Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 30 от общо 30
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Пчелната отрова е консуматив за фармацевтичната промишленост. Там се употребява, но изискванията към такива продукти са, както може да се очаква - непостижими за обикновен пчелар. Пчелна отрова продават на нашия пазар мастити европейски институти, със съответния задължителен сертификат за анализ и главозамайваща цена. Няма как фармацевтично предприятие да вложи в лекарствен продукт пчелна отрова без такъв сертификат, ако ще без пари да им се предлага. А за да има такъв сертификат, съответния институт трябва да е оторизиран да прави такива анализи, което пък е едни пари, немислими за българска институция. Така че, пазар на пчелна отрова може да има само за износ към съответен търговец, снабдяващ оторизираните за сертифицирането и институти. Не че е невъзможно, ама точно от България да я купят, не ми се вярва.
    Малка новост, поразпитах за пчелна отрова и разбрах, че тази година за вътрешни нужди е сертифицирана една партида двадесетина грама от наш институт за наш институт. Ще им стигне за 10 години За износ обаче този сертификат едва ли става.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Малка новост, поразпитах за пчелна отрова и разбрах, че тази година за вътрешни нужди е сертифицирана една партида двадесетина грама от наш институт за наш институт. Ще им стигне за 10 години За износ обаче този сертификат едва ли става.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Пчелната отрова е консуматив за фармацевтичната промишленост. Там се употребява, но изискванията към такива продукти са, както може да се очаква - непостижими за обикновен пчелар. Пчелна отрова продават на нашия пазар мастити европейски институти, със съответния задължителен сертификат за анализ и главозамайваща цена. Няма как фармацевтично предприятие да вложи в лекарствен продукт пчелна отрова без такъв сертификат, ако ще без пари да им се предлага. А за да има такъв сертификат, съответния институт трябва да е оторизиран да прави такива анализи, което пък е едни пари, немислими за българска институция. Така че, пазар на пчелна отрова може да има само за износ към съответен търговец, снабдяващ оторизираните за сертифицирането и институти. Не че е невъзможно, ама точно от България да я купят, не ми се вярва.
    Знаех че си окумуш момче.Намери неща за които писа че няма как да станат/копито което съм постнал/.Ха сега,поразрови по–надълбоко,отпреди 89г. белким намериш дали са изкупували пчелна отрова тогава,как,за какви цели,кой./бих го направил и аз,но съм много неук с компютрите.Все докторски филми дават/.Сигурен съм че се изкупуваше такава и на добра,ама на много по –добра цена от меда и прашеца.Изключвам държавните пчелини,те си бяха сигурни.Каквото им заложат,това изпълняват.Ха поразрови,че да се успокоя–къде ли е отивала тази пчелна отрова?

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Знаех че си окумуш момче.Намери неща за които писа че няма как да станат/копито което съм постнал/.Ха сега,поразрови по–надълбоко,отпреди 89г. белким намериш дали са изкупували пчелна отрова тогава,как,за какви цели,кой./бих го направил и аз,но съм много неук с компютрите.Все докторски филми дават/.Сигурен съм че се изкупуваше такава и на добра,ама на много по –добра цена от меда и прашеца.Изключвам държавните пчелини,те си бяха сигурни.Каквото им заложат,това изпълняват.Ха поразрови,че да се успокоя–къде ли е отивала тази пчелна отрова?
    Ами ти кажи къде е отивала, ако знаеш, за мен все още е загадка. То и кожи изкупуваха, и вълна, пък сега - нищо. Няма кой киреч да ти продаде, смениха се технологиите, ковач да търсиш - няма да намериш, за налъми да не говорим. Та е възможно и с пчелната отрова да е така. А относно цитираните ми мнения - не виждам противоречие. Продължавам да твърдя, че пазар на този продукт хипотетично може да има само за износ, но няма кой икономически изгодно да го сертифицира за целта.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #24
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Всичко се крие в Сертификата. Не лош начин да командваш цели държави. Не мисля, че преди 40г в България е имало сертификати. Едно ОТК е решавало всичко.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Преди 1989 г. пчелната отрова се е ползвала за лечение в болници в София и Пловдив, но с пенсионирането на лекарите-специалисти изчезва и апитоксинотерапията - така се нарича лечението с апитоксин / пчелна отрова /. Методите са инжектиране на стандартизирани препарати, електрофореза, фонофореза, акупунктура с пчелна отрова. Ако е имало излишни количества се е изнасяла в чужбина.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ами ти кажи къде е отивала, ако знаеш, за мен все още е загадка. Продължавам да твърдя, че пазар на този продукт хипотетично може да има само за износ, но няма кой икономически изгодно да го сертифицира за целта.
    Също като теб тъна в догадки!
    Презумпцията на моите два поста е–до цитираната година/може и по–рано да са спрели да изкупуват/,пчелна отрова се е изкупувало наравно със змийската без сертификати и тем подобни на мн.добра цена.Вероятно за фармацията във БГ и целия СИВ.А напълно вероятно и за отвъд желязната завеса,след сертифициране както казваш и ти.

    п.п.Кожи се изкупуват,киреч под път и над път,само да искаш,ковачи също,само трябва да отидеш на правилното място в точния час.А налъми също има,само че ги именуват с по–модерно име. Сабо на дървена подметка.Цяло лято чаткат по центъра на Ямбол с такива налъми.
    Послеписа ми е отговор на твоето саркастично изречение/така го приемам/. Така че,всичко има.Само трябва да търсим на точното място.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    ...твоето саркастично изречение/така го приемам/...
    Не беше саркастично изобщо. Единственото приложение на пчелната отрова, известно ми към момента, е терапията за алергия. Ама там - 20 грама за 10 години се харчат за цялата държава. По чужбинско не знам за какво друго я харчат.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не беше саркастично изобщо. Единственото приложение на пчелната отрова, известно ми към момента, е терапията за алергия. Ама там - 20 грама за 10 години се харчат за цялата държава. По чужбинско не знам за какво друго я харчат.
    Спомням си, че имаше по-рано разни мазила за ревматизъм и артрит. Оказва се че се ползва и за куп други болежки: https://nbps.press.bg/br23/5.htm
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    07.08.2019
    Мнения
    1
    Здравейте! Не съм пчелар все още, но използвам пчелни продукти за произвеждани от мен билкови продукти, билколечител съм. Интересува ме каква е цената на пчелната на отрова, предполагам на мл и към кой мога да се обърна, за да купя? Правя проучване за нов продукт и искам да пробвам на мен първо. Благодаря предварително!

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Пч. отрова е много нестабилна.Както и да се съхранява,след седмица я "няма"...

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •