Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 152
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Калеко Алеко Виж публикацията
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Аз че не съм ясновидец не съм, но познавам човек който говори с ретроградния Меркурий. Ако искаш да разбереш дали съм прав и защо съм прав прочети всичките му постове и в двете стаи, Ако пак не ти стане ясно свържи се с него и той ще ти обясни
    Е той,ако вложи толкова енергия в четене,може поне две висши да завърши...
    Бай Калеко тия от клана на великата мечка май имат в предвид че:
    Интензивността на полагане на яйца, и развитието на семействата, зависи преди всичко от силата на семействата, които са напуснали хибернацията или от тяхното състояние. Влиянието на стимулантите например кобалт и Б комплекс в кандито дадено на семейството върху количеството на потомството по това време е второстепенен въпрос.

  2. #142
    Питам за витамини...... Какви планети дрънкате какви ясновидци. Само глупости и нищо съществено. Тук е по зле и от facebook. Целта на този форум не е ли да споделяме опит и знания или е за губене на време? Ако можеш да помогнеш-помагай, ако ли не недей да пречиш.

  3. #143
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Питам за витамини...... Какви планети дрънкате какви ясновидци. Само глупости и нищо съществено. Тук е по зле и от facebook. Целта на този форум не е ли да споделяме опит и знания или е за губене на време? Ако можеш да помогнеш-помагай, ако ли не недей да пречиш.
    Колега Алекдандър, Меркурий ни олаби ама ние не олабваме, инерция или нрав но е факт. Опита и знанията се споделят от тези които ги имат. Тези, като мене, които нямат нито опит нито знания, могат само да четат, питат , да се учат и да благодарят.
    Такива категорични мнения, като горното, меко казано, не са много разумни.

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Питам за витамини...... Какви планети дрънкате какви ясновидци. Само глупости и нищо съществено. Тук е по зле и от facebook. Целта на този форум не е ли да споделяме опит и знания или е за губене на време? Ако можеш да помогнеш-помагай, ако ли не недей да пречиш.
    Александър преди време писа, че трябва да се прави промишлено пчеларство, че имаш 200семейства и ще ги увеличаваш.
    Кажи на колко пчелина са разположени въпросните семейства.И аз ще се помъча да обясня какво имат в предвид ясновидците но не мисля , че са глупости.

  5. #145
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Александър преди време писа, че трябва да се прави промишлено пчеларство, че имаш 200семейства и ще ги увеличаваш.
    Кажи на колко пчелина са разположени въпросните семейства.И аз ще се помъча да обясня какво имат в предвид ясновидците но не мисля , че са глупости.
    на два пчелина и 2 платформи

  6. #146
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    на два пчелина и 2 платформи
    Чета много руска литература от времето на СССР та там са пробвали да направят промишлени пчелини и макар че на теория е можело на практика не е станало по замисъл. Установили че на пчелин най добре се развиват около 50ина с-ва но по икономически причини са ги зкръглили до 100ина макс.Причината е била полена и нектара макар че по време на главната паша медоносите са осигорявали много повече нектар по другото време не е било така.Дори и да имаш страхотна майка да снася като луда ако няма достатъчна сила на семейството или перга то пчелите живеят по малко и на практика дори и да имаш повече пило то нямаш толкова пчели налице спрямо това пило.Та най добрите стимуланти се явяват медът и пергата и водата по време на хладната пролет.Витамините се хубаво нещо и вършат работа но при липса на другите условия чудеса не правят като най вече обръщат внимание на кобалта според проф.Таранов с негова помощ на есен се увеличава разплода с 12 % а на пролет с 28% но според други автори е около 10-15%.

    ИсточникЖУРНАЛ ПЧЕЛОВОДСТВО

    http://beejournal.ru/borba-s-bolezny...helinykh-semej

    ,,Що се отнася до витамините, пчелите ги получават с цветен прашец и перга. И ако през пролетта в пчелното семейство има перга, тогава няма нужда да се хранят пчелите със скъпи синтетични витамини, които се абсорбират слабо."
    Что касается витаминов, то пчелы получают их с пыльцой и пергой. И если весной в пчелиной семье имеется перга, то нет надобности подкармливать пчел дорогими синтетическими витаминами, которые плохо усваиваются


    Чел съм че ,,В червата на пчелите кобалтов хлорид в резултат на жизнената активност на намиращата се там микрофлора произвежда витамин В 12, който след това се абсорбира от тялото на насекомите и има благоприятен ефект върху неговите функции”.
    Между другото В12 съдържа елемента кобалт и всички форми на витамина са известни като кобаламини.

    Ама и хората са работили с чисти раси а те са относително устойчиви на екстремни фактори.


    П.П.Та с две думи искат да кажат че есента ако зазимиш силно семейство с достатъчно мед и перга то напролет ако е рекъл Господ ще хванеш ранна паша не че витамините няма да помогнат но те са спомагателен фактор.

  7. #147
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Чета много руска литература от времето на СССР та там са пробвали да направят промишлени пчелини и макар че на теория е можело на практика не е станало по замисъл. Установили че на пчелин най добре се развиват около 50ина с-ва но по икономически причини са ги зкръглили до 100ина макс.Причината е била полена и нектара макар че по време на главната паша медоносите са осигорявали много повече нектар по другото време не е било така.Дори и да имаш страхотна майка да снася като луда ако няма достатъчна сила на семейството или перга то пчелите живеят по малко и на практика дори и да имаш повече пило то нямаш толкова пчели налице спрямо това пило.Та най добрите стимуланти се явяват медът и пергата и водата по време на хладната пролет.Витамините се хубаво нещо и вършат работа но при липса на другите условия чудеса не правят като най вече обръщат внимание на кобалта според проф.Таранов с негова помощ на есен се увеличава разплода с 12 % а на пролет с 28% но според други автори е около 10-15%.

    ИсточникЖУРНАЛ ПЧЕЛОВОДСТВО

    http://beejournal.ru/borba-s-bolezny...helinykh-semej

    ,,Що се отнася до витамините, пчелите ги получават с цветен прашец и перга. И ако през пролетта в пчелното семейство има перга, тогава няма нужда да се хранят пчелите със скъпи синтетични витамини, които се абсорбират слабо."
    Что касается витаминов, то пчелы получают их с пыльцой и пергой. И если весной в пчелиной семье имеется перга, то нет надобности подкармливать пчел дорогими синтетическими витаминами, которые плохо усваиваются


    Чел съм че ,,В червата на пчелите кобалтов хлорид в резултат на жизнената активност на намиращата се там микрофлора произвежда витамин В 12, който след това се абсорбира от тялото на насекомите и има благоприятен ефект върху неговите функции”.
    Между другото В12 съдържа елемента кобалт и всички форми на витамина са известни като кобаламини.

    Ама и хората са работили с чисти раси а те са относително устойчиви на екстремни фактори.


    П.П.Та с две думи искат да кажат че есента ако зазимиш силно семейство с достатъчно мед и перга то напролет ако е рекъл Господ ще хванеш ранна паша не че витамините няма да помогнат но те са спомагателен фактор.
    Това което го споменаваш е точно така.Но изхождай от местната пчела в даден район,много важен момент е пашата,времето в даденият момент,и моментното развитие на семейството/силата/ му,и здравословното му състояние а също така и млада майка която да снася много яйца,а и ред други неща който са необходими и са взаимно свързани.

  8. #148
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Чета много руска литература от времето на СССР та там са пробвали да направят промишлени пчелини и макар че на теория е можело на практика не е станало по замисъл. Установили че на пчелин най добре се развиват около 50ина с-ва но по икономически причини са ги зкръглили до 100ина макс.Причината е била полена и нектара макар че по време на главната паша медоносите са осигорявали много повече нектар по другото време не е било така.Дори и да имаш страхотна майка да снася като луда ако няма достатъчна сила на семейството или перга то пчелите живеят по малко и на практика дори и да имаш повече пило то нямаш толкова пчели налице спрямо това пило.Та най добрите стимуланти се явяват медът и пергата и водата по време на хладната пролет.Витамините се хубаво нещо и вършат работа но при липса на другите условия чудеса не правят като най вече обръщат внимание на кобалта според проф.Таранов с негова помощ на есен се увеличава разплода с 12 % а на пролет с 28% но според други автори е около 10-15%.

    ИсточникЖУРНАЛ ПЧЕЛОВОДСТВО

    http://beejournal.ru/borba-s-bolezny...helinykh-semej

    ,,Що се отнася до витамините, пчелите ги получават с цветен прашец и перга. И ако през пролетта в пчелното семейство има перга, тогава няма нужда да се хранят пчелите със скъпи синтетични витамини, които се абсорбират слабо."
    Что касается витаминов, то пчелы получают их с пыльцой и пергой. И если весной в пчелиной семье имеется перга, то нет надобности подкармливать пчел дорогими синтетическими витаминами, которые плохо усваиваются


    Чел съм че ,,В червата на пчелите кобалтов хлорид в резултат на жизнената активност на намиращата се там микрофлора произвежда витамин В 12, който след това се абсорбира от тялото на насекомите и има благоприятен ефект върху неговите функции”.
    Между другото В12 съдържа елемента кобалт и всички форми на витамина са известни като кобаламини.

    Ама и хората са работили с чисти раси а те са относително устойчиви на екстремни фактори.


    П.П.Та с две думи искат да кажат че есента ако зазимиш силно семейство с достатъчно мед и перга то напролет ако е рекъл Господ ще хванеш ранна паша не че витамините няма да помогнат но те са спомагателен фактор.
    Пролетно време подхранвам с пудра захар, мед, прашец и евентуално с някакви витамини. Витамините ги използвам най вече като превантивна мярка за заболявания ( така мисля аз). А за бройката в пчелина още мисля по въпроса. За това имам и две платформи по 24бр. Проблемат при тях е, че изискват много повече време. Семействата се намират много близко до пашата и ако се забавиш и с ден за втори магазин пълнят и плодника. Меда съхне значително по бавно(може би заради малкото разстояние), евентуално трябва повече инвентар, пчелата умира за по кратко врене, майките почти не се връщат от брачният полет (губят ли се, незнам какво става), но всичко това е мое мнение. Според някои може и да греша това са мой наблюдения. За това мисля да са всичките на стационарни пчелини и не повече от 2.

  9. #149
    Георги 1974 това е от днес, ако имаш желание..... https://www.youtube.com/watch?v=bnBNXSTTgas

  10. #150
    Наблюдател
    Регистриран
    21.03.2019
    Мнения
    1
    Колеги, от къде мога да закупя "Hive clean" на Beevital?

 

 
Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •