Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 151
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да, следих идеята ти. Най-добре армирането да става при самото отливане на основите и навярно метода са го измисли. Сигурно обаче има причини за да не се наложи до сега.
    Предполагам армирането в света се прави по време на леенето. Цитирам по памет Венер:
    "Исках да работя с армирани, но понеже никой в Югославия не продаваше такива се наложи сам да си
    ги произведа. Направих си стан и се получи добре"
    Без да си давам зор за 2-3 часа армирам 100 основи. Иска мощен трансформатор.
    С тези от изложенията не става. Занчи хубаво е трансформатора да може за 6-10сек да загрява 4 метра тел.

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не го ли споменах метода по - горе? Точно така де. Да се поставя тела на барабана в момента в който се полага и восъка, така че да го облива, а след това да минава през валците.
    Нали с тази цел им носих в Габрово готови рамки, също и изградени да се навият даа го направят. Тази година след Великден като ида пак ще занеса някоя рамка, та дано пък сега потръгне работата

  3. #103
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Предполагам армирането в света се прави по време на леенето. Цитирам по памет Венер:
    "Исках да работя с армирани, но понеже никой в Югославия не продаваше такива се наложи сам да си
    ги произведа. Направих си стан и се получи добре"
    Без да си давам зор за 2-3 часа армирам 100 основи. Иска мощен трансформатор.
    С тези от изложенията не става. Занчи хубаво е трансформатора да може за 6-10сек да загрява 4 метра тел.
    Ако основите ще се армират предварително от човека на който му са необходими то това му натоварва още повече процеса. Така или иначе след като монтира тела на рамката ще залепи и основата. Изискването е тази дейност да се извършва още при изработката на основите във фабриката и по този начин ние ще чукваме по 5 пирончета само. Това е идеята.

  4. #104
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Нали с тази цел им носих в Габрово готови рамки, също и изградени да се навият даа го направят. Тази година след Великден като ида пак ще занеса някоя рамка, та дано пък сега потръгне работата
    Да се навият, но дали имат подготовка за това? Машината дали ще има възможност да се реконструира и да започне да вкарва и тела в основата?

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Да се навият, но дали имат подготовка за това? Машината дали ще има възможност да се реконструира и да започне да вкарва и тела в основата?
    И както Матеев би казал - Пазара е важен. Целесъобразно ли ще е това реконструиране?

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Да се навият, но дали имат подготовка за това? Машината дали ще има възможност да се реконструира и да започне да вкарва и тела в основата?
    Хубав въпрос. Стоях до машината и се чудех. Вижда ми се мъчна работа. Восъка се излива между валяците вертикално и основата завива по единия валяк хоризонтално. Трябва и тела да завива, дали няма да се врязва и да разваля валяка. Аз по скоро си мисля че като излезе от валяка и тръгне хоризонтално е още топла и ако тела е подгрят (минава през топла вода) и се подвре под основата и отгоре има един валяк ще се армира. Но пък как да се реже и да остават уши. Според мене някак си ги армират фабрично след отливането.

    Аз не съм спец по машини, но за мене даа се реконструира машината е по-мъчно от да се направи машина за армиране.
    Иска се нещо да насновава телта, гилотина да я реже, да ги подрежда. Топлата вода е измислена и няма
    да чака нас да я откриваме. В тубата има доста клипчета за поставяне на фабрично армирани основи.

  7. #107
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Хубав въпрос. Стоях до машината и се чудех. Вижда ми се мъчна работа. Восъка се излива между валяците вертикално и основата завива по единия валяк хоризонтално. Трябва и тела да завива, дали няма да се врязва и да разваля валяка. Аз по скоро си мисля че като излезе от валяка и тръгне хоризонтално е още топла и ако тела е подгрят (минава през топла вода) и се подвре под основата и отгоре има един валяк ще се армира. Но пък как да се реже и да остават уши. Според мене някак си ги армират фабрично след отливането.
    Чрез машината ще е най добрия вариант, но както казах и по - горе, вероятно е процеса да е вторичен. След направата на основата да се вкарва тела. Да, но друго ми прави впечатление, че когато са правени след това се вижда следа от вкарването на тела, а при другите няма такава, като че ли?

  8. #108
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    И както Матеев би казал - Пазара е важен. Целесъобразно ли ще е това реконструиране?
    Охооо, ти мислиш ли колко пъти се е прекарвал, въпреки, че знае това? Питай го.

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    И както Матеев би казал - Пазара е важен. Целесъобразно ли ще е това реконструиране?
    Преди да се появи предлагане, няма как да има търсене. Предлаагането не означава автоматично търсене!

  10. #110
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Преди да се появи предлагане, няма как да има търсене. Предлаагането не означава автоматично търсене!
    Ако има такива, аз веднага бих се заинтересувал. Елементарно поставяне и за много кратко време. Вместо да сновеш като тъкачка.

 

 
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •