Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 24
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112

    Третиране, лечение и стимулиране на семействата с "народна медицина" чрез БИЛКИ

    Нека всеки да сподели начин на третиране, лечение,стимулиране или друго изцяло с билки. Едно време имаше една жена на село която ми споделяше, че изцяло разчита на билки. Но как това се отразява на семействата и представа си нямам, а тя вече не е сред нас за жалост. За стимулиране ми попадна статия с бабени зъби, резултата пишеше че е доста задоволителен.
    По конкретно искам да се спрем на НОЗЕМАТОЗАТА. Баба ми използваше една билка против разтройство - пие се като чай или се дъвче. Билката е много горчива, но и много ефективна (не и знам името, но знам къде расте и си берем от нея ) . Даваше чай на кравите когато имаха разтройство и след това се оправяха. Та да питам дали тази билка би била от полза и при пчелите?
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от n_markov Виж публикацията
    Нека всеки да сподели начин на третиране, лечение,стимулиране или друго изцяло с билки. Едно време имаше една жена на село която ми споделяше, че изцяло разчита на билки. Но как това се отразява на семействата и представа си нямам, а тя вече не е сред нас за жалост. За стимулиране ми попадна статия с бабени зъби, резултата пишеше че е доста задоволителен.
    По конкретно искам да се спрем на НОЗЕМАТОЗАТА. Баба ми използваше една билка против разтройство - пие се като чай или се дъвче. Билката е много горчива, но и много ефективна (не и знам името, но знам къде расте и си берем от нея ) . Даваше чай на кравите когато имаха разтройство и след това се оправяха. Та да питам дали тази билка би била от полза и при пчелите?
    Билката предполагам е подъбиче.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    30 глухарчета стигат. Гледам сега ги има доста.За мен най доброто е змийското мляко, но за там трябва да знаеш точно дозата иначе по добре да имат нозема.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Змийско мляко /Чистотел.
    Ускорено развитие.
    Аскосфероза,Ноземетоза,Вар иатоза,Европейски и Американски гнилец.
    Начин на приготвяне.В 2литра вряща вода се слагат 6 СЛ.от Змийското мляко.Ври 5 мин.Отнема се от огъня,и се оставя да престой 8 часа.Прецежда се и се пръска в кошера по-стените,дъното ,и м/у рамките.Може да се пръска по-пчелите и закритото пило,без откритото пило.Прилага се пролетно време.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    За Нозематоза.Използва се запарка от червено подъбиче.3 стръка се запарва в 0.500мл.вряща вода.След като изтине запарката се прибавя към 2литра сироп.Дава се на семейство есенно време 3пъти през 3дни.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Ако има други практики и рецепти давайте ги ,не се стеснявайте и не ги крийте.Затова е форума.Да си ги споделим и помогнем.

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Ако има други практики и рецепти давайте ги ,не се стеснявайте и не ги крийте.Затова е форума.Да си ги споделим и помогнем.
    И да са изпитани, а не баба каза, че става за кашлица.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    За Нозематоза.Използва се запарка от червено подъбиче.3 стръка се запарва в 0.500мл.вряща вода.След като изтине запарката се прибавя към 2литра сироп.Дава се на семейство есенно време 3пъти през 3дни.
    Колега, ползваш ли я тази рецепта?
    Идеята за превенция ли е или може и след като е станала белята също да се ползва?
    Медец

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    За Нозематоза.Използва се запарка от червено подъбиче.3 стръка се запарва в 0.500мл.вряща вода.След като изтине запарката се прибавя към 2литра сироп.Дава се на семейство есенно време 3пъти през 3дни.
    Това ли е подъбичето ?




    Три стръка за 2 литра. За 200 литра -300 стръка, ще ми трябва цял декар.

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това ли е подъбичето ?




    Три стръка за 2 литра. За 200 литра -300 стръка, ще ми трябва цял декар.
    Същото е. Ако го намериш на хубаво място ще можеш и повече стръкове да намериш, но в повечето случаи е в минимални количества.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •