Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5

Тема: ДЪНО ЗА ЛР

  1. #1

    ДЪНО ЗА ЛР

    Бях започнал да правя дъното на Бонев, но се отказах заради разстоянието до рамките и заради това че няма да събирам прашец .Кошерите ги почвам за личен кеф, пък с течение на времето ще си покаже какво ще се случва.Може ли някой да ми даде чертежи на обикновенно дъно което да ми върши работа, и с което да мога да зазимявам без проблем.Предпочитам да е частично с мрежа в предният край откъм прелката.Знам че ви звучи тъпо това мое питане но не искам да го смятам сам за да не объркам нещо.Или поне ми кажете от къде да си купя и да го изкопирам.Държа да отбележа че съм прочел всичко писано във форума по отношение на дъната и сега в главата ми е пълна каша.
    Лангстрот Рут 10 рамкови.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Re: Дъно за ЛР

    Цитат Първоначално публикувано от doviciozo
    Бях започнал да правя дъното на Бонев, но се отказах заради разстоянието до рамките и заради това че няма да събирам прашец .Кошерите ги почвам за личен кеф, пък с течение на времето ще си покаже какво ще се случва.Може ли някой да ми даде чертежи на обикновенно дъно което да ми върши работа, и с което да мога да зазимявам без проблем.Предпочитам да е частично с мрежа в предният край откъм прелката.Знам че ви звучи тъпо това мое питане но не искам да го смятам сам за да не объркам нещо.Или поне ми кажете от къде да си купя и да го изкопирам.Държа да отбележа че съм прочел всичко писано във форума по отношение на дъната и сега в главата ми е пълна каша.
    Лангстрот Рут 10 рамкови.
    Аз ще ти покажа.Мога и да ти го сметна.Телефона ми е 0888153816.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #3
    Ще ти звънна утре да се уговориме да се видим..

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Гледай дэлбокото дъно и се съобрази с размерите за горно положение на дънната табла, отдолу колкото искаш му остави. Ето ти нормално дъно.
    Дълбокото дъно има много предимства. Не зная защо се отказваш от него.
    Успех.

  5. #5
    На този етап ще работя с обикновенно,по късно ще видя какво ще правя.За сега искам по опростен начин на работа за да мога да навляза в материята.Иначе дъното на Бонев ми харесва само с корекция на разстоянието което сега е 55 мм до долната част на рамките,да стане 25 мм и е ок.Корпусите които е пуснал като модел са много хубави и ще работя точно с тях,лесни за направа и много здрави зглобки.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •