Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 16 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 152
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от andon Виж публикацията
    Същия препарат.Грешката е моя. Става ли за третиране за Вароатоза?
    Пише, че става, но е нов и малко хора са го тествали. Дано споделят, коментарите които четох бяха само, че е скъп.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2017
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    s.Elena obl.Haskovo
    Дано си струва парите, че вече си поръчах. При моите дестина кошера ще ми стигне да ги мина профилактично повече от 2 пъти. Дано и времето да се постопли по -бързо.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Оксалис би трябвало да е като Bee vital. Струва 18 лв за 50 семейства, ползва се чрез накапване в междурамията по 20 мл на кошер. Инструкцията за употреба е 1 към 1 с Bee vital, който ползвам от зимата на 2015 и съм доволен. Тази година ще ползвам Оксалис и ще сравнявам.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Оксалис би трябвало да е като Bee vital. Струва 18 лв за 50 семейства, ползва се чрез накапване в междурамията по 20 мл на кошер. Инструкцията за употреба е 1 към 1 с Bee vital, който ползвам от зимата на 2015 и съм доволен. Тази година ще ползвам Оксалис и ще сравнявам.
    50 Семейства няма ли да са много за 500мл.


    "Добре е първото третиране да се направи рано напролет при наличие на първата паша.
    Дозата да е 15 – 20 мл понеже пчелите в този период са по малко на брой.
    Напръскайте всяко междурамие там където има пчели. Поставете на дъното бял лист намазан с мазнина на следващия ден проверете количеството на отпадналите акари.
    Ако броя на акарите залепнали на листа е голям, направете още две третирания през 7 дни.
    След втората половина на юли се препоръчва отново накапване на пчелите с Оксалис, избира се ден с по ниска температура – не повече от 25...."

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Верно бе, то май Bee vital беше за 30 бр.

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2017
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    s.Elena obl.Haskovo
    А възможно ли е комбинация с други препарати (без да се смесват)например Нозестат в храната (накапан) в питките или в сироп 1към 1 в хранилка за подхранване? Дали няма да се получи някоя реакция заради мравчената киселина? В инструкцията не пише за комбинации.

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте колеги!Честно казано днес за първи път чувам за ОКСАЛИС.Следя редовно продавалниците на пчеларски център Южен и други такива които имат онлайн магазини ,но не съм го срещал досега.Последните няколко седмици ходих по пчеларските магазини в Плевен за закупуване на храни и други необходими неща но не съм го виждал.Другата седмица на изложението в Плевен дано го има-мераклия съм да го пробвам.Не разбрах само каква му е цената,но мерак с пари се гаси.
    Поздрави:Цветан Димитров

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2017
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    s.Elena obl.Haskovo
    В пчеларски център Южен, има го онлайн за 18 лв. а в магазина в Стара Загора незнам.

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Сърнена Средна гора
    Есента си купих "Оксалис" в Ст.Загора 1 литър разфасофка за 18лв.,имаше от 0,5л.за 9лв.!На цвят изглеждаше светъл,а сега рекламирания прилича на bee vital!По съдържание забелязах че липсва лимонена киселина!Ноември третирах с bee vital еднократно когато реших да повторя след седмица се оказа,че в магазина е свършил но пък имаше "оксалис" който се оказа негов аналог!Цената тогава ме зарадва но както всички виждате сега е двойна!За ефект не мога да говоря защото бях свалил чекмеджетата за смяна на мрежата и така минах без контрола!

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от bari Виж публикацията
    Есента си купих "Оксалис" в Ст.Загора 1 литър разфасофка за 18лв.,имаше от 0,5л.за 9лв.!На цвят изглеждаше светъл,а сега рекламирания прилича на bee vital!По съдържание забелязах че липсва лимонена киселина!Ноември третирах с bee vital еднократно когато реших да повторя след седмица се оказа,че в магазина е свършил но пък имаше "оксалис" който се оказа негов аналог!Цената тогава ме зарадва но както всички виждате сега е двойна!За ефект не мога да говоря защото бях свалил чекмеджетата за смяна на мрежата и така минах без контрола!
    Колега, случайно да си мерил РН на оксалиса ?

 

 
Страница 5 от 16 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •