Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 30
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Ей - за тази пчелна отрова едно маце ме побърка да ми иска. Ала не познавам нито един човек, който да се занимава с това - пък мацето си струва. Ако се появи някой знаещ, моля да пише в темата - бих искал да видя на терен как става този добив.
    На терен как става надали ще ти се отдаде да видиш.Защо?–Трудоемко е,ниска цена,няма пазар за нея.
    До 89г. всичко беше регламентирано– цена,изкупуване,бонуси за пч.млечице,прашец и отрова.Разрови се тук,има доста писано от по–ранни години и действай щом мацето си струва и заслужава тази жертва.Не чакай друг да ти вади кестените от жаравата

  2. #12
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Предложи на мацето убождане на терен.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    ...няма пазар за нея.
    До 89г. всичко беше регламентирано– цена,изкупуване,бонуси за пч.млечице,прашец и отрова...
    Пчелната отрова е консуматив за фармацевтичната промишленост. Там се употребява, но изискванията към такива продукти са, както може да се очаква - непостижими за обикновен пчелар. Пчелна отрова продават на нашия пазар мастити европейски институти, със съответния задължителен сертификат за анализ и главозамайваща цена. Няма как фармацевтично предприятие да вложи в лекарствен продукт пчелна отрова без такъв сертификат, ако ще без пари да им се предлага. А за да има такъв сертификат, съответния институт трябва да е оторизиран да прави такива анализи, което пък е едни пари, немислими за българска институция. Така че, пазар на пчелна отрова може да има само за износ към съответен търговец, снабдяващ оторизираните за сертифицирането и институти. Не че е невъзможно, ама точно от България да я купят, не ми се вярва.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Пчелната отрова е консуматив за фармацевтичната промишленост. Там се употребява, но изискванията към такива продукти са, както може да се очаква - непостижими за обикновен пчелар. Пчелна отрова продават на нашия пазар мастити европейски институти, със съответния задължителен сертификат за анализ и главозамайваща цена. Няма как фармацевтично предприятие да вложи в лекарствен продукт пчелна отрова без такъв сертификат, ако ще без пари да им се предлага. А за да има такъв сертификат, съответния институт трябва да е оторизиран да прави такива анализи, което пък е едни пари, немислими за българска институция. Така че, пазар на пчелна отрова може да има само за износ към съответен търговец, снабдяващ оторизираните за сертифицирането и институти. Не че е невъзможно, ама точно от България да я купят, не ми се вярва.
    Ти ми намери няколко милиграма, а аз ще ти кажа за каво става и без сертификат!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ти ми намери няколко милиграма, а аз ще ти кажа за каво става и без сертификат!
    Ти, кажи, че ще купиш, не акъл да даваш!

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ти, кажи, че ще купиш, не акъл да даваш!
    Предлагаш ли? Цена за милиграм?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ти ми намери няколко милиграма, а аз ще ти кажа за каво става и без сертификат!
    Не е като да няма, без сертификат цената е мижава. Искаш да купиш ли?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не е като да няма, без сертификат цената е мижава. Искаш да купиш ли?
    Да, няколко милиграма за един тест.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Смятай се за уреден, само да стигна до София за два-три дни.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Смятай се за уреден, само да стигна до София за два-три дни.
    Обади се. И аз съм ти приготвил нещо.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •