Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 38
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от zis Виж публикацията
    А сега за тези които още не са разбрали главното! Главното е, който е дребен стокопроизводител малко от малко да бъде улеснен. Когато се позакрепи вече нека се възползва от всички привилегии на регистриран земеделски стопанин.
    Не харесваш това, не харесваш онова! ОК! Но до колкото схванах от всичко все пак някава наредба, която да регламентира този тип дейност трябва да има нали? Или си за отмяната и изцяло?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    "На дирекциите "Социално подпомагане" до края на ноември т. г. са предоставени 221 хил. бр. безплатни годишни винетки. Те са за 21,5 млн. лв. и са за сметка на бюджета на АПИ. До края на ноември 2016 г. са били предоставени 210 903 бр., което е с 11 027 бр. по-малко"</br></br>Прочети повече на: https://www.novini.bg/news/461993-ап...ките.html

    Как ви се струва това? Как ще се оправи тази държава? Баси и социално слабите.

    пп. нашите 2,3 милиона ги мътиха цял месец.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zis Виж публикацията
    А сега за тези които още не са разбрали главното! Главното е, който е дребен стокопроизводител малко от малко да бъде улеснен. Когато се позакрепи вече нека се възползва от всички привилегии на регистриран земеделски стопанин.
    Колега, шеташ по форумите, но нещо не те разбират хората. Та и аз. Би ли дал определение за дребен производител и за позакрепил се такъв?

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    "На дирекциите "Социално подпомагане" до края на ноември т. г. са предоставени 221 хил. бр. безплатни годишни винетки. Те са за 21,5 млн. лв. и са за сметка на бюджета на АПИ. До края на ноември 2016 г. са били предоставени 210 903 бр., което е с 11 027 бр. по-малко"</br></br>Прочети повече на: https://www.novini.bg/news/461993-ап...ките.html

    Как ви се струва това? Как ще се оправи тази държава? Баси и социално слабите.

    пп. нашите 2,3 милиона ги мътиха цял месец.
    А трябва ли бай Иван с колата си и правата на инвалид да плаща седмична винетка, за да отиде от с Долно Уйно до гр. Малък Градец за да му напише личния лекар поредната рецепта?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А трябва ли бай Иван с колата си и правата на инвалид да плаща седмична винетка, за да отиде от с Долно Уйно до гр. Малък Градец за да му напише семейния лекар поредната рецепта?
    За бай Иван не знам. Тука има един, дето на гръб ще ме занесе до Долно Уйно.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    17.11.2017
    Мнения
    36
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега, шеташ по форумите, но нещо не те разбират хората. Та и аз. Би ли дал определение за дребен производител и за позакрепил се такъв?

    Когато ползваш собствен и/или семеен трудов ресурс си дребен стокопроизводител.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    17.11.2017
    Мнения
    36
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Не харесваш това, не харесваш онова! ОК! Но до колкото схванах от всичко все пак някава наредба, която да регламентира този тип дейност трябва да има нали? Или си за отмяната и изцяло?
    Това което са написали от КБП съвпада с това което мисля.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от zis Виж публикацията
    Когато ползваш собствен и/или семеен трудов ресурс си дребен стокопроизводител.
    Само такъв ресурс ползвам с няколко стотин семейства и все со мислех че съм "пораснал" , а то се оказа че пак съм дребен.
    Колега не еиждам да получаваш подкрепа в начинанието за промяна. Няма да стане. Мисли друг вариант?

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zis Виж публикацията
    Когато ползваш собствен и/или семеен трудов ресурс си дребен стокопроизводител.
    По тази логика " позакрепил се " трябва да означава -ползване на наемни трудови ресурси (наемни работници ).

    пп. голям хитрец си.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    17.11.2017
    Мнения
    36
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Само такъв ресурс ползвам с няколко стотин семейства и все со мислех че съм "пораснал" , а то се оказа че пак съм дребен.
    Колега не еиждам да получаваш подкрепа в начинанието за промяна. Няма да стане. Мисли друг вариант?
    Защо се засягате? Ползвам думи/термини които са вече налични. Вземете някоя книга за икономически теории. Разгърнете примерно на теорията на Симон Де Сисмонди. Черно на бяло ще видите термина който ползвам.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •