Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 22
  1. #11
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Вана и корито са с една и съща форма. Размера им е различен. Само дето някой вижда в неръждавейката блясък, чистота и аптека. Пък в коритото вижда ... гащи.

    Всеки иска да кара мерцедес. Ама за сега караме и гоуфове.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Една вана струва толкова колкото си готов да платиш за нея. Моите вани по нищо не се отличават от купешките, но себестойността е в пъти по ниска защото съм ги правил аз. Да речем около 170 лв. Бр.
    Да де, ама за целта ще има нужда от хирург, за да се извадят ръцете от....

  3. #13
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мед да има. Ние знаем как да го извадим.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    http://pchelari.com/forum/showthread...7697#post77697 а ето линк когато ги правех

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Е добре се, къде събираш разпечатките от толкова. Кошери? Аз също работя с толкова и имам 2 вани.Без тях е немислимо.
    Използвам няколко мрежести филтъра , които са направени за прецеждане на разпечатките в стандартна тенекия за мед , но дори с тях е доста неудобно. Губи се доста време за прехвърляне на разпечатките в тях , пък и за една вечер не се отичат добре. Най добре си е вана. Да кажа , че на ден самичък обработвам максимум около 10-11 магазина.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Ваните ми са дълги по 150 см и на дъното им на две рамки е монтирана мрежа неръждавейка. През дена се разпечатва в тях. През нощта се отцежда, а на следващата сутрин разпечатките минават през пресата. Ваните са с подвижни крака и на тях има монтирани пластмасови кранове за отичане на меда.
    Keep Walking...

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Вана и корито са с една и съща форма. Размера им е различен. Само дето някой вижда в неръждавейката блясък, чистота и аптека. Пък в коритото вижда ... гащи.

    Всеки иска да кара мерцедес. Ама за сега караме и гоуфове.
    И аз ползвам пластмасови корита,1000 лв излишни за вана НЯМАМ,разпечатки не цедя просто сипвам малко вода в коритото става перфектен сироп и после обратно в хранилките а восъка в казана за стапяне.

  8. #18
    Ваната си е необходимост. Моята беше еднометрова на Евротом и е взех за 380 лв. Но после смених центрофугата и ваната ми ”отесня”. Бях решил да си взема още една еднометрова но е продадох и взех два метра пак на Евротом. Помещението ми е топло и оставам разпечатките в коритата на ваната за 2-3 дена и после в восъкотопилката. Има хубави вани които не струват 1000 лв, а за мен хиляда лв са прекалено за вана. Имам приятели са си направили вани от мивка неръждавейка. Едно време ги имаше по столовете.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Ваната си е необходимост. Имам си малка. Има редица недостатъци, но когато не я използвам, заема малко място. Аз съм дребен пчелар и не мога да си позволя да отделя 1 кв . м. от жилищната площ на къщата за една вана.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    На мен ми е по- интересно разпечатващото устройство от клипа - купешки такива някъде продават ли се изобщо?

    п.п. инак аз имам една преса за восък за продан, ала трябва да я снимам и да пусна една обява тука.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •