Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 80
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Програмите са направени за тарикатите да печелят, а не бедния народ.Идеята според мен на тия програми е била друга. Но бг тарикатите опорачиха всичко с това крадене.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Програмите са направени за тарикатите да печелят, а не бедния народ.Идеята според мен на тия програми е била друга. Но бг тарикатите опорачиха всичко с това крадене.
    Ама това го казваш като потърпевш или просто си чешеш клавиатурата, както забелязвам, че правиш в повечето теми? Питам сериозно... Нямам връзки, не съм тарикат, не знам, каква неосъществена идея на програмите визираш, и съм бенефициент по така наречените "програми"... Може би малко по-усилена работа и инициативност, вместо писането във форума, могат да доведат до по-положителна позиция и не само :-)

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Ако пчелина се намира в необлагодетелстван или планински район можете да кандидатствате с по-малко семейства от кандидатите в полето.Намери си читав,по възможност платен консултант и скачай.
    Първата част на поста е вярна, но само за мярка 6.3. Втората част е пълен "нонсенс". В предишните мнения по темата има достатъчно информация, за да прецени всеки, дали да "скача". А относно платения консултант: еми не е вярно; грам не; специално мерки 6.1 и 6.3 са доста елементарни откъм правене на проект и основното е събиране на други документи. Свободната текстова и обоснователна част в тези мерки е сведена практически до нула и до няколко места за общи приказки, не влияещи на ранкинга. Това не е 4.1, където си трябва консултант, знаещ кои разходи и до какъв размер се покриват и как точно трябва да са обосновани. Един читав човек от НССЗ без проблем ще направи "печеливш" проект напълно безплатно - проверено многократно. Е, изисква се и средно ниво на интелигентност от самия кандидат...

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от peter11_82 Виж публикацията
    Ама това го казваш като потърпевш или просто си чешеш клавиатурата, както забелязвам, че правиш в повечето теми? Питам сериозно... Нямам връзки, не съм тарикат, не знам, каква идея визираш, и съм бенефициент по така наречените "програми"...


    Аз пиша само това което съм видял и знам.Не чеша клавиатурата само.
    Ами идеята е била според мен да се помогне на пчеларството да се развие и на много хора да се да де хляб.Само като ни видиш БИО пчеларството и ще се сетиш и за другите далавери.Аз съм бил така наречения тук програмис. Да ти кажа ханджия не станах, ама ако накарам братчеда да участва по някоя програма и му помогна с моите пчели може и аз да се по облажа напримерно с 20-30хил лева.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Абе, аз да попитам, защото моят опит показва друго. Наистина изискванията са доста малоумни в някои отношения и служителите на ДФЗ в повечето случаи го играят "контра", но ако отговаряш на всички изисквания и си достатъчно упорит да си отстояваш позицията, нещата с програмите се получават. Няма нужда да си богат, връзкар, тарикат. Трябва да си документално перфектен, на терен до колкото е възможно, да не се подаваш на провокации и бидейки сигурен в правотата си винаги при опити за искане на облаги от страна на ДФЗ-РА (завоалирани) да помолиш с невинен поглед да ти го изпратят официално с изходящ номер, а ти ще се консултираш с адвокатите си и ще попиташ с писмо управлението в София с копие до няколко медии. Работи безотказно. Е, после ще си персона нон-грата в ДФЗ-РА, но само с отстояване на правата си ще се справим с тази нагла бюрокрация - както винаги: лично, неангажиращо мнение :-)

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тук съм напълно съгласен с теб.Това става , но ако всичко върви добре.Престави си че ти ги тровят/не дай боже никому/ над 7 пъти на третата година 5 пъти на четвъртата и на петата имаш 82% смъртност която мисля, че нормална след предишните две да изпълниш бизнес плана си.Как може да стане да излезнеш от програмата на +?Няма начин да успеш ако не налеш поне 15- 20к лв.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Ауу, бих полудял, не че ще помогне...
    Дано никому не се случва!
    Въпреки "диверсификацията" на бизнес дейностите ми поне в 3 напълно различни направления, това би ме изкарало от релси... И то защото не мога да го предотвратя с рационални действия...

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Уважаеми колеги кандидати за усвояване на пари по различните програми. Уважавам предприемачеството във всеки от Вас. Всяка една мярка - Млад фермер (6.1), Развитие на малките стопанства (6.3) Мярка 11 (Биологично земеделие/направление "Биологично пчеларство") е със ангажимент 5 години. Вие гледате лъскавото - кесийката с парите. Не забравяйте, че медала има и обратна страна - "ИЗДЪНКА = ВРЪЩАНЕ НА ПАРИ." Призивът ми е четете първо наредбите и резюметата публикувани на страницата на ДФ "Земеделие". Обмисляйте хубаво бизнес идеите си и начина по който ще ги реализирате. Не се доверявайте изцяло на консултантите, защото те работят шаблонно. Вие трябва да сте страната която командва. Преценявайте риска. Това са моите съвети.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Краско Виж публикацията
    Уважаеми колеги кандидати за усвояване на пари по различните програми. Уважавам предприемачеството във всеки от Вас. Всяка една мярка - Млад фермер (6.1), Развитие на малките стопанства (6.3) Мярка 11 (Биологично земеделие/направление "Биологично пчеларство") е със ангажимент 5 години. Вие гледате лъскавото - кесийката с парите. Не забравяйте, че медала има и обратна страна - "ИЗДЪНКА = ВРЪЩАНЕ НА ПАРИ." Призивът ми е четете първо наредбите и резюметата публикувани на страницата на ДФ "Земеделие". Обмисляйте хубаво бизнес идеите си и начина по който ще ги реализирате. Не се доверявайте изцяло на консултантите, защото те работят шаблонно. Вие трябва да сте страната която командва. Преценявайте риска. Това са моите съвети.
    Краско, много изискано се изказваш. Щото си възпитан човек или имаш задръжки...
    А истината се оказва друга. Поне за мен.
    Истината за мен е "за кокошка няма прошка, за милиони, няма закони"... в държавата мащеха! Където не се измислят правила "как да помогнем на бенефициентите да изпълнят изискванията", а се пишат "методологии за ограничаване на изплащането на субсидии"...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Краско, много изискано се изказваш. Щото си възпитан човек или имаш задръжки...
    А истината се оказва друга. Поне за мен.
    Истината за мен е "за кокошка няма прошка, за милиони, няма закони"... в държавата мащеха! Където не се измислят правила "как да помогнем на бенефициентите да изпълнят изискванията", а се пишат "методологии за ограничаване на изплащането на субсидии"...
    Че то държавата сме ние. Каквито сме - такава ни е и държавата. Няма на кого да се сърдим, освен на себе си. За българина "далавера" е машинация, в която не участва. Ако участва - е бизнес.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •