Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    12.01.2018
    Мнения
    6

    Пастили ООД изкупува изградени пчелни пити за сезон 2018!

    Пастили стартира кампания за изкупуване на изградени пчелни пити с мед. Предлага се също възлагане за изработка с предоставени от нас рамки.
    Пчелните рамки с мед са продукт с висока добавена стойност. Ценени са заради това, че са натурален продукт, който не е преминал през преработка. Именно поради тази причина можем да си позволим да предложим по-високи изкупни цени отколкото при стандартната продажба на пчелен мед в тенекии.

    Общи изисквания

    Изкупуваме неограничено количество рамки от цялата страна. Рамките трябва да отговарят на следните изисквания:
    • Тип приемани рамки: ЛР или Фарар
    • Процент запечатване: Над 90% от цялата площ
    • Вид пчелен мед: акациев, липов или полифлорен
    • Наличие на външни примеси, антибиотици, препарати за растителна защита: Не
    • Наличие на захари над нормата: Не
    • Допустими граници на показатели на пчелния мед: БДС 3050:1980
    • Допустими граници на показатели на пчелния восък: БДС 13143-80
    • Вложена тел в рамките: INOX
    • Тип восъчна основа: нова, поставена непосредствено преди сезона
    • Съдържание на пчелно пило, прашец, остатъци от дървесина: Не
    • Дебелина на пчелната пита: Стандартна. Не се приемат надградени пити
    • Тип обтелване: W или H. Не се приемат смесено обтелени пити


    Производство с предоставени от нас рамки

    Възможно е възлагане на изработка на пити с мед с наши рамки. В този случай ние доставяме изисканото от вас количество обтелени рамки с поставени восъчни основи. Рамките са по стандарт и са готови за поставяне в кошера. Доставяме рамки в цялата страна.

    Какви са преимуществата на този тип производство от кошера?
    • Минимизирате разходите за съхранение на медът – не се налага да закупувате тенекии;
    • Минимизирате разходите за преработка – не се налага центрофугиране, стапяне на восък, разпечатване на рамки, т.е. всички операции са излишни.


    За контакти, допълнителна информация, оферти и сключване на договори:
    ЛС или +359 (882) 467 140
    Пастили ООД

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    72
    127 Derozhinski St.
    5300 Gabrovo, Bulgaria
    (bg): +359 (882) 467 140
    Умният човек се учи от грешките си, а мъдрият - от грешките на другите

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Не намирам обявата на Матеев от по-миналата година. Поне да си сравним какво предлагаше тогава. Имаше някакви цени за акациеви пити.
    тази е по-актуална, няма нужда да търсиш


    ScreenShot002.bmp

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    12.01.2018
    Мнения
    6
    Здраевйте на всички. Ето отговори на поставените до момента въпроси:

    1. Изкупни цени.

    Публикуването на конкретните изкупни цени не е задължително според условията на тези форуми, така, че запазваме правото си да не ги оповестяваме публично. Ценовата оферта действително е разделена по обеми на продукцията, например цени до 200 бр. рамки, до 400, до 800, до 2000 и т.н., а освен това е разделена по вид на пчелният мед.

    Който обаче има интерес да научи повече може да се свърже чрез посочените контактни детайли и ние веднага ще му изпратим офертите. Реагираме своевременно и вече няколко колеги от форума, които се свързаха с нас получиха актуалните цени. Сравнено с минали години цената остава същата и дори за определени случаи е по-висока.

    2. Изисквания за минимален брой.

    Изискването за минимален брой е 150 бр. рамки. По-малко рамки няма да се изкупуват, защото както се досещате разходите за транспорт и окачествяване стават убийствени и цялата процедура става безмислена.

    3. Сериозност на обявата.

    Относно питания до колко сериозна е обявата искам да кажа, че миналата година работихме с 40 пчеларя по този модел, като с почти всички от тях ще работим по същия начин и през този сезон. За сезон 2018 нямаме лимит на броя рамки, така, че приветстваме всички заинтересовани.

    Сключваме и предварителни договори. Всички условия са внимателно структурирани клаузи в самия договор за да няма риск за която и да е от страните да остане с неизпълнени условия.

    4. Отговорност за съхранение.

    Отговорността за съхранение на рамките до момента на изкупуването е при вас. Ние ще се стараем да реагираме максимално бързо в рамките на няколко дни след като рамките са готови, а при самото приемане прехвърляме рамките в наши транспортни корпуси/магазини и по този начин ги прибираме в базата ни. В ценовите условия е заложена методология, при която може да доставите рамките за приемане директно в базата в гр. Габрово, като разбира се това носи допълнителна финансова полза за вас.

    5. Проби.

    Проби ще вземаме, най-малкото за да уточним към коя графа от ценовата листа спадат питите. Копие от всички анализи ще получавате и вие, като ще се стараем да реагираме в рамките на по-малко от 10 дни, което да включва периода от вземане на пробите до готовите анализи и изкупуването.

    6. Восъчни основи.

    Ако не сте сигурни във вложените восъчни основи, то най-добре е да се възползвате от предоставени от нас рамки. Вложеният восък в основите, които ще ви предоставим е тестван в лаборатория и отговаря на всички изисквания.
    Пастили ООД

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Може ли мода да разчисти темата и да продължите в друга. Не се включвам за да не цапаме темата на човека.
    Действайте с въпросите си към новата тема.http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=4141

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    26.04.2015
    Мнения
    18
    Пчеларски район
    гр.Шумен
    Здравейте, имам около 500 изградени восъчни основи за МК кошери. Пчелина ми е сертифициран за биологично производство. Мога да изпратя или вие да дойдете на място да си вземете проба за да си я изследвате където искате, аз съм ги изследвал в Германия /т.е. фирмата която ме сертифицираше до миналата година / нямаше никакви отклонения.
    Интересува ме ако всичко е ок, каква цена бихте ми дали за тази бройка и факта че е био. Можете да ми отговорите на лично или да се свържете с мен на 0886632744.

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Dian_Nedyalkov Виж публикацията
    Здравейте, имам около 500 изградени восъчни основи за МК кошери. Пчелина ми е сертифициран за биологично производство. Мога да изпратя или вие да дойдете на място да си вземете проба за да си я изследвате където искате, аз съм ги изследвал в Германия /т.е. фирмата която ме сертифицираше до миналата година / нямаше никакви отклонения.
    Интересува ме ако всичко е ок, каква цена бихте ми дали за тази бройка и факта че е био. Можете да ми отговорите на лично или да се свържете с мен на 0886632744.
    Тук скоро няма да ти отговорят и най - добре ще е да им звъннеш на някой техен телефон.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •