Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 21 ПърваПърва ... 1018192021 ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 203
  1. #191
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Драги Георги, тъй като се припознах, като респондент държа да отговоря.
    Никога до сега в скромния ми живот не съм се срамувал, че съм българин, не съм мразил другите българи и не съм се отричал от народността си. Но това никога никога не ми е пречило да видя, осъзная и кажа истини за нас като народ (изброени в цитата от Славейков)
    Да си повтаряме колко славно племе сме, каква славна история сме имали и какви пичове сме днес (обаче има едни негодници, които ни управляват и затриват) е трагично, дори граничи с диагноза.

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    И какво трябва да ми каже тази простотия. Би ли ми пояснил.

  3. #193
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Имаше тука фен на Иречек.
    http://istoria.bg/booktext/balgariya-pod-tursko-igo

  4. #194
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Драги Георги, тъй като се припознах, като респондент държа да отговоря.
    Никога до сега в скромния ми живот не съм се срамувал, че съм българин, не съм мразил другите българи и не съм се отричал от народността си. Но това никога никога не ми е пречило да видя, осъзная и кажа истини за нас като народ (изброени в цитата от Славейков)
    Да си повтаряме колко славно племе сме, каква славна история сме имали и какви пичове сме днес (обаче има едни негодници, които ни управляват и затриват) е трагично, дори граничи с диагноза.
    Драги ми г-н Барабан надявам се, че разбирате:

    „България има проблем на проблемите. Ние се топим като държава, изчезваме като нация с всеки изминал ден", каза историкът Трендафил Митев пред БТВ и обясни, че по ...

  5. #195
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Драги ми г-н Барабан надявам се, че разбирате:

    „България има проблем на проблемите. Ние се топим като държава, изчезваме като нация с всеки изминал ден", каза историкът Трендафил Митев пред БТВ и обясни, че по ...
    Къде е продължението, имам нужда от пояснение.

  6. #196
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Къде е продължението, имам нужда от пояснение.
    Изгубили ли сме безвъзвратно силата и достойнството на нашите предци?
    Българите днес будни и осъзнати ли са и българският дух все още ли е жив?

  7. #197
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Изгубили ли сме безвъзвратно силата и достойнството на нашите предци?
    Българите днес будни и осъзнати ли са и българският дух все още ли е жив?
    Яко те тресе патриотизма. Да, има будни и осъзнати българи, и винаги ги е имало. Имаш прекалени изисквания и очаквания, виж колко човека ( от достойните предци ) са тръгнали след Ботев към балкана.

  8. #198
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Драги ми г-н Барабан надявам се, че разбирате:

    „България има проблем на проблемите. Ние се топим като държава, изчезваме като нация с всеки изминал ден", каза историкът Трендафил Митев пред БТВ и обясни, че по ...
    Така е драги Георги (роден през 1974г), топим се, изчезваме, дематериализираме се и тн. Обаче аз виждам в това едно логично продължение на нещата случили се в последните около 800-900г.
    Всяка нация има зараждане, развитие, апогей, залез и изчезване. Колкото по качествен е материала толкова по-бързо се развиват процесите до апогея и той продължава доста, а процесите след него могат да станат обратими към апогей.
    Когато обаче след апогея превес вземат тъмните планктончета - края е неизбежен. Естествено една нация е трудно да изчезне за миг (не, че не се случвало), този процес протича векове (за това спомага и качествените проблясъци в края на робството и веднага след него). За жалост ние след 1945 сме се спуснали по нанадолното, а след 1989 направо летим към дъното (дори дълбаем).
    И какво по логично от това да изчезнем от историята.
    Не ме разбирай погрешно, аз много съжалявам за това .... обичам тази страна, природа, история, много хора .... но ние не можем да се грижим за нея (доказахме се).
    За щастие в природата няма празно и един ден тук ще има хора, които ще се грижат за нея по-добре и пак ще има разцвети и славна история.

  9. #199
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ей, Бъдни вечер е! Сядайте на масата, да отложим за догодина дискусията.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #200
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Ей , скъпи пчелари четвъртокласниците учат история и знаят , че без турското робство нямаше да има книгите - "Под игото" , "Хъшове"и"Яничари"с поздрави от малките за тези , които не знаят историята.

 

 
Страница 20 от 21 ПърваПърва ... 1018192021 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •