Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 65 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 643
  1. #501
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Да де, но да почнеш да ги изкарваш чисти колко трябва да си вложил и колко време ще ти трябва за да избиеш вложението?
    Ами много зависи дали са твои или подарени парите.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #502
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Ами много зависи дали са твои или подарени парите.
    Това ми хареса

  3. #503
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Ами много зависи дали са твои или подарени парите.
    Произхода на парите не е важен, на тия по програмите да не би пилото да им се люпи на 10-тия ден?

  4. #504
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    http://www.img-share.eu/f/images/109...zph_sredna.jpg Затрупан от корпуси .
    http://www.img-share.eu/f/images/109...tWB_sredna.jpg И една малка част от моите разбойнички .

  5. #505
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Тази година съм изгубил три дена да нареждам рамки в магазините които връщам след центруфогиране.
    Липса на хофманови разделители???????
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #506
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Произхода на парите не е важен, на тия по програмите да не би пилото да им се люпи на 10-тия ден?
    Не знам (В кръга на шегата)
    Когато влагаш пари от джоба си и си бачкал здраво за тях, тогава имаш друго виждане. Според мен програмите изиграват лоша шега на някои от колегите и ще се окаже, че е било по-добре да не вземат.
    Има си правила и като започнеш да се заблуждаваш, че можеш да правиш всичко без да ги спазваш... финансовите последствия може да са страшни. (Малко звуча като Матеев, но нещата са точно така както той ги казва)
    Давам пример с груби сметки:
    Купувам 100 отводки с надеждата, че ще ги избия още първата година. Чакам от всяка отводка по 30 кила мед или 150лв, при цена 5.00лв/кг. 100 отводки х 150лв = 15000лв. Тук в главата му се върти мисълта "Аз бачкам за 600лв, а така ще изкарвам по 1250лв/месец. Забравя обаче, че тези 100 отводки ги е платил. Идват пчелите и се оказва, че трябвало и кошери да имаш - хайде 100бр х 100-150лв = 10 000 - 15 000лв.
    Идва зима, сещаме се, че трябва да яде тая пчела 100 х 15кг захар = 1500лв. Сещаме се, че акар и нозема имало, а и зимна пчела искаме трябва с нещо да ги подсилим.
    Ходили сме до пчелина 50 пъти за една година х 10лв за гориво - 500лв (за по-лесно)
    Пролет е
    Умрели 20% от семействата и вече имаме 80 броя.
    Чуваме, че трябва да даваме сироп и "стимуланти" - 5кг захар на семейство - 400лв и "стимулантите" 50лв - за по лесно 500лв всичко.
    Почва да тече меда и се сещаме, че центрофуга трябвало, а с нея и нож и маса и тенекии и други чудеса. Няма да си купим евтина центрофуга, щото сме гъзари(термин) и ще си вземем разпечатваща машина задължително. Хайде едни 3000-5000 лева заем.
    Есен е
    Изкарали сме по 30кг мед и се чукаме по каската к'во става. Вземаме 80 семейства х 30кг = 12000 лв и се молим да не плащаме данъците, че цяла зима ще ядем филия със свинска мас.
    До есента умрели още 10 семейства по мистериозни причини.
    Идва нова зима
    Пак се сещаме в последния момент, че ще храним, а семействата вече изнемогват - 70 х 15кг захар - 1000лв(за по-лесно) заем. Хайде и за лекарства някой лев.
    Ходили сме до пчелина 50 пъти за една година х 10лв за гориво - 500лв (за по-лесно)
    Пролет е
    Умрели 50% от семействата и вече сме с 35 броя.
    Вече сме се научили да правим отводки от майсторите и цепим, делим, цепим, делим и накрая 100 семейства на командно дишане.
    Храним 100 семейства с по 5кг захар и "стимулантите" - всичко 500лв
    Есен е
    Изкарали сме по 10-15кг мед и се чукаме по каската ОТНОВО к'во става. Вземаме 100 семейства х 10-15кг = 5000-7500 лв и се молим да не плащаме данъците, че цяла зима ще ядем филия ама вече и свинска мас няма.
    До есента умрели още 20 семейства по мистериозни причини, откраднали 10бр и вече сме с 70 семейства на командно дишане (РЕАЛЕН ПРИМЕР)
    Идва нова зима
    Пак се сещаме в последния момент, че ще храним, а семействата вече изнемогват - 70 х 15кг захар - 1000лв(за по-лесно) заем.
    Семействата са мърши, но нали сме хитри ще спестим от лекарства, а за добавки изобщо забрави. Ние захар едва купихме, а сега и за глупости пари да даваме...я...Бай Драган каза, че няма нужда.
    Ходили сме до пчелина 50 пъти за една година х 10лв за гориво - 500лв (за по-лесно)
    Някой ми спомена, че и пити трябва да сменям, но...пари нема.
    Пролет е

    Ако има живо семейство на пчелина, то си е цяло чудо и повечето дори не стигат до тук. Сметни при този пример колко заеми има и колко пари си вътре и какво имаш насреща.
    ЗА ЖАЛОСТ, ТОВА Е АБСОЛЮТНО РЕАЛЕН ПРИМЕР! Но като им кажеш, че така не става и отговора е - ТИ ЛИ ЩЕ МИ КАЖЕШ НА МЕНЕ, АЗ ОТ 40 ГОДИНИ СЪМ АВТОМОНТЬОР, А СТРИНКА МИ ГЛЕДА ПЧЕЛИ ОТ 20 ГОДИНИ. Тогава ти тихичко си сядаш в ъгъла и се чудиш какво общо има това.

    ИЗОБЩО НЕ Е ПО ТЕМАТА, НО КАКТО И ДА Е...
    Утре ще преместя мненията в ПЕЧЕЛИ ЛИ СЕ ОТ ПЧЕЛАРСТВО
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #507
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    След промените това е третата вълна .
    Първата - риболова
    Втората - гъби и билки
    Третата -пчеларство .Няма лошо .
    Но , едно голямо ,,Но,, .Всеки , иска да вземе без да даде ?!?!?
    Пчелата има моменти , когато трябва да се види , има ли ,няма ли .

  8. #508
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Липса на хофманови разделители???????
    Да,повечето ми са без разширение,но пък в момента малкото които имам ги чистя от прополиса,че вече не мога да ги вкарам в копуса.

  9. #509
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Не, че нещо, но 1000лв/ден х 365дни = 365 000лв
    :-) :-) :-) :-) Дамяне,дори и Господ си е почивал :-) :-) :-) :-) :-) :-)

  10. #510
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Примера ти е много точен и вярвам че е реален, повечето хора виждат крайния резултат но не си правят труда да прогледнат с цената на какво е постигнат и за това много се подлъгват че от пчеларство се изкарват много пари, но не отчитат че и много се влагат! За това ми беше въпроса към колегата дето прави по 1000 лева на ден и въпреки това се занимава с пчели.

 

 
Страница 51 от 65 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •