Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 21 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 203
  1. #111
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Да ти обяснявам ли, че според теб в България има планктон и имбецили, които чакат някой да им даде наклон на средния крачол. Например. Иии значи за мандрите и Балкана си съгласен, че ги е имало. Ама за турското робство са ни промивани мозъците. Пак например. Ай че не ми се занимава с...с такива дето нямат себеуважение като народ. И за последно да ти дам наклон-само си помисли в Турция например (ако) са били под робство-дали ще го отричат.

  2. #112
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Да ти обяснявам ли, че според теб в България има планктон и имбецили, които чакат някой да им даде наклон на средния крачол. Например. Иии значи за мандрите и Балкана си съгласен, че ги е имало. Ама за турското робство са ни промивани мозъците. Пак например. Ай че не ми се занимава с...с такива дето нямат себеуважение като народ. И за последно да ти дам наклон-само си помисли в Турция например (ако) са били под робство-дали ще го отричат.
    Уважаеми Валентин Точков, моля да ми посочите къде съм написал, че е нямало робство. Естествено, че е имало ....само, че аз не съм сърдит на османците, че са ни победили и владяли. Победили са ни, пет века не сме могли да ги надвием и са ни "давали наклон на средния крачол". 100% съм сигурен, че ако българите са завладяли някой друг народ не биха се държали по различен начин (каму ли с друга вяра). Уважам всеки който заслужава да бъде уважаван, без значение дали е българин, турчин, руснак или патагонец ... ма някой да ме обвинява, че не уважавам сбор от хора (които не познавам) под общ знаменател - само защото са "нация" ... моля ви!?

  3. #113
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А ти Г-н Барабан къде видя, че аз или някой друг да се сърдим, че сме били под робство? Че аз си признавам, че сме били под робство. Не ме кефят жители на Република България, които се опитват да отричат тези факти от историята на моята Родина. Тва е.

  4. #114
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А ти Г-н Барабан къде видя, че аз или някой друг да се сърдим, че сме били под робство? Че аз си признавам, че сме били под робство. Не ме кефят жители на Република България, които се опитват да отричат тези факти от историята на моята Родина. Тва е.
    Някъде съм писал, че се сърдите? Писал съм, че аз не се сърдя .... друг не съм споменавал!

  5. #115
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ха ха. От бактериите и планктона се е зародил живота на тази планета, а в България ги ползваме за сравнение на хора, които не ни кефят. Уникално.

  6. #116
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Някъде съм писал, че се сърдите? Писал съм, че аз не се сърдя .... друг не съм споменавал!
    И, кефят ли те хора, които се опитват да отричат част от историята на България?

  7. #117
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ха ха. От бактериите и планктона се е зародил живота на тази планета, а в България ги ползваме за сравнение на хора, които не ни кефят. Уникално.
    Нещо се првъзбудихте Любезни...

  8. #118
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ми...пълно е с...бацили.

  9. #119
    Наблюдател
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    к,апчене Монтана
    На 14 юли 1877 г. са изклани над 2000 българи от турската редовна войска с артилерия, башибозук и черкези водена от Реуф паша

    Публикувано на 14.07.2017 в България

    Днес може да е националният празник на Франция. Защото били съборили Бастилията, в която имало 7 затворници: 1 педофил, и още 5-6 подобни “борци за свобода”.
    На коменданта обещали пощада, отворил, след което го убили, разбира се. В най-добрите традиции на демонокрацията на Каролингите.Думата ми обаче днес е за БЪЛГАРСКАТА годишнина на тази дата: за “Втория Батак” – за клането в Любенова махала, новозагорско, на същия този ден, през 1877 година, когато 1013 (това са само в двора на църквата, иначе са над 2000) българи са изклани по изключително жесток начин, след нечовешки гаври и мъчения, от…забравих…посетители ли бяха, присъственици, или някакви други странстващи благоденстващи благодетели. Новите “учебници” по “история” ще ви “обяснят”.
    Аз обаче смятам да ви дам не правоверната лъжлива версия, а тази, която описва събитието.
    Неправоверната, но за сметка на това вярната.
    ___
    “Турската войска продължавала да стеснява обръча около селото. Една част се впуснала по домовете за грабеж, като избивала или съсичала немилостиво беззащитните селяни, без разлика на пол и възраст. Друга част навлязла в селото и обкръжила църковно-училищната ограда. Дворът бил изпълнен предимно с мъже, а жените и децата се затворили в храма. Нападателите връхлетели върху “крепостта”.Започнала яростна борба. Защитниците отвътре, които били въоръжени с пушки, брадви, тарпани и разни други сечива, застанали край оградата и без да губят присъствие на духа, убивали или наранявали всеки от нападателите, който се опитвал да премине оградата. Това още повече озлобявало нападателите.Те доближили до самата ограда колите на придошлите селяни, които били разположени на бивак около нея. Образувала се барикада, от която турците започнали да стрелят от всички страни на оградата.Защитниците били подложени на кръстосан пушечен огън и падали като пречупени класове. След като защитниците били омаломощени, нападателите нахлули в двора и започнали поголовна сеч. Всичко живо минало под нож. Настанала истинска касапница. Писъците на обсадените и зверските команди на нападателите не стихнали през целия ден до късно вечерта. Дворът се изпълнил с трупове, потънал в локви кръв.Нападателите насочили след това ударите си срещу затворените и обсадените в църквата, изпълнена предимно с жени и деца. След няколко несполучливи опита да разбият вратите й, нападателите строшили всички стъкла и започнали да стрелят през прозорците върху обсадените.
    Подът на църквата се покривал с трупове. Молбите и писъците на обсадените се сливали с общия рев на нападателите, които налитали като бесни зверове, подтиквани от своя кръвожаден водач…..”
    ___Мъртвите – Бог да прости.
    Живите – кой да свести?
    Амин…Автор: публицистът д-р Пламен Пасков• На 14 юли 1877 г. е изклано село Любенова махала до гр. Раднево новозагорско от турската редовна войска с артилерия, башибозук и черкези водена от Реуф паша, командващ турският гарнизон в Нова Загора. Само в църквата са заклани 1013 българи, още толкова са убити изън нея. Общо жертвите са над 2000. Погребани са в двора на църквата. Селото е известно като втори Батак.• На 15 юли 1877 г. е извършено клане и е разграбен Ловеч от турска редовна армия под командването на Рифат паша. Избити са над 1500 мирни българи.
    • На 15 юли 1877 г. (3-ти стар стил) от турците e извършено голямо клане и е опожарена до основи Нова Загора.
    • На 16 юли 1877 г. е изклано и опожарено село Дълбоки старозагорско от черкези от турската армия на Сюлейман паша.
    • Старозагорско клане. ОТ 19 до 21 юли 1877 г. e изклана и опожарена Стара Загора от турската редовна армия на Сюлейман паша (Соломон Леви Явиш) с участието на албански башибозук, черкези командвани от Дай Ахмед и чирпански цигани при логистичната подкрепа на старозагорски евреи. Актовете на садизъм са ужасяващи.Бременните жени са разпаряни и от коремите им са вадени неродени деца. Хора са нанизвани на шиш и печени като човешко чеверме. Българи са одрирани живи, а кожите им са напълвани със слама и са окачвани по дърветата. Много са изгорени живи, някои първом поляти с газ. Други са горени на жертвеници, имало разпънати на кръст приковани, пален е огън на гърдите на трети и е варено кафе. Млади жени са карани голи да играят кърваво хоро където са озлочестявани и после изклани. В църквата „Св. Троица» са изклани 2500 души, много тела на избитите остават прави, защото няма къде да падат труповете.
    Изклани са и укрилите се в храмовете „Св. Богородица» и „Св. Николай», които са обстрелвани с артилерия и запалени. Избити са между 14 000 и 15 000 българи, още към 1200 умират глад и преживяните ужаси. В Турция са отвлечени към 10 000 млади момчета, момичета и жени, малко от които се връщат. Околните села имат същата съдба. Това е може би най-голямото документирано клане в българската история. Градът е напълно изпепелен и след Освобождението е изцяло изграден наново.




    На 14 юли 1877 г. са изклани над 2000 българи от турската редовна войска с артилерия, башибозук и черкези водена от Реуф паша by The Bulgarian Times


  10. #120
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от cvetan Виж публикацията
    На 14 юли 1877 г. са изклани над 2000 българи от турската редовна войска с артилерия, башибозук и черкези водена от Реуф паша

    .......................
    Какво искате да постигнете с този цитат г-н сиветан? Нали се разбрахме, че робство е имало!?

 

 
Страница 12 от 21 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •