчетая удобството на пчелите с това на мен. Не ми харесва и се мъча да свикна, че като отвориш семейството и си направиш план следващия път какво да направиш и се подготвиш, то след това намираш нещо по-различно и част от приготовленията не вършат работа или въобще не си готов за това което трябва да направиш.
    Не са претеснявай не е фатално ,но ако искаш и другите да ги смъкнеш на долно ниво махни корпуса обърни дъното и ги свали мрежите.

  10. #620
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ето ги моите, повечето вече на два корпуса:

    пчелин1.jpg

    пчелин2.jpg
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 62 от 65 ПърваПърва ... 12526061626364 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •