Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213
Резултати от 121 до 130 от общо 130
  1. #121
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    .....
    Увличаш се в изводите. Най- простото, за което би трябвало да си дадеш сметка, че ако вече не виждаш акари, то защо продължаваш да третираш - не случайно ти препоръчах да направиш проби един месец след третиране. Акара така или инак си е в природата, и е страшно инвазивна гад, а пък пчелите не стоят целогодишно само в кошера, че да се надяваме как сме се спасили окончателно от него. ОК аз не ползвам, защото е малко специфичен за работа - при малка грешка, целия труд отива по дяволите.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  2. #122
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Теста с СО го използвам от 8-10год. и е безпогрешен,а третирам за акар само август до10септември.Пролет пак правя зборна проба,но все е отрицателна.Само на биото е зле ама се справяме някакси.Ще ти снимам какви неща съм пригодил за правене на теста,ама тук ще се изпише какво ли не.Мога на лични да ти пратя снимка и клип.В природата има акар,защото са ти калпави комшиите.При мен здравето ми се взе да ги образовам ама е много трудно отначало дори лекарства им купувах.Сега е добре.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Теста с СО го използвам от 8-10год. и е безпогрешен,а третирам за акар само август до10септември.Пролет пак правя зборна проба,но все е отрицателна.Само на биото е зле ама се справяме някакси.Ще ти снимам какви неща съм пригодил за правене на теста,ама тук ще се изпише какво ли не.Мога на лични да ти пратя снимка и клип.В природата има акар,защото са ти калпави комшиите.При мен здравето ми се взе да ги образовам ама е много трудно отначало дори лекарства им купувах.Сега е добре.
    Може би СО2? На ЛС май не могат да се качват снимки и видео, така че давай тук. Всеки си има свое виждане и нека си пише. Не се впрягай толкова. Виж ако се почне с лични нападки, квалификации и етикети - има си модератори.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #124
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Направил съм го от буркан с винт вътре с мрежа-3мм , залепена със силикон ,пробита капачка, бутилка с патрон дето газира вода. Пробата струва 1лв и се прави за 5мин. От няколко години 5/6 човека го използваме.С клипа има трудности при качването.29019267_1895574683808618_1684041923_n[1].jpg

  5. #125
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    С клипа има трудности при качването.
    Какъв е проблема с клипа? Качваш го в youtube и след това го качваш тук.

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    https://www.youtube.com/watch?v=MK6Ykw33FWU

    Това което прилича на акар са восъчни прашинки.

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Направил съм го от буркан с винт вътре с мрежа-3мм , залепена със силикон ,пробита капачка, бутилка с патрон дето газира вода. Пробата струва 1лв и се прави за 5мин. От няколко години 5/6 човека го използваме.С клипа има трудности при качването.29019267_1895574683808618_1684041923_n[1].jpg
    Стигнал си до идеята за сифона! Респект! Има и още по-просто решение, но когато започнах да го публикувам и когато казах, че то се побира в джобчета на ризата ми, цензурата го елиминира. Борбата тук срещу новите идеи е безпощадна. Свиквай! Никой не е станал пророк в собственото си село!
    Виж моя метод: http://pchelari.com/forum/showthread...B0%D1%80%D0%B8
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #128
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Има и още по-просто решение, но когато започнах да го публикувам и когато казах, че то се побира в джобчета на ризата ми, цензурата го елиминира. Борбата тук срещу новите идеи е безпощадна.
    Мисля, че приключихме с въпроса защо съм го изтрил. Няколко пъти ти казах, че в един момент ще ти дам вечен БАН, а ти се оплачи на който щеш. Започна да ми писва от мрънкането ти, колкото и да искам да си тук. Човек с акъл, а се държиш като малко дете на което са отказали бонбон/за кой ли път го казвам?/.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мисля, че приключихме с въпроса защо съм го изтрил. Няколко пъти ти казах, че в един момент ще ти дам вечен БАН, а ти се оплачи на който щеш. Започна да ми писва от мрънкането ти, колкото и да искам да си тук. Човек с акъл, а се държиш като малко дете на което са отказали бонбон/за кой ли път го казвам?/.
    Поста ми си има конкретен адресат и не те касае!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Поста ми си има конкретен адресат и не те касае!
    Той и адресата ще те "претегли", просто му трябва време.

 

 
Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •