Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 40
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

    Природосъобразно хранене

    Нека започнем да се храним природосъобразно, за да може да съхраним нашия божествен храм "тялото" в идеално здраве.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Храни, които трябва да се избягват
    Всекидневно ние приемаме различни видове хранителни продукти и напитки, като не се замисляме какво всъщност съдържат те. Тестените изделия, сладкарските произведения, шоколадът, бялата рафинирана захар, газираните напитки, прекомерната употреба на месо и пържени храни и не на последно място неправилното им съчетаване води до невъзможност на организма да ги преработи. По този начин те се натрупват и ние пълнеем. Хубаво е да се намали приемът на бялата сол и кафето. Нека то да не се пие на гладно, а след като сме хапнали плод или друга здравословна закуска.

    Препоръчителни храни
    Преди всичко това са суровите сезонни плодове и зеленчуци. Прясно изцедени плодове за фрешове, сурови ядки, всякакви варива като фасул, леща, булгур и качамак. Препоръчително е олиото да се замени с чисто пресован зехтин (Extra Virgin), а оцетът - с лимонов сок. Салатите също трябва да присъстват на нашата трапеза. Има много варианти за приготвяне на здравословно и вкусно меню, съобразено с гореизброените съвети.

    Предимства
    Когато хората се хранят правилно, всички органи функционират оптимално добре, а оттам и ние се чувстваме по-добре – здрави и удовлетворени. Особено по време на гладолечението се изострят сетивата ни – вкус и обоняние, отварят се неподозирани преди това мисли и усещания. Чувстваме се леки и подвижни. Не сме отпуснати, а бодри и „будни”. Всичко това се отразява и върху външността ни. Кожата ни е изпъната и свежа, очите светят, чувстваме се в перфектна форма, отслабнали, уверени и щастливи.

    Препоръки:
    1. Заменете бялата захар с мед или кафява захар.
    2. Заменете слънчогледовото олио със зехтин или сусамово олио
    3. Заменете обикновената йодирана сол, със морска.
    4. Заменете всички бели тестени изделия с пълнозърнести, а белият ориз с кафяв или с булгур.
    5. Не подправяйте салатите със сол и вместо оцет - заменете с лимонов сок ( от пресен лимон, а не от шишенцата с лимонтозу).
    6. Препоръчва се готвене на пара, а може варене и печене. Пърженето е абсолютно забранено.
    7. НЕ гответе домати. След като се обработят по някакъв начин топлинно, стават киселинни и вредни за здравето. Забравете доматените консерви, пюрета, печени и пържени доматени сосове или като добавка към готвени ястия.
    8. Пиенето на течности по време и веднага след хранене е забранено. Трябва 30 минути преди или 1 час след храненето.
    9. По възможност да се готви непосредствено преди хранене. Не е редно храната да престоява по 2-3-4 дни в хладилника.
    10. Когато се приемат млечни продукти, те да не се смесват с въглехидрати, т.е. да се храним разделно.
    11. Препоръчително е, когато готвим да добавяме мазнината най-накрая, тъй като топлиннато обработване на мазнината е канцерогенно.
    12. Ако обядът ви се очертава да е навън, може да си приготвите сандвич от пълнозърнесто хлебче с тофу,марули,кълнове, домати, краставици, подправки и каквото прецените по ваш вкус.
    13. Когато сте в заведение и поръчвате салатка, изрично поискайте да е неовкусена.
    14. Когато пазарувате, гледайте внимателно съдържанието на продукта, да няма Е-та, консерванти и пр. и по възможност да е БИО.
    15. Добавяйте към салатите кълнове. Няма никакво ограничение в количеството, колкото повече - толкова по-добре. За покълване може да се използва: червен фасул, люцерна, жито, сминдух, зелена соя, леща, нахут, слънчогледово семе, ечемик, царевица, просо, овес, грах, фъстъци, тиква, ориз, ръж, сусам, пшеница.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Петър Дънов е казал: "Здравият човек яде два пъти на ден, а болният - три пъти."( от около 15г. се храня 2 пъти дневно)
    Всякакви въглехидрати( включително и плодове) да не се приемат след 16ч., защото организмът няма да може да ги изгори, понеже вечер обикновено минава в по-тих/пасивен режим, а някои плодове през нощта даже ферментирали в стомаха.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Които иска да чете.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колега Дончев , първоначално всички захарни кристали са кафяви .
    Няма значение - дали от тръстика или от цвекло
    Всички захарни кристали стават бели след рафиниране .

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Колега Дончев , първоначално всички захарни кристали са кафяви .
    Няма значение - дали от тръстика или от цвекло
    Всички захарни кристали стават бели след рафиниране .
    Аз това го знам. Защо ми го казваш? А защо са кафяви да те питам аз?

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Защото резенкати са с кафяв материалът е такъв .

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз това го знам. Защо ми го казваш? А защо са кафяви да те питам аз?
    О па .
    Дончев , едно писах , а друго излиза !!!

  9. #9
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Един приятел преди 20г ми казваше- Абе грешно, вредно, ама сутрин не ям много. Ядна 1-2 филийки и повече не мога. На обяд съм поизгладнял и си хапна така-нормално. Ама вечер.....как съм изгладнял и като се намаам. Еи му мамата.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Аз , си гледам ПЧЕЛИТЕ , и който иска ще му помогна .
    Успех момчета !

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •