Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 55 от общо 55
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    29.04.2012
    Мнения
    5
    Здравейте колеги!
    Така се получи, че от две седмици поради лошо време или отсъствие не успявам да си погледна кошерите. Рапицата свърши, прецъфтя и аморфата, а повече от десет дена в района на пчелина вали. Миналата неделя успях набързо да погледна кошерите и да направя една отводка. Като цяло намалява снасянето на яйца дори и в силните кошери, но още нямаше снесени яйца в основите на маточниците. Вчера спря да вали за около час и половина и пчелите излязоха. Пчелите от всички кошери носеха прашец - това дали е основание за известно успокоение, че поне в най-близко бъдеще няма да има роене. Моля знаещите да кажат! И как лошото време и липсата на работа се отразяват на развитието на семействата и желанието за роене?

  2. #52
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    22
    Това отвратително време предизвика масово роевия нагон, но мисля от утре да се справя защото времето лети и всеки момент могат да започнат и останалите, засега само 1, но веднага беше заловен...

  3. #53
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    И как се справяш колега?Опиши подробно понеже при на ситуацията е същата.?

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2015
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    с.кадиево общ.родопи обл.пловдив
    Здравейте колеги.От скоро съм пчелар.
    Въпросът ми е възможно ли е излязъл на скоро първи рой да се роди на ново

  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Може би имаш впредвид роя да се рои , а не роди.Може кошера да пусне втори рой, но самият рой не.

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •