Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 71 до 80 от общо 80
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е как да се спази регламента, като ясно е изписано, че не може да има конвенцоинално обработваеми земи на километри от пчелина. Демек може да са био култури, ама такива почти няма. За субсидиите ясно, не искат да ги дават, които са жълти стотинки, съпоставимо с разликата в цената на единия и другия вид мед.
    Перафразирано от горния пост: Влака мина и замина, който успял се качил, който не е, ще върви пеша.
    Къде ги виждаш тези жълти стотинки. На кошер в преход ( поне до скоро ) е 35 евро. След преход -25 евро. Сложи и високата изкупна цена. Няма какво да ревът.

    http://www.bio-hellas.gr/bg/%D0%9F%D...5/Default.aspx

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    https://pchelenmed.alle.bg/%D0%B1%D0...2%D0%B2%D0%BE/

    Господа другари, отговаряте ли на всичко това. Сумневам се.

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Къде ги виждаш тези жълти стотинки. На кошер в преход ( поне до скоро ) е 35 евро. След преход -25 евро. Сложи и високата изкупна цена. Няма какво да ревът.

    http://www.bio-hellas.gr/bg/%D0%9F%D...5/Default.aspx
    Да не плачим на чужд гроб, а?

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    https://pchelenmed.alle.bg/%D0%B1%D0...2%D0%B2%D0%BE/

    Господа другари, отговаряте ли на всичко това. Сумневам се.
    Отговарят, щом има фирма, която ги сертифицира, то...

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Отговарят, щом има фирма, която ги сертифицира, то...
    Е, що ревът от проверки тогава.

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Това със свръх производството не го разбрах.
    Виж сега. Показателен е факта че от миналата година "мед - букет" вече не означава "мед от слънчоглед". Като ми взеха пробата есента и ми казаха - ако има много полен на слънчоглед, няма да можем да го вземем за био. Явно има някакъв праг. Моят мина, вероятно защото след акацията всичко беше карашик, но със сигурност е имало и слънчоглед. В този ред на мисли, добивът ми щеше да е почти същия и ако не бях био. Почти, защото все пак храня само с мед. Субсидии има и за да компенсират по-високите ми разходи, особено докато съм в преход (подменям кошери, рамки, купувам по-скъпи майки, оборудване, което иначе е само препоръчитекно) и най вече да компенсират, че не мога да се боря с акара с доказани химикали и формули, и да ги стимулирам със захари и разни дъсъла да се субсидира някой, който по този начин ще печели повече.обавки. Самото подхранване с мед също само по себе си също излиза по-скъпо. Това според мен е смисъла на субсидията, а не да компенсира по малкото производство.
    Квотите на прекупвачите. Ами както те самите споделят (особено не големите) не се натискат да вземат големи квоти особено от акация и липа, защото ако годината е кофти, няма добив, съответно и пробите не отговарят и хоп, не могат да изпълнят ангажиментите си. И другата година германеца вече не се усмихва на преговорите, цените са други...
    Единствената мушенгия за която съм чувал е "инертната акация и то определена марка инверт, щото лабораторията е Германия даже не го фащала. А и за разни препарати и хранене със захар.
    Аз пък мисля че по-правилно: Докато има идиотски правила, ще има и недобросъвестни пчелари! И шофьори. И търговци. И каквото друго се сетиш.


    Всичко хващат това е заблуда.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Отговарят, щом има фирма, която ги сертифицира, то...


    За толкова пари и аз щях да продавам сертификати.Това е като еко таксите за колата.Даваш пари за еко такса ама ко се рециклира като всичкото отива за скрап после.Калински не се мори бре човек.Хората мислят,че като откраднат едни пари и утре ще са добре, ама не дай боже нико му една болес и връщаш като не изпълнил бизнес план.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас

  9. #79
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    https://www.youtube.com/watch?v=NADJyxVX37s

    С интерес изгледах горното прясно видео от Плевен 2018, оставах с впечатлението, че колегите био разчитат само на субсидията коята ще получат. А господата търговци ако искат да има сертифициран био мед в БГ да вдигнат изкупните цени. Явно няма да има пари от субсидии за нови био пчелари.

  10. #80
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    E нали стана ясно, че в този регион са най-много. Поне да са обучени.

 

 
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •