Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково

    Мелисокомики питки

    Здравейте!Какво ви е мнението за новите питки с тимол.Гръцки мелисокомики със захарно цвекло.Предимство е че не се сдървяват и са много пластични.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Здравейте!Какво ви е мнението за новите питки с тимол.Гръцки мелисокомики със захарно цвекло.Предимство е че не се сдървяват и са много пластични.
    http://www.balmina.bg/product/1089/h...iki-timol.html

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Дамм аз взех вече и сега чакам коледата да им дам коледници.Направи ми впечатление че дори на температура близка до нулата пак остава пластична.Сега остава да видим как ще я приемат.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,
    Преди време Матеев беше правил проби с питки, как ще се "държат" при по-висока температура в кошера.
    Като пишеш, че са много пластични, дали няма да се "разтичат"? Правил ли си проба при по-висока температура? Примерно 25-30 градуса?
    Не се заяждам, а се интересувам!

    Поздрави, Г. Георгиев

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Според мен няма да има никакъв проблем,дори и да се разтече по малко в междорамията твърдата храна,казвам го от личен опит понеже храня оплодните нуклеуси цяло лято с твърда храна сложена директно върху рамките при външна температура 35-40 градуса на слънце.Твърдата храна си я правя аз, и умишленно я правя по мека за лятно време понеже по бързо се втвърдява лятото.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Здравейте!Какво ви е мнението за новите питки с тимол.Гръцки мелисокомики със захарно цвекло.Предимство е че не се сдървяват и са много пластични.
    Ползвал съм тези питки и дори съм ги опитвал. Много са добри. Пчелите ги харесват безусловно. Тази пролет ще ползвам пак такива.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Благодаря за отговорите.Аз до сега не съм ги ползвал и нямам опит дали се разтичат.Днес ги сложих и ще видим дали ще им харесат.Днес говорех с пчелар и ми каза че от някъде чул друг колега да ги ползва и твърди че взимайки ги от пчелите после кристализирвал в килйиките.Нали твърдата храна не се трупа в запас?Колегата който ги е ползвал и е доволен ме успокои.Все пак мнение на човек с опит от питките.

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Благодаря за отговорите.Аз до сега не съм ги ползвал и нямам опит дали се разтичат.Днес ги сложих и ще видим дали ще им харесат.Днес говорех с пчелар и ми каза че от някъде чул друг колега да ги ползва и твърди че взимайки ги от пчелите после кристализирвал в килйиките.Нали твърдата храна не се трупа в запас?Колегата който ги е ползвал и е доволен ме успокои.Все пак мнение на човек с опит от питките.
    Колега наблюденията ти са правилни че кристализира в питките ( за тез гръцките не мога да кажа), но преди години когато си купувах все още питки (сръбски на цвят бяха сини-зелени) и при прегледа към март месец си стоеше питката свалена по рамките и на едри кристали. От тогава не съм купувал питки. Правя си ги сам от мед и нямам проблеми. С желание си ги хапват и складират.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  9. #9
    Миналата седмица купих от тези питки. На 6-ти и 7-ми сложих на някои семейства от тях. Днес проверих тавичките на дъната на част от семействата, на които сложих питки. По тавичките имаше капки от разтеклите се питки, а на прелките на някои от тези кошери пчелите се чистеха една друга.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •