Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 55
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Това,че са на по 5-6 рамки пило нищо не означава. За мен това означава, че пчелите ти не са готови за паша. Меда не се събира от пилото, а от тази пчела, която е била пило преди повече от 20 дни. Ако преди месец си имал 5,6,7 рамки пило, то тогава можеш да чакаш продукция, но малко вероятно е тогава да си имал толкова пило. Иначе вятъра не пречи толкова на пчелите. Създава им известни допълнителни усилия, но ако има нектар, те го преследват.

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    [quote="donboneti"]Това,че са на по 5-6 рамки пило нищо не означава. За мен това означава, че пчелите ти не са готови за паша. Меда не се събира от пилото.
    .............

    Точно така колега Бонети ,голяма грешка правят някои пчелари които развиват плодника максимално и ангажират летящите пчели в отглеждане на пило а нямат свободна армия.Рапицовата паша си има своите особености... wink;

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    При този вятър,последните 2 дена,едва ли може да се събере кой знае колко нектар.
    Имам стабилна муха във кошерите,проблема е друг.
    При колегите във моя регион,положението е същото.

    Поздрави

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    А посещават ли пчелите рапицата? Наличие на много пчела в кошера? За да се усвои една паша семейството трябва да има поне 50 000 пчели. Има ли толкова? При 5-6 пити пило в момента едва ли.

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    64



    Днес видях, че рапицата е прецъфтяла. Горната част на снимката всичко е черно, няма цвят. В магазините има по-малко нектар.
    Тези дни ще видим в плодниците, какво е положението.

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Пак казвам,имам стабилна муха,рапицата мирише и има пчели на нея,просто силният североизточен вятър суши нектара на пчеличките.
    Днес отслабна и има приток на нектар,дано да няма силни ветрове повече...

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    64
    И при мен няма файда от рапицата.

  8. #38
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    И при мен е слаба работата с рапицата.
    Не знам къде е проблема,предишните 2 години,всичките пчелни семейства напълниха 1 магазин,но тая уви...
    Явно,сушата и високите температури си оказаха сериозно влияние.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Цитат Първоначално публикувано от kasapina
    Пак казвам,имам стабилна муха...
    Ако имаше стабилна пчела навярно щеше да изкараш нещо :D Шегувам се
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Не харесват рапицата,защото им разваля рахатлъка!Това е паша-благодат на мед и пчели!Както и да е!Моя опит за роевите маточници е: изтеглям се от зароеното с-во отводка и му унищожавам маточниците.Като му счупиш краката/но малко защото идва следващата паша/,няма проблеми.При скеки е относително кога каква паша има,и именно затова всеки си е изградил манталитет на работа.
    1000 пчелари - 1000 технологии

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •