Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 7 от общо 7

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    14.06.2011
    Мнения
    3

    Стартер и отгеждач или двете в едно моля за мнения и начин на работа колеги

    Питането ми е за ДБ

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от animelog Виж публикацията
    Питането ми е за ДБ
    Конкретизирай си питането, че така е малко - много неразбираем въпроса.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Стартер и отгеждач или двете в едно моля за мнения и начин на работа колеги
    Цитат Първоначално публикувано от animelog Виж публикацията
    Питането ми е за ДБ
    Двете в едно, но за ЛР - метода на Клоук Борд. За ДБ незнам. Прочети това - пробвано е и работи на 100% http://pchelata.com/производство-на-...о-метод/ Наричат го още новозеландски метод за производство на пчелни майки.
    Keep Walking...

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    14.06.2011
    Мнения
    3
    За Клоук Борд съм прочел начина и знам, че работи тъкмо по тази причина търся мнения за ДБ. Работя с ДБ10 досега съм си пройзвеждам майки на роеви принцип но се бавя във времето и затова реших да принасям личинки , та поради тая причина се нуждая от съвети за стартер и отглеждач, а съм чел за работа стартера да е и отглеждач. Мисля , че въпросът ми е по важен от самото прехвърляне на личинки - за тази цел съм положил усилия още миналата година : като наблюдения,инвентар ,въпроси та и с шведска игла за 130лв. съм се снабдил.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    ДБ съм ползвал за отглеждач като затварям майката в ханеманов изолатор,но не всеки кошер става за отглеждач,трябва да е семейство предразположени към самосмяна.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Тъй като не ми отговори на питането ще ти отговоря аз.
    Произвеждал съм майки без отнемане на майката от семейството. Семействата, на които прилагах метода бяха в 12 р. ДБ с плъзгащи дъна. За целта направих наставка от 14 см (по спомен). Отварям семейството, намирам майката, след което отнемам 2-3-4 рамки с открито пило, на тяхно място слагам други, нови или изградени. Поставям ханеманова решетка, наставката с направена прелка, върху нея магазин, поставям вътре рамките с открито пило и пчелите по тях, слагам подготвената маточна рамка с пренесените ларви. Захранват и си отглеждат маточниците като по учебник. За всеки случай слагам и клетки на вече изградените маточниците, защото при пренасянето има вероятност да се вземе и ларва, от която да се излюпи по-рано майка, която да унищожи останалите. Набързо обяснено е това.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •